» »

OpenOffice Base

OpenOffice Base

house ::

Zdravo! Imam bazo narejeno v OpenOffice Base. Naredil sem formo - obrazec (v Base) za vstavljanje uporabnika v to bazo, vendar ne vem, kako sprožiti dogodek vnosa uporabnika iz teh 'text field-ov', ko kliknem na gumb 'Vnos' (najbrž bo potrebna kakšna SQL 'poizvedba', npr. INSERT, ali uporaba makrov)... Prosim za pomoč, hvala! Mi lahko kdo priporoči še kateri drug SW, kjer lahko uporabim to obstoječo bazo (iz Base) in da lahko v njemu naredim uporabniški vmesnik - GUI? Hvala!

ToniT ::

Gumbu prirediš dejanje - shrani zapis in to je to!
(desni klik->kontrolnik->dejanje->shrani zapis)

house ::

Ja, ampak, kako si bo zapomnil oziroma vedel, da od tega in tega 'text field-a' jemlje podatke?

house ::

En obrazec - forma potemtakem velja samo za eno tabelo moje baze? Ne morem imeti več vnosnih polj za več tabel baze na enem obrazcu - formi? Še vedno ne vem, kako bo gumb vedel, da iz 'text field-a' 'Ime' gre v stolpec tabele baze 'ime', 'Priimek' v 'priimek' itd.?

ToniT ::

V obrazcu si v txt fieldu v lastnostih kontrolnika v zavihku podatki nastaviš polje iz baze, v katerega bodo šli podatki.

house ::

Kako pa to zapišem? Tabela.zelen_podatek ?

house ::

A je kje kakšen primer na spletu o tej temi? Kaj pa kakšen drug SW za izdelovanje podobnih programov preko narejene baze OpenOffice Base?

pomidor ::

Nekaj malega je tukaj

lp

house ::

Še kakšna druga pomoč, prosim?

ToniT ::

Malo morje tega....
Že kar prvi link je v redu.

house ::

Ja, to že imam, hvala! Mislil sem na kakšen drug program, v katerega lahko uvozim/z njim uporabim OpenOffice Base bazo in delam forme...

Isotropic ::

php, asp, karkoli od web
access mogoce, ce je .mdb

echoman ::

Pozdravljeni,
V Base-u želim narediti bazo podatkov, s pomočjo tabele. Ker sem precej navajen na MS Access, nikjer ne najdem možnosti pri poljih za "vnosno masko", "indeksiranje s podvojenimi polji", za vstavljanje med določena polja, pa me OO Base sploh ne upošteva, saj potem želi narediti novo polje pod tema dvema vnosoma. Kaj narediti?

Hvala za pomoč! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PDF za vnos podatkov

Oddelek: Programska oprema
182401 (1946) ...:TOMI:...
»

Dokument z polji za vstavljanje texta ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5701 (586) Tomson
»

Program za "klicni center"

Oddelek: Programska oprema
71998 (1846) poweroff
»

Enostavna sql baza

Oddelek: Programska oprema
51607 (1477) Paramedic
»

[Java] Evidenca delovnega časa - Java v navezi z Accessom

Oddelek: Programiranje
393187 (2407) c0dehunter

Več podobnih tem