» »

Trgovsko trgovinske debuloze, prispevajte!!!

Trgovsko trgovinske debuloze, prispevajte!!!

«
1
2

GregiB ::

Pozdravljeni... zadnja leta opažam, da se ob razmahu trgovin po naši državici potrošniki dnevno srečujemo z "svakojakim" trgovinskim kadrom, ki nam kavlitetno in tudi menj kvalitetno (po)streže. Kljub temu, da nisem nek hiperpotrošnik, se vedno bolj redno srečujem z oslarijami, ki si jih trgovci ali njihovi zaposleni privoščijo. Prepričan sem, da tudi vi.... Seveda mi ni, da bi za vsak pripetljaj klica na zvezo potrošnikov, a se bi mi zdelo zanimivo, če bi malo delili pripetljaje, ki se nam zdijo "debulozni"... Pa naj začnem...

Včeraj sem bil z mojo najdražjo v Mariboru. Zabiti sva morala 2 uri in sva hodila po mestu... Pot naju je zanesla (no, mojo ženo, jaz sem poslušno sledil) v C&A. Mene je tiščalo "lulat" in sem najprej krenil proti WC-ju... A glej zlomka! V WC lahko vstopiš zamo z vtipkanjem kode, ki je napisana na računu!... Stopil sem do blagajne, in vprašal mlado gospodično, naj mi pove kodo, a mi odvrne, da je napisana na računu, on pa mi jo žal ne more povedati...??! Vprašal sem jo, kako si predstavljajo, da kot stranka nimam dostopa do WCja?! Rekla mi je, da se opravičuje, a mi kode ne sme povedati...!!
Rekel sem ji, da imava z ženo namen nakupovati pri njih, a da tega s polnim mehurjem ne morem, a se ni dala prepričati. Rekel sem, da so verjetno edina trgovina na slovenskem, kjer njihove stranke "pritisne" šele po nakupih in gredo na WC s polnimi vrečkami v rokah!!! Prijel sem ženo pod pazduho in sva šla ven. Na poti proti izhodu me je ustavila ena druga nakupovalka in mi ponudila, da mi pove kodo, a sem jo vljudno zavrnil, da ne gre več za kodo ampak za princip.... Neumnost prve klase!!!
V to trgovino ne stopim več!!!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Beli_Zajcek ::

Se strinjam, neumnost prve klase!!111! 8-)

black ice ::

Je to sploh legalno? Moralno že ni.

bluefish ::

Legalno najbrž je, glede na to, da se WC nahaja v prostorih trgovine. Vsekakor pa ni moralno.

ABX ::

Legalno najbrž je, glede na to, da se WC nahaja v prostorih trgovine. Vsekakor pa ni moralno.


Ni niti legalno. Pokliči na inšpekcijo, dobili bojo kazen in se bo zadeva uredila.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

vorantz ::

Lahko je bila kaka nova pa še ni vedela točno kaj lahko in kaj ne

black ice ::

Lahko je bila kaka nova pa še ni vedela točno kaj lahko in kaj ne

Čemu je potem potreben vnos PIN kode na WCju?

GregiB ::

Lahko je bila kaka nova pa še ni vedela točno kaj lahko in kaj ne


Čemu je potem potreben vnos PIN kode na WCju?


Se strinjam... za blagajnami so bile tri trgovke in vse tri so bile v teh trenutkih obrnjene proti meni. Niti ena ni posredovala, da bi situacijo rešila....

Sicer pa sem dogodivščino opisal in poslal na C&A "Kundenservis".... Saj imajo na svoji strani napisano...: Stranka je pri nas vedno na prvem mestu 8-O
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

vorantz ::

Očitno se res visoko nosijo
Dokler ne pomahaš z denarnico in samo gledaš si isto kot klošar, ki pride samo na wc :)

GregiB ::

Dokler ne pomahaš z denarnico in samo gledaš si isto kot klošar, ki pride samo na wc


Sicer sem imel tole temo malo drugače v mislih, ampak naj tu dodam naslednje... Odkar imam otroka, sem malo bolj liberalen glede tega, da stopim v rastavracijo/gostilno/trgovino in prosim, zaradi otroka, če smem uporabiti njihov WC... Bil sem že marsikje... zavrnil me sicer še ni nihče.... ampak samo pri nas sem bil že parkrat deležen mrkih pogledov s strani trgovcev oz. gostincev.... Zdaj pa povejte... če človk ni glih nek narkoman, ki rabi prostor za šus... kako lahko nekomu zavrneš opraviti neko osnovno, nujno biološko potrebo? Mar smo ljudje ali nismo???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Wox ::

V mojem WCju si vedno dobrodošel.

Okapi ::

V mojem WCju si vedno dobrodošel.
Samo da ne boš spremenil mnenja, ko ti bo deseti klošar scal mimo školjke.;((

V dobrih starih časih je bilo "dva dinara druže", pa ni bilo problemov z zaklepanjem stranišč.:P

O.

Steinkauz ::

Pa sej maš v mcdonaldsu isto...
Vsaj na čopovi rabiš kodo za wc, ki jo dobiš na računu.

ABX ::

V mojem WCju si vedno dobrodošel.
Samo da ne boš spremenil mnenja, ko ti bo deseti klošar scal mimo školjke.;((

V dobrih starih časih je bilo "dva dinara druže", pa ni bilo problemov z zaklepanjem stranišč.:P

O.


Potem pa so scali po mestu, ne vem kaj je slabše.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hamax ::

Pa sej maš v mcdonaldsu isto...

Samo v McDonaldsu je vec verjetnosti, da te prime scat po tem ko placas, kot pa v trgovini.

innerspace ::

Ce na vseh oznakah za WC eksplicitno pise, da je namenjem izkljucno strankam, ki so opravile nakup, bi naceloma bilo vse v redu.
Ce ni tako(verjetno ni), lahko sporocis kakemu pristojnemu inspektorju naj ukrepa.
Je pa res, da te v trgovinah obravnavajo kot cloveka le, ce s drzis pravil dobrega potrosnika. Pac posledica druzbe in casov, ki jih oblikujemo.
Zaposleni v trgovinah so podvrzeni uredbam obnasanja in to ima velik vpliv na njihova zvljenja. Potem pa tako prispevajo k oblikovanju druzbenih odnosov...vse je pod krinko "osebnostnega razvoja".
Trgovine, rad jih mam. Ko so zaprte.

darkolord ::

kako lahko nekomu zavrneš opraviti neko osnovno, nujno biološko potrebo?
Po moje to delajo iz čisto preprostega razloga - ker se jim ne da pucat WCjev. Po eni strani jih razumem, glede na to, kakšni "prasci" so nekateri...

Pyr0Beast ::

Nič novega IMO. Najboljši način je plačljiv WC. V kakšnih višjerazrednih državaš daš cel € in se podelaš v zvokih ptičkov in dišavi rožic :)

V kakšnih 'prostodostopnih' WC-jih pa veš kako je, kjer moraš paziti da ne stopiš ... kam ter morebiti stakneš še kakšen tetanus ali legionelo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

GregiB ::

Najboljši način je plačljiv WC. V kakšnih višjerazrednih državaš daš cel € in se podelaš v zvokih ptičkov in dišavi rožic :)


Po pravici povedano mi je osebno najbolj všeč sistem, ki ga imajo po mreži nemških avtocestnih bencinskih postaj. Vstop na WC te stane 50 centov, dobiš listič, na katerem je za isti znesek dobroimetja, ki ga lahko nato vnovčiš pri nakupu na katerikoli postaji, ne nujno na tej...
Trgovina bi tudi lahko imela avtomat za plačilo in izdala dobroimetje za isti znesek. Tako se rešiš tistih, ki hodijo na WC... "po kaj drugega"...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ahac ::

Brata je prijelo srat na plaži v Miamiju. Najbližji WC je bil v Ritzu.Bilo je očitno, da ni njihov gost. Kaj mislite, da so nardil?
Odprli so mu vrata in mu pokazal kje je WC. Ko je zadevo opravil so se mu pa lepo zahvalil.

V Sloveniji se nam je pa zgodilo, da smo kolesaril mimo nekega kampa (Trnovo ob Soči) pa nam niso dovolil, da bi si natočil vodo. Jasno, da tam ne bomo nikol kampiral.

Po pravici povedano mi je osebno najbolj všeč sistem, ki ga imajo po mreži nemških avtocestnih bencinskih postaj.

Men pa ne. OK, sej so res čisti WCji in tud 50 centov ni problem dat. Ampak zakaj? Mislm... oni so postavil črpalko na lokaciji, ki jim jo je dala država. Brezplačni WC bi moral bit en od pogojev, da lahko tam opravljajo svojo dejavnost.
V ZDA nikjer nisem videl, da bi kompliciral z WCji, pa črpalke sploh niso za avtocesto (razen tam, kjer so cestnine) ampak moraš zapeljat dol na izvozu in imaš tam potem par črpalk, fast food restavracij in motelov.
Oni se zavedajo, da jih WC skoraj nič ne stane. Bi jih pa dost stal, če bi zarad tega izgubljal stranke.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Wox ::

Verjeto misliš na hotel Ritz. Za Rizt še nisem slišal.

ahac ::

Ja. Typo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

opeter ::

Po pravici povedano mi je osebno najbolj všeč sistem, ki ga imajo po mreži nemških avtocestnih bencinskih postaj.

Men pa ne. OK, sej so res čisti WCji in tud 50 centov ni problem dat. Ampak zakaj? Mislm... oni so postavil črpalko na lokaciji, ki jim jo je dala država. Brezplačni WC bi moral bit en od pogojev, da lahko tam opravljajo svojo dejavnost.
V ZDA nikjer nisem videl, da bi kompliciral z WCji, pa črpalke sploh niso za avtocesto (razen tam, kjer so cestnine) ampak moraš zapeljat dol na izvozu in imaš tam potem par črpalk, fast food restavracij in motelov.
Oni se zavedajo, da jih WC skoraj nič ne stane. Bi jih pa dost stal, če bi zarad tega izgubljal stranke.


S tem pa se jaz ne strinjam. Nekateri ti naredijo takšno svinjarijo na WC-jih, da boš porabil kar nekaj ur, da vse spucaš (če se sploh da), seveda ne pozabimo, če imaš močan želodec. Ni tako enostavno vzdrževati stranišče, kot se to nekaterim zdi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mehmed ::

Pred leti je bil en clanek na to temo, kjer je avtorja podobno prijelo na wc. Ce me spomin ne vara, je narocu kavo v lokalu in se odpravu na wc, ampak ga niso pustili. Jim je bilo jasno, da je prisel s tem namenom, kava jim pa ne pokrije stroska vode, papirja ipd.

Pac javnih stranisc je premalo, nekateri pa nocejo da jim stacuna postane eno.

GregiB ::

Jim je bilo jasno, da je prisel s tem namenom, kava jim pa ne pokrije stroska vode, papirja ipd.


Najprej... ne gre za vprašanje kritja stroškov, gre za vprašanje človečnosti.
Drugič, večinski delež stroška vzdrževanja sanitarij je fiksnega... če kdo hodi vanj ali ne...
Tretjič, glede na to, da pulfer za eno kavo stane nekje 7 centov, pol deci mleka 7 centov, štrom za gretje in pripravo ter ostali variabilni stroški tudi par centov, povprečna cena kofeta z mlekom pa je nekje 1,2 - 1,5€, je računica več, kot na dlani...

Ampak, še enkrat... ne gre se za vprašanje profitabilnosti.
Mi pa lahko v tem kontekstu razložiš, kakšen oportunitetni strošek je C&A trgovini naredila blagajničarka, ker me je pripeljala do tega, da sem z ženo šel iz trgovine

1. brez nakupa
2. jezen in prepričan, da se vanjo ne vrnem več
3. in sem spesnil tole slabo reklamo na tem forumu in jo povedal še n-tim potrošnicam ženskega spola...?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mehmed ::

Heh, sej jih ne zagovarjam, samo povzemam ti zgodbo. Tisti del kako je sel v salon pa vplacal polog za avto, da je prisel do wcja sem celo spustu, da te ne vznemirjam. :D

Izkoristi svojo naravno prednost pred zenskami in jim napisi z urinom jebite se na zid.
Se bolje, dej ga zeni v roko pa nej ona napise. :)

Okapi ::

Najbližji WC je bil v Ritzu
To je precej znan popotniški trik. Greš v najboljši hotel, kar jih je v bližini, in če nisi ravno kot klošar, da te niti skozi glavni vhod ne spustijo, te notri potem nihče ne preganja.

O.

ahac ::

opter: Verjetno se lokacije črpalk ob AC podeljuje na razpisih. Država bi morala dat brezplačne WCje kot enega od pogojev. Nima veze, če imajo stroške z tem. To se vse 100x pokrije z dobičkom, ki ga imajo od tiste lokacije.

V bistvu je problem to, da vsako stvar računajo na osebo. Imajo tolk in tolk stroškov z WCjem in jih hočejo na vsak način pokrit z tistim gostom. Ampak stroški v WCjem bodo itak. Če vsak deseti, ki pride notr zarad WCja potem kupi eno stvar, ki je drugače ne bi, pokrije stroške WCja za ostalih devet.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dba ::

Tisti del kako je sel v salon pa vplacal polog za avto, da je prisel do wcja sem celo spustu, da te ne vznemirjam. :D


?!?

Pyr0Beast ::

Meni osebno ni problem odškrtniti tisti evro ali njega pol, če je WC čist, ne smrdi po urinu, ter ima toplo vodo za umivanje rok in normalne 'bivalne' razmere. Torej dobra osvetlitev, prezračeno, urejeno in vse ostale stvari ki pašejo zraven.

Na zastonjskih WC-jih veste kako stvari stojijo, ko se nanj spravi en kup pijančkov.
Ker se jim zdi dajati škoda tisti drobiž na 'uglednih' straniščih, katerega dajo raje za pijačo, opravijo potrebo nekje v 'naravi' oz. bližnji okolici ali pa zasvinjajo vse naokoli.

WC pa vedno zapustiš v takem (ali boljšem) stanju, kot si prišel vanjga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ZaOstali ::

Pa sej maš v mcdonaldsu isto...
Vsaj na čopovi rabiš kodo za wc, ki jo dobiš na računu.

Verjetno zato, da kozlaš po tem ko se nazreš.
Še dobro da majo pri McDonaldsu pin, če ne bi se nekateri sklicevali , da so kozlali po hrani, ki je sploh niso jedli

T-h-o-r ::

@avtor teme: si zher, da nisi zavil v mcdonalds? veliko mcdonaldsov po svetu ima kodo na wcjih

c&a, kolikor vem, nima public wcjev
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

darkolord ::

Mislm da mal težko zamenjaš trgovino z oblekami pa restavracijo :)

Mehmed ::

dba, pac niso ga pustili v lokalu, javni skret se mu je gnusil, ena prodajalna avtov je pa zgledala dost urejena. Tako da je postal stranka pa izkoristil wc.

Sej upam da se je hecu s koncem clanka.

Ne vem pa kako si eni predstavljate stroske; sej elektrika, voda, milo, papir pa ciscenje verjetno niso veliko, ne naredijo se pa sami od sebe tudi ce nihce ne bi stopil not.

Pyr0Beast ::

Ne vem pa kako si eni predstavljate stroske; sej elektrika, voda, milo, papir pa ciscenje verjetno niso veliko, ne naredijo se pa sami od sebe tudi ce nihce ne bi stopil not.
Ne vem, kako lahko preživimo, ko imamo 3 sekrete v bajti >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Men se je tut v petek zgodil nekej nezaslišanega.

Kupu sem 100% pomarančni sok. V merkatorju. Unga, sveže stisnjenga, k ga majo na ledu, rok trajanja je pa ponavadi naslednji dan po tem ko je spakiran v tisto plastično reč.

No, pa sem ga odprl, pa eksnu prvi požirek, pa se je izkazalo, da niso stiskal pomaranč, ampak limone.

Še sreča, da sem mel pri roki velik čaja, da sem si lahko not vlival.

Upam, da se bo kdo zgražal in da se bom komu smilil.

Beli_Zajcek ::

@jype Tudi v tvojem primeru sem mnenja da gre za neumnost prve klase!!!111!:))

P.S. Upam, da si nisi pokvaril dneva z limonami...

norcuron ::

Naslov je pa še kar narobe. A ni prav nebuloza? :)
Great are mysteries of the mind ... or not?

fosil ::

Naslov je itak zgrešen, ker tole je debata o wc-jih :))
Tako je!

opeter ::

Naslov je pa še kar narobe. A ni prav nebuloza? :)


Haha, ampak on je izumil novo besedo: debilizem + nebuloza = debuloza
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZaOstali ::

What+s nebuloza=?

T-h-o-r ::

nič slovenskega :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kitewing ::

Naslov je pa še kar narobe. A ni prav nebuloza? :)


Haha, ampak on je izumil novo besedo: debilizem + nebuloza = debuloza


A ga predlagamo za nagrado za književnost?

T-h-o-r ::

bolj za slovnico kot književnost :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PacificBlue ::

V Sloveniji se nam je pa zgodilo, da smo kolesaril mimo nekega kampa (Trnovo ob Soči) pa nam niso dovolil, da bi si natočil vodo. Jasno, da tam ne bomo nikol kampiral.


Hehe, sem bil tam mesec dni nazaj, samo nisem hotel piti vodo, ampak pivo:D

Nisem dobil kakega občutka da bi bili negostoljubni, še lepo smo se pomenli z natakarico:).

Sicer pa res čudno, da nisi dobil vode..

kitewing ::

Praviloma je tako, da lepa beseda vedno lepo mesto najde. Če pa imaš čuden pristop so pa težave.

ZaOstali ::

Praviloma je tako, da lepa beseda vedno lepo mesto najde. Če pa imaš čuden pristop so pa težave.

Kod čuden misliš kaj?
Da, kot rambo uletiš noter, pa se zadereš: I Want Tekoča Voda, Takoj!

Avenger ::

Ta tema je zdaj o WCjih.

Na BSih, predvsem manjših, so WCji praviloma zaklenjeni in pravilo je, zaklenjeno je, ko ga rabiš. Prav da se mi tam med folkom za ključ težit "Dober dan, mene pa ful kakat, a mi lahko daste ključ prosim?, pa eee... tale Dnevnik."

Je pa sicer zoprno recimo v Zagrebu. Ko nimaš pojma kam bi se sploh obrnil, v lokalih so pa toalete nekako... skrite. Zdej, ne vem al je to samo zato ker se ne počutim kot doma, al je res tko. Če se ne motim so tam lokali lahko tudi brez WCjev...? Sicer so pa v Slovenski WCji po lokalih etc. med bolj čistimi...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

blackbfm ::

Eh jaz grem še najraje scat v naravo če se da, ker je zastonj, ne rabiš nobenga prosit in vse je čisto8-)

Nagi Bator ::

Če se ne motim so tam lokali lahko tudi brez WCjev...?

Motis se. Na Hrvaskem imajo zelo strog predpis glede lokalov in njihovih WC-jev in ce ta ni cist ter kontroliran vsaj 1x na uro, ti lahko zprejo lokal !
Ze dolgo nisem videl res usranega WC-ja doli.
Ampak zdaj smo pa ze res totalno off.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64072847 (63836) vostok_1
»

FDA odobrila tipkovnico, ki se sama dezinficira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6111212 (8601) Jst
»

V Velenju prepovedano uriniranje

Oddelek: Loža
345288 (3796) poweroff
»

Videonadzor v slačilnicah Emporiuma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
17724024 (17938) Manu
»

Kaj manjka v gostilni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
644785 (3634) Lex

Več podobnih tem