» »

Vklop računalnika

Vklop računalnika

FanBoy ::

LP
Mam en problem, pa nisem vedel, kam bi spadal (ali pod strojno opremo ali OS).
Problem je tak: ko vklopim računalnik, mi pride do POSTa in tam se ustavi. Lahko čakam kolikor dolgo ampak se nič ne zgodi.
Prijatelj mi je povedal, da je verjetno kriv proc. Zdaj me pa še zanima vaše menje.

Že vnaprej hvala za odgovore.

blackbfm ::

Malo verjetno da procesor. Ram ali osnovna plošča.

solatko ::

Ugasni mašino, z matične plošče izklopi vse priključke, vzemi ven RAM-e, grafično, vse ostalo dobro prepihaj in poglej koliko imaš prahu na hladilniku procesorja, če je zapacan (nisi dal nobenih podatkov o konfiguraciji, starost sistema, o vzdrževanju - čiščenju..), dobro očisti, zamenjaj termalno pasto in pazljivo priklopi vse nazaj. Diska in ostalih enot ne prikljapljaj, najprej daj samo procesor, ram-e in grafiko, ter uklopi. Priti moraš v bios, če ne bo prišel, je verjetno počenila MB. Dobro preglej kondenzatorje, če so slučajno napihnjeni. Naprej bomo ugotavljali, ko boš dal več podatkov.

FanBoy ::

Računalnik je star komaj pol leta.
Imam c2d e8500, ATI 4850 (od sapphire -nevem kako se prav točno napiše), matična je Asus p5ql, ram-i pa so od pagtriota -modela ne vem točno.
Prahu v ohišju in ostalih komponentah (diskih itd.) ni, na ventilatorju od proca ga (kolikor se da) ni.
Ali je mogoče kaj krivde v tem da sem prejšni teden sformatiral računalnik in naložil nov OS?

LP in obema hvala za hitra odgovora

borki ::

Mogoče bi pa pomagalo če bi vzel ven baterijo za par sekund na matični pa računalnik ne sme biti takrat na elektriko priklopljen probaj no pa bošo vido.

lp

solatko ::

Če izklopiš HDD, DVD, pride normalno v Bios?

vorantz ::

Lahko bi priklopil zvočnik in poslušal komu na čast bo piskala zadeva :)
Boš vsaj vedel kje začet

FanBoy ::

Sem vse komponente odklopil in nazaj priklopil, malo še očistil prah in računalnik se je vžgal :D
Zdaj samo upam da se problem ne bo ponovno pojavil, ob prvi priliki pa si kupim nov ventilator za proc, ker ta stock ni vredu.

Vsem hvala za odgovore, ste me rešili :)

LP

FanBoy ::

To ni res!
Danes da bom vžgal računalnik se spet pojavi ta problem. Sem tudi proval odklopit HDD in DVD ampak v biose ni prišlo nikakor.
Kot kaže je matična mrtva, ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317286 (13409) G_mAn
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392812 (1887) PIK7
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517876 (6622) solatko
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
71256 (1074) Map
»

Zagon računalnika - je že kak majster videl tak problem?

Oddelek: Strojna oprema
192217 (1559) Riff

Več podobnih tem