» »

Težava po nadgradnji LCD TV Philips

Težava po nadgradnji LCD TV Philips

Corleone ::

Pozdravljeni

Po nadgradnji firmware-a (na zadnjo verzijo iz uradne Philipsove strani) pri 47PFL7404H mi TV ob preklopu kanala ne prikaže "info bara" ki je prikazal kaj je trenutno na sporedu in kaj bo za tem.

Če pritisnem tipko Guide televizor normalno prikaže spored in ostale informacije..

V nastavitvah ne najdem ničesar, kar bi omogočalo vklop oziroma izklop te funkcije.

Ima kdo kako idejo?

lp
I'll give you an offer you can't refuse!

TOP ::

In zakaj je rabla nadgradnja FW,kaj ti ni kaj uredu delalo.In si zdaj kako funkcijo pridobu.

Corleone ::

Po nadgradnji bi naj lahko pri iskanju programov (digitalnih preko DVB-C) državo nastavil na Slovenijo.
I'll give you an offer you can't refuse!

TheHijacker ::

Sam imam isti televizor in na njem nisem nikoli videl "info bara" ob menjanju kanalov. Tudi če pritisnem tipko Guide mi ne pokaže nobenega podatka za SLO1, SLO2 in SLO3 (te tri digitalne kanale lovim). Šele ko pritisnem tipko Info pa vidim trenutno kaj je na sporedu in naslednje kaj bo.

Imam pa zadnji firmware 000.026.038.022, kot kaže na njihovi strani in je že bil v televiziji, ko sem jo kupil.
http://www.google.si

Corleone ::

Zanimivo.. očitno je z novo verzijo firmware-a to onemogočeno. Sicer mi ni jasno zakaj, ker je bila ta funkcija vsaj zame zelo uporabna. Ob preklopu kanala je v zraven številke kanala in imena programa (teh par sekund ko TV to prikazuje) v zgornjem delu zaslona prikazalo še informacijo o programu..
I'll give you an offer you can't refuse!

TheHijacker ::

Tako kot na tem videu?

http://www.google.si

Corleone ::

Točno tako. Na moji televiziji je bil ob nakupu firmware iz meseca maja.

Res čudno, da po posodobitvi teh informacij več ne prikazuje..
I'll give you an offer you can't refuse!

TheHijacker ::

Sem jim poslal email. Mogoče ga celo preberejo in upoštevajo pri naslednji posodobitvi.

Se ti je pri pritisku tipke Guide pokazal spored za kanale ali imaš sedaj vse prazno?
http://www.google.si

Corleone ::

Glej kaj je med spremembami v eni izmed prejšnjih posodobitev..

Q5481_0. 26.38.14
To disable Now and Next program banner after channel change. This is a new EPG
(Electronic Programme Guide) requirement.

Lahko rečem samo wtf?

Pri pritisko na tipko Guide se sicer pokaže spored ampak ne naenkrat za vse programe. Kot da TV rabi nekaj časa da naloži vse informacije.. Je pa na seznamu 42 programov dejansko pa jih imam cca 90.
I'll give you an offer you can't refuse!

halozan ::

Žal je z avgustovskim FW izginilo. Po informacijah tujih forumov, bi naj spet to nazaj vključili, saj se je
pritožilo mnogo uporabnikov.

LP,

TheHijacker ::

Sem našel enako tudi za moj model 32PFL7404H pod uradnim dnevikom sprememb. Torej da so ukinili zaradi novih EPG zahtev ali nekaj takšnega.

Res upam, da vključijo nazaj. 2011 ko bo zadeva s Sloveniji samo še digitalno, bo super videti kaj gledaš tudi na navadni anteni.

Če pa že morajo skenslat, naj vsaj dajo na izbiro v meniju.
http://www.google.si

Corleone ::

Nekje sem prebral, da bi naj sedaj TV hitreje preklapljal med kanali. Sam sicer nisem opazil, ker sem naslednji dan po nakupu nadgradil firmware.

Tudi jaz upam, da bodo to ponovno omogočili. Za enkrat sem se pa pač sprijaznil, da je potrebno pritisniti tipko info..
I'll give you an offer you can't refuse!

halozan ::

sicer nimanepsredne povezave z nadgradnjo. Še komu drugemu pri prikazu EPG ura prehiteva za eno naprej?

Mislim, da je to bolj zadeva operaterja (UPC).

Lp,

TheHijacker ::

Toliko o njihovem odličnem supportu :D. In sem lepo napisal, da spored dobim ampak samo na Info tipko. Ne na Guide ali ob spreminjanju kanalov. Torej podatki so, samo prikaže jih ne.

EPG works dependable on country.Your TV has function of EPG and is available to show information which is with channel, but everything depends on signal which You are getting from Your cable TV operator (the same princip is with teletext, not all channels are giving it). Dependable on people needs, country, evaluation of EPG system in television, channel owners can turn on, or turn off EPG. If You are getting signal, which has no information about programs on channel, then You see blank, empty boxes on the screen. Even digital channels doesn't guarantee that You will have program guide, because, as written before, everything depends what kind of signal, and what information is sent by operators of television.

If You would have more questions, please, contact us again.

Kind Regards,
Philips Customer Care.
http://www.google.si

rzidar1 ::

sicer nimanepsredne povezave z nadgradnjo. Še komu drugemu pri prikazu EPG ura prehiteva za eno naprej?

Mislim, da je to bolj zadeva operaterja (UPC).

Lp,


pozdravljen!

sem sama sedaj ugotovila isto napako.
sem pisala na upc in še nisem dobila odgovora. sem pisala tudi na našo kabelsko, ki je preko upc-ja in sem dobila odgovor, da mi bo v najkrajšem možnem času odgovoril tehnični direktor.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rzidar1 ()

biokill ::

uporabniki philipsovih LCDjev.....Ali je pri PHilipsovh LCDih treba, kje v meniju vklopit dvbc turner....ker js ga ne najdem n mi tudi ne najde nobenega digitanega programa...sem probal vse države.....

Scorpia ::

Greš na novo posodobitev kanalov, ti bo dal na izbiro državo in ti je najboljše izbrati finsko. Avtomatsko bi ti tv moral uklopiti dvb c in poskenirati digitalne programe. V primeru da ti naloži digitalne programe, analogne pa ne, boš moral ročno iskati.
////

TheHijacker ::

Meni je danes začel kazat kaj gledam na vrhu ekrana. Sem posodobil firmware in kot kaže so zadevo nazaj vklopil.
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833436307 (75835) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422682 (8069) alexz
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413470 (7042) yanz
»

IP ali kabelska TV

Oddelek: Zvok in slika
196174 (4463) Konlov
»

T-2 s TV sporedi

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
3112865 (10699) s53zo

Več podobnih tem