» »

Facebook Lite živi

Facebook Lite živi

Klasičen Facebook na desni s Facebook Lite na levi

CNet - Facebook Lite, ki je razvojni ekipi za kratek čas pobegnil pred približno mesecem dni, je zdaj tudi uradno na voljo uporabnikom. Stran naj bi sicer delovala le za ameriške in indijske uporabnike, a iz lastnih izkušenj lahko potrdimo, da deluje tudi v Sloveniji (in verjetno drugod po svetu).

Kot smo že govorili, na lažjem vmesniku manjka veliko (nepotrebnih) informacij, povezav in gumbov. Manjkajoče je tudi okno za hiter vnos statusa, saj ga namestijo gumbi za prikaz vnosnega polja oz. nalaganje slik in videoposnetkov, s pritiskom katerih se nato odpre opravilu namenjeno vnosno polje. Potrdimo lahko tudi, da se v novicah nahajajo le statusi uporabnikov, naložene slike in video posnetki ter komentarji, povezanimi z njimi, medtem ko na lažjem vmesniku magično izginejo vsa opozorila za rezultate testov, iger in ostalih aplikacij, ki jih uporabljajo prijatelji in ki brez dvoma povzročajo sive lase prenekateremu uporabniku.

Posledica olajšanja vmesnika so tudi podatkovno mnogo manjše strani, kar je bil tudi namen projekta zaradi uporabnikov s slabšimi internetnimi povezavami. A obenem so ustvarili tudi veliko boljši vmesnik za mnoge uporabnike na hitrih povezavah, ki jim stari, natrpan vmesnik enostavno ne odgovarja.

Boste menjali?

17 komentarjev

kratos ::

nebomo menjali... folk se je navadil na "navaden" facebook in nevem zakaj bi preklapljal na lite... dandanes pa skoraj nihče več nima manj kot 1mb povezave če pa nima, ima pa vsaj mobitel z dostopom na internet.

c00L3r ::

Mene preusmeri na klasičen FB.

ahac ::

Twitter že imamo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

Men je vsec un link tam: View all Female profiles. :>

Ezg3ta ::

Ta stvar dela edino če maš jezik nastavljen na EN (US) - če maš na slovensko te preusmeri na klasični FB.

filip007 ::

Twitter ima tud mafijo to ni to več problem...

Za norce pokat je dober Facebook.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PARTyZAN ::

@kratos: ne bote? Mi pa bomo.

Ker nas ne zanima, kdaj bo Tina umrla in na kakšen način, tudi ne zanima nas kaj je Mojca dobila v pandorini skrinjici, pa da je Marko podrl rekord v xxx igri.

Funkcijo za izklop tega blata FB očitno noče implentirat. Jebiga.

alexa-lol ::

men je ta str cist uredu...ce sprot obdelujes razna povabila za karkol je cist znosno

fiore ::

na hitrco sem pogledal in zgleda v redu. to da ne prikazuje kvizov in raznih neumnosti, ki so se jih "udeležili" prijatli je v redu.
to je v bistvu najbolj moteča stvar klasičnega facebooka, da te zasuva z rezultati aplikacij prijatlov. prav briga me, kakšen rezultat so dobili.

krucymucy ::

Tudi na klasicnem FB se da skenslati ta jajca ...

PrimozR ::

@kratos: ne bote? Mi pa bomo.

Ker nas ne zanima, kdaj bo Tina umrla in na kakšen način, tudi ne zanima nas kaj je Mojca dobila v pandorini skrinjici, pa da je Marko podrl rekord v xxx igri.

Funkcijo za izklop tega blata FB očitno noče implentirat. Jebiga.

Lahko blokiraš app po app. Je tečno, ker so vedno nove bedarije, ampak dobr. Vidš enkrat in to je to :D

McClane ::

No, da se tudi drugače očistiti prvo stran vseh teh nadležnih kvizov in rezultatov...Facebook Purity.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Relanium ::

Grem stavit da niso ukinli reklam
Sam zdajle se mi ne da pogledat

Goldee ::

McClane - thank you! 8-)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

shadeT ::

McClane - thank you!

McClane ::

me veseli da je še komu prišlo prav..kvizi in ostala navlaka so res nadležni!
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

r0ker ::

če se znajdeš na kmetiji in te moti smrad in cviljenje in kruljenje greš vrata in okna zapret. da bi zapustil kmetijo ti na pamet ne pade.
morem dodat da je to IZREDN dobra primerjava xD
1+ samemu sebi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programski jezik za Linux programe

Oddelek: Programiranje
161972 (1328) gnomee
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219169 (7775) zee
»

Chrome: nova beta, hitrejši pogon za Java Script, napoved nove podobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7823730 (21094) MrStein
»

OpenOffice Base

Oddelek: Programska oprema
121244 (1068) echoman
»

Firefox se spogleduje s Chromom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
708786 (6212) subby

Več podobnih tem