» »

Trgovsko trgovinske debuloze, prispevajte!!!

Trgovsko trgovinske debuloze, prispevajte!!!

1
2
»

GregiB ::

Vsem "kritikom" se opravičujem, namen odprtja teme je bil, da delimo prilike v naših trgovinah, to, da je zadeva zavila v temo o WCjih je "naneslo"... Torej, vabljeni, da tudi prispevate kakšno lastno trgovsko trgovinsko de(bilno)(ne)bulozo...

BTW... nebulozno=zmedeno
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

dronyx ::

Jaz se spomnim še javnega WCja, ki je bil zraven Ljubljanske avtobusne postaje, po stopnicah dol. Pridem jaz enkrat tja, plačam gospe na vhodu tisti drobiž za malo potrebo (tarifa je različna) in grem do pisoarja. Ona pa lepo za mano in me gleda od zadaj, če res ščijem, da ne bi šel slučajno... :))

Drugače pa jaz razumem firme, da zaklepajo WCje. Recimo WC v McDonaldsu je bil dolga leta open for free in je postal praktično neuradno javno stranišče za center Ljubljane. Ko te je prijelo, si vedel, da je najlažja in najcenejša možnost Čopova. Verjetno si pa oni tudi niso želeli, da se tam notri sprehaja čuda ljudi samo zaradi brezplačnega stranišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

blackbfm ::

Ja pa vseeno hodi folk notri in sprašuje za kodo.

neo ::

Največja trgovinska oz. marketinška nebuloza v zadnjem času kar se jih spomnim, je bil oglasni pano z oglasom za ženske vložke na moškem WC-ju v Planetu Tuš V Mariboru. Mislim, kako tele moraš bit da daš oglas za ženske vložke na moški WC????
Neo's

Pyr0Beast ::

Ne veliko. Verjetno se bo dec spomnil teh vložkov ko ga bo žena poslala v trgovino in ne bo vedel, katere izbrati :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neo ::

Ne veliko. Verjetno se bo dec spomnil teh vložkov ko ga bo žena poslala v trgovino in ne bo vedel, katere izbrati :D


Ja, in taq verjetnost je verjetno 0,0001%:)
Neo's

krneki0001 ::

Nekoč sem se sprehajal naokoli in opazil uzanimiv napis na vratih trgovine;
"Nogavice za otroke z napako!"

Napako? Štumfi za debilne otroke ali štumfi z napako?

Pyr0Beast ::

Ja, in taq verjetnost je verjetno 0,0001%:)
Da nisi bil slučajno v ženskem WC-ju ti ? Pa te mamo ! >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

opeter ::

Nekoč sem se sprehajal naokoli in opazil uzanimiv napis na vratih trgovine;
"Nogavice za otroke z napako!"

Napako? Štumfi za debilne otroke ali štumfi z napako?


Hehe, zelo dobra opazka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

WINS!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

innerspace ::

Dobro zame! :))

Za umret od smeha!

GregiB ::

Spet jaz... napisal bi nekaj tudi o popustih pri naših trgovcih.... Zdaj se je hudo razpasla moda, da se za osnovo za popust daje PMC (priporočena maloprodajna cena) ki kobajagi pride od dobavitelja. To enostavno pomeni, da trgovec da popust na neko ceno, ki v njegovi prodajalni, kot prodajna cena, nikoli ni veljala.
Kje v Sloveniji, npr, še dobiš avto od nižjega do sredne-visokega cenovnega razreda.... brez popusta? Stavit grem, da če zdajle vkorakam v neko prodajalno avtomobilov (če že ne gre za kakšnega Ferrarija ali podobno) in zahtevam, naj mi pokažejo kakšen avto, ki se prodaja po "redni" ceni.... nimajo niti enega...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Okapi ::

Zanimive debuloze, ali bolje rečeno direktni nategi, so nekateri primeri, ko je nekaj v manjši embalaži relativno cenejše kot v večji. Spomnim se recimo primera Cedevite, ko je bilo ceneje vzeti 5x200 g kot kilsko vrečko. Pa še na nekaj podobnih zadev sem po naključju naletel in sedaj vedno gledam tisto opombo pod črto, kjer piše cena/kg.

O.

GregiB ::

Zanimive debuloze, ali bolje rečeno direktni nategi, so nekateri primeri, ko je nekaj v manjši embalaži relativno cenejše kot v večji. Spomnim se recimo primera Cedevite, ko je bilo ceneje vzeti 5x200 g kot kilsko vrečko. Pa še na nekaj podobnih zadev sem po naključju naletel in sedaj vedno gledam tisto opombo pod črto, kjer piše cena/kg.


To sem tudi sam opazil, večkrat... a ko povprašaš trgovca, kje je logika, enostavno odvrnejo, da taq imajo, hehe... Tudi "promocijska" pakiranja so marsikdaj dražja, kot običajna... six pack pira dražji od 6 pločevink vsaka zase...?! (Ja vem, da je pakiranje dražje, a gre za "maxi" nakup)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

donfilipo ::

GregiB>>Včeraj sem bil z mojo najdražjo v Mariboru. Zabiti sva morala 2 uri in sva hodila po mestu........

Ja zmerej dražje so:) Takole. Govoril bom, ker sem zavezan k molčečnosti (kaj je a naj se sam s sabo pogovarjam ali kaj:), načelno filozofsko! Sodobna trgovina ne sme poznati nekih brezveznih formalnih zadržkov. To je out!
....Ne veste kaj rabite? Groza! Evo tule je čudežni prašek, ki vas bo opral genocida v liki in kordunu...ma brez problema. Zap.
....Nimate denarja. Ma ni problema. Zap. Tule en podpisek, Prstni odtis...pa ste sigurni da nimate AIDSA ali hepatitisa...aha 2 ledvički ja 120.000EUR limita. Evo mercedes im gumb za izstrelitev. Če vidite da je nesreča neizogibna...ja pa kopilot tudi...če je kakšna zoprna štoparka....tap in poleti:)
....Bi radi srali? Evo tu na pult..samo malo diskretno prosim!
To so načela sodobne trgovine.
PRIZNAM! Ampak verjemi GregiB, marsikdo ki zasluži 450EUR, težko dojame tako filozofijo, tako iz prve. Obstaja nek predpis higienskega minimuma, ki mu nek teoretik higiene..(a prasac u kupleraju)...potem zapiše v internem pravilniku, da obstajajo WC-ji za staff, ki je nezaražen in Wc-ji za volk ki je ubibože opasan. Potreben je premislek včasih, kdo je pravzaprav, ali da bomo znanstveni, kaj je pravzaprav avtor ta sodobne trgovine. Zlobneži bi rekli da Jankovič. No tem moram reči, ne seri. In se spet vrtimo v krogu:) Eto a sada ja sam sedi naređujem konstipaciju:) Skoro odah veliku tajnu:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

GregiB ::

Danes sem na pritožbo prejel odgovor.... To be fair, ga objavljam v celoti...

Spoštovani G. XXX,

posredovana nam je bila vaša pritožba »Sramotno tretiranje strank«, z dne 13.9.2009.

V našem interesu je, da imamo zadovoljne stranke, ki se rade vračajo v našo poslovalnico v Mariboru. Za zadovoljstvo strank, smo tudi montirali magnetno ključavnico na vrata sanitarij. Skoraj dve leti bo, kar je trgovina odprta in od takrat dalje smo veljali za »javne sanitarije«. Naša trgovina je na Grajskem trgu.Tik pred našimi vrati je gostinski lokal, ki nima lastnih sanitarij. Preko trga je kavarna, ki ima sanitarije na kodo, v bližini je še Mc Donalds, ki ima prav tako sanitarije na kodo. Naših sanitarij so se posluževali vsi mimoidoči, saj so bila prosto dostopna, čeprav so namenjene samo našim strankam. Rezultat tega so bile zelo umazane in zaradi tega neuporabne sanitarije. Tako naše stranke, kot tudi zaposleni, so se pritoževali, češ kaj se gremo, saj smo trgovina s tekstilom in takšna umazanija ne spada zraven, pravzaprav ne spada nikamor. Mamice z dojenčki, katerim je namenjen del sanitarij za previjanje, so se zgražale in jezne zapuščale trgovino. Vse to je bil razlog, da smo pred nekaj meseci namestili magnetno ključavnico. Sedaj uživamo podporo velike večine strank.

Prodajalke imajo navodila, da na željo stranke odprejo vrata sanitarij, vendar velikokrat to žal, zaradi gneče ni izvedljivo oz. ni takoj izvedljivo, saj je njihova glavna naloga svetovati strankam pri izbiri artiklov in delati na blagajni.

Za neljubi dogodek se vam opravičujemo in upamo, da smo vam z napisanim lahko vsaj delno približali našo situacijo.

Kljub neljubemu dogodku pa vas vabimo v našo prodajalno, kjer se boste lahko prepričali o strokovnem kadru in ugodni ponudbi artiklov.


You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pyr0Beast ::

PR ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Okapi> so nekateri primeri, ko je nekaj v manjši embalaži relativno cenejše kot v večji

Crvenka Jaffa cakes v Merkatorju.

Obiteljsko pakiranje (300g) je med 1.42 in 1.6 evri, pakunga samo zame je pa 0.69 evra.

Silly, isn't it.

KoMar- ::

Čisto lepo so razložili, meni se ne zdi PR - to se zdi samo tistim, ki ste se pač sprijaznili s slovensko kulturo sporočanja.

Bellzmet ::

Prodajalke imajo navodila, da na željo stranke odprejo vrata sanitarij, vendar velikokrat to žal, zaradi gneče ni izvedljivo oz. ni takoj izvedljivo, saj je njihova glavna naloga svetovati strankam pri izbiri artiklov in delati na blagajni.

Zgoraj piše, da so bile še 3 prodajalke zraven. In potem teli tupijo, da prodajalka ni imela časa. Mah za v sekret je tale njihov dopis (če najdeš kakšnega sploh odprtega). Pač neko PR nakladanje, kar se mene tiče.

Naj pokličejo inšpekcijo, če lokal čez cesto nima sanitarij - saj sploh ne vem kako je lahko odprt lokal brez sanitarij!?

baron21 ::

Ni ravno trgovska je pa v povezavi z denarjem:
1 ura = 600EUR
1/2 ure = 200EUR :))

baron21

zee ::

Nagradno vprasanje: kako lahko gostinski lokal obratuje, ce nima sanitarij?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blackbfm ::

Normalno, sam brez wcja.

CoolBits ::

Mal težko, ker potrebuješ WC-je, da sploh dobiš dovoljenje za obratovanje...

thramos ::

koyotee ::

Če se ne motim so tam lokali lahko tudi brez WCjev...?

Motis se. Na Hrvaskem imajo zelo strog predpis glede lokalov in njihovih WC-jev in ce ta ni cist ter kontroliran vsaj 1x na uro, ti lahko zprejo lokal !
Ze dolgo nisem videl res usranega WC-ja doli.
Ampak zdaj smo pa ze res totalno off.


No, nebi ravno hvalil wcjev na hrvaškem. Na počivališčih ob avtocesti imajo POF..... plastične skrete, ki niso niti higienični niti vonju prijazni!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

T-h-o-r ::

ampak hodiš pa še vedno k njim
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Beli_Zajcek ::

No, nebi ravno hvalil wcjev na hrvaškem. Na počivališčih ob avtocesti imajo POF..... plastične skrete, ki niso niti higienični niti vonju prijazni!


So higienični in popolnoma zadostujejo za uporabo ob avtocesti. Pa kaj bi ti tak wc kot ga ima Harrods na vsakem avtocestnem počivališču?

Mr_Globus ::

Keramično školjko, pa toaletni papir za na pokrov :P Če ni sile pa drevesce.

Bili na bencinski v tej psevdodržavi, pride bus turistov in gospa je hotla 5 kun za WC... Večina moških se nam je pridržla pri markaciji. Če jim je to ljubše OK 8-)

Beli_Zajcek ::

@Mr Globus V Nemčiji je to povsod, pa v naši sosedi tudi čedalje pogosteje opažam. Ni sicer toliko razširjeno kot v Nemčiji, ampak se pa najde. Pa kaj naj zdaj? V jok pa na drevo? Al poiščeš alternative ali pa daš tistih 5 kun. Sej ne hodiš toliko na wc, da boš obubožal.

Utk ::

No, ampak če najprej daš 2 evra za pivo, potem pa še en evro, da se izločiš to pivo, je to vseeno pretiravanje. Vsaj če je to na bencinski.

koyotee ::

So higienični in popolnoma zadostujejo za uporabo ob avtocesti. Pa kaj bi ti tak wc kot ga ima Harrods na vsakem avtocestnem počivališču?

in kje naj človek umije roke v plastičnem skretu? leglo bakterij so te kante
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ahac ::

@Beli_Zajcek: V Ameriki pa ni tko.

Enkrat smo se ustavl nekje v puščavi pri enem majhnem vulkanu blizu skoraj zapuščenega mesta. Okrog ni bilo čisto nič. Pa vseeno je bil tam WC, klopce z streho in informacije o tistem vulkančku.

Še boljš je pa tam, kjer je wifi. Lepo se ustaviš, greš na WC, si spečeš hrano na grillu (še nekaj, kar pri nas ne boš nikol vidu) in vmes še malo posurfaš po netu. Država časti. Očitno se jim splača.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

opeter ::

Z eno roko tipkaš, z drugo pa si brišeš zadnjico?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ahac ::

Btw. glede WCjev.
Recimo... če greš na Pokljuko tečt z smučmi... kje je WC? Ja, je en nekje skrit in po ključ moraš v lokal (če je odprt). Super. A bi bil res tak problem postavit par WCjev na različnih lokacijah?
Pa magar bi pobiral par EUR za parkirnino in z tistim denarjem uredil parking in WCje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Mipe ::

Zato pa je sneg rumen.

Furbo ::

Pa od kje ideja folku, da je WC čisto preprosto postaviti in vzdrževati, pa še zastonj naj bo. Postavite enega pred svojim blokom, hišo, whatever, pa boste videli kako zabavno je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

black ice ::

Pa od kje ideja folku, da je WC čisto preprosto postaviti in vzdrževati, pa še zastonj naj bo.

Potem ga pa naj zaprejo. Popolnoma vseeno je, ali je WC v trgovini ali ne, če ga lahko uporabljaš samo po nakupu.

flipflop ::

Na poti proti izhodu me je ustavila ena druga nakupovalka in mi ponudila, da mi pove kodo, a sem jo vljudno zavrnil, da ne gre več za kodo ampak za princip.... Neumnost prve klase!!!


Škoda da nisi izkoristil te prilike, vtipkal tisto kodo in se jim posral na wc - pa čeprav nisi ničesar kupil>:D

Pa še ontopic - pred časom v merkatorju videl akcijo Vitalis muslijev, tisti z blazinicami, z redne cene 3.00€ (kar je tud svojevrsten nateg - kdo ve kolk to pride v drugih državah?) znižano na 2.99€:\

ahac ::

Pa od kje ideja folku, da je WC čisto preprosto postaviti in vzdrževati, pa še zastonj naj bo. Postavite enega pred svojim blokom, hišo, whatever, pa boste videli kako zabavno je.


Z privat hišo ne služimo denarja. Trgovine, lokali, bencinjske črpalke, itd... ga pa. In z dobičkom, ki ga imajo se z lahkoto 100x pokrije stroške WCja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Furbo ::

Pa od kje ideja folku, da je WC čisto preprosto postaviti in vzdrževati, pa še zastonj naj bo. Postavite enega pred svojim blokom, hišo, whatever, pa boste videli kako zabavno je.


Z privat hišo ne služimo denarja. Trgovine, lokali, bencinjske črpalke, itd... ga pa. In z dobičkom, ki ga imajo se z lahkoto 100x pokrije stroške WCja.


WC ni ena stvar, ki se jo postavi in je potem samo še stvar mesečne položnice.

Moraš imeti čistilko, jo boš zaposlil za stalno za en ušiv WC ? To ni poceni, ne vem kako si predstavljaš poslovanje danes, ampak dodatni zaposleni ti ne bi vzel samo 1% dobička, kot namiguješ z 100x večjim dobičkom.

Boš to prevalil na prodajalce ? Bi ti čistil WC v svoji službi ?

Stvar je potrebno tudi vzdrževati, zagotavljati potrošni material, redno pregledovati itd..

Ni tako preprosto, kot si predstavljaš in se usajaš brez razloga.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

drola ::

Moraš imeti čistilko, jo boš zaposlil za stalno za en ušiv WC ? To ni poceni, ne vem kako si predstavljaš poslovanje danes, ampak dodatni zaposleni ti ne bi vzel samo 1% dobička, kot namiguješ z 100x večjim dobičkom.


Čistilko rabijo v trgovini tako ali tako. V lokalih so pa tud natakarji usposobljeni za pucanje.
https://drola.si

Matev ::

Tik pred našimi vrati je gostinski lokal, ki nima lastnih sanitarij. Preko trga je kavarna, ki ima sanitarije na kodo, v bližini je še Mc Donalds, ki ima prav tako sanitarije na kodo.


to se lahko samo v kaki provinci (ala maribor) zgodi

v ljubljani je skret čist v vsakem supermarketu in to popolnoma zastonj
urejen in čist

vsaj povsod tam kjer jaz nakupujem - btc in podobno

fosil ::

V btc-ju in podobno je že v redu.

V centru Ljubljane, pa ni nič boljše koker v Mariboru.
Tako je!

Matev ::

kdo pa še hodi v center?

po mojem samo narkomani in babice na trg po pol kile solate

Gadjit ::

Bom še pa jst opisu eno trgovinsko situacijo, ki se mi je zgodila:
V trgovini big bang sem gledal digitalne fotoaparate in sem prosil prodajalca, če mi lahko pokaže kako deluje en fotoaparat imel je 10X zoom. Gospod prodajalec mi je razložil, da ne more, ker se baterije polnijo. Samo debelo sem ga pogledal in mu rekel: Če pri njih kupim komplet 4 AA baterij ali lahko potem fotoaparat probam? Je rekel ja, potem ni problema. No seveda sem šou takoj do upravnika trgovine. Ja in ne moreš verjet baterije so bile v 30 sekundah polne in pripravljene za uporabo!
Eha pa sej nekateri prodajalci so res čist mim Seveda se pa tud čist mim stranke najdejo!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64072885 (63874) vostok_1
»

FDA odobrila tipkovnico, ki se sama dezinficira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6111214 (8603) Jst
»

V Velenju prepovedano uriniranje

Oddelek: Loža
345288 (3796) poweroff
»

Videonadzor v slačilnicah Emporiuma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
17724026 (17940) Manu
»

Kaj manjka v gostilni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
644786 (3635) Lex

Več podobnih tem