» »

Napajalnik

Napajalnik

destroyer2k ::

Zanima me za kakšen dober napajalnik, ki more biti zanesliv, tiho delovanje in cena ne sme iti veliko čez 100 (20€ gor dol). Zaenkrat sem gledal tega, ampak je glasen pri full load.
http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

Dr_M ::

Imam TX 850W in je zelo zelo tih.
Tudi ko je comp na polni obremenitvi, se ventilator prakticno vrti z minimalno hitrostjo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

axee ::

Kakšen sistem imaš?

destroyer2k ::

axee

amd phenom II x4 945
gigabyte plat z intregrirano 3200
2gb rama

Pa sedaj bo padla notri ati 5870.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Vsaj koristen 500w bi z lahkoto zmogu...
http://www.funtech.si/ohisjacorsair.htm
520W Corsair HX če hočeš modularnega

650W Corsair TX, tega mam jst, ni modularen, sistem v podpisu, ga ne slišeš. Tut če vse sklopim(disk,vente) ga ni slišat...

Folk itak pozablja, da bo največji proizvajalec hrupa disk, ter, da je dandanes skoraj vsak napajalnik tišji od diska :)

galu ::

Eenrmax is your choice there. :)
Najtišja serija na svetu: Enermax MODU/PRO 82+. Zelo zanesljivi, zelo kvalitetni, zelo tihi, zalo majhni itd.
Tako to gre.

Steinkauz ::

Kot sem reku brezveze neki full tihe kupvat, ker ti itak ostale komponente preglasijo.
Enermax so za moje pojme predragi...

galu ::

Kot sem reku brezveze neki full tihe kupvat, ker ti itak ostale komponente preglasijo.
Enermax so za moje pojme predragi...


Jap, tako kot Rampage 2 Extreme matična pa še vedno gre kot za med pa čeprav se ne navija dosti boljše kot pa kaka P6T. Where's the point? I don't know...
Tako to gre.

axee ::

Kot sem reku brezveze neki full tihe kupvat, ker ti itak ostale komponente preglasijo.
Enermax so za moje pojme predragi...


Če se pravilno lotiš zadeve so ostale komponente tiho. Meni so npr Corsair-ji preglasni (poizkusil HX 450W in 620W), tudi v idle. Pa imam tri diske v računalniku.

Steinkauz ::

Hja jst TX-650W slišm sam če dam uho 20 centi stran od venta, drugače ne...

Itak ga pa lahko vrneš, če ti ni kul...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

destroyer2k ::

DaChampR

Zato tudi obstajajo ssd diski če koga moti še ta zvok.

Kje pa prodajajo te enarmax ker jaz nisem našel nič kaj, da vidim kakšna cena je sploh to.

Zgodovina sprememb…

svetetko ::

Mene pa zanima nekaj glede moči napajalnikov. Vedno vsi rečejo da moraš gledati koliko amperov je napajalnik zmožen sproducirati na 12V linijah (da je pri slabših napajalnikih navajanje vataže zavajanje kupcev). Koliko je pa razlike med 700w in 800w iz iste serije napajalnikov, s tem da imata oba 4 linije po 18A? konkreten primer: http://www.chieftec.com/APS135.html napajalnika APS-700C IN APS-800C. Podoben primer je pri LCju, arkangel in hyperion imata povsem enake specifikacije, le vataža je različna, ter seveda cena (ki je glavni razlog zakaj to sploh sprašujem). Napajalnik potrebujem za crossfire hd4870. Je vredno kupiti dražjega glede na enake specifikacije?

Dr_M ::

Vazno je, koliko je kombinirana moc.
Lahko ima npr 4 12V linije po 18A vsaka, samo en napajalnik bo imel kombinirano recimo 600W, drugi pa 700W.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

svetetko ::

In kako se to vidi v praksi? Je močnejši res toliko boljši, da se splača dati zanj recimo 30 evrov več?

Dr_M ::

30€ je ze kar velika razlika.
Koliko stane en in koliko drug?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

svetetko ::

hyperion 93, arkangel 114 evrov. razlike je pa 150w, ostale specifikacije so enake, priključki so enaki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733738 (25574) denis9
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658800 (6834) KTr1sk
»

spet nov napajalnik -.- kateri??

Oddelek: Kaj kupiti
252394 (2010) IvoJan
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525352 (4191) Mitja358
»

Napajalnik za crossfire

Oddelek: Kaj kupiti
221507 (1228) BuBBle.D

Več podobnih tem