» »

Microsoft tožen zaradi Genuine Advantage

Microsoft tožen zaradi Genuine Advantage

Opozorilo WGA

TG Daily - Na washingtonskem sodišču se je pričela zanimiva skupinska tožba zoper Microsoft, kjer tožniki redmondskemu podjetju očitajo, da s programom Windows XP Genuine Advantage (WGA) kršijo pogoje, ki so veljali ob nakupu Windows XP. V tožbi trdijo, da bi moral Microsoft WGA označiti kot protipiratsko posodobitev programa in ne kot kritični popravek, brez nadaljnje razlage, kaj stori na računalniku po namestitvi. Nadalje podjetju očitajo, da so skrili in prikrili pravo naravo programa in njegove zmožnosti, saj je ta v nasprotju s kategoričnim zanikanjem Microsofta zbiral in v Redmond pošiljal privatne informacije. Microsoft namreč zatrjuje, da WGA z analizo sistema izdela unikaten ključ, ki se prebere ob nameščanju popravkov, a z njim ni moč identificirati uporabnikov, le sisteme. Tožniki ugovarjajo, da to ni res, češ da WGA zbira in pošilja ogromne količine podatkov dnevno. Sedaj zahtevajo odškodnino v višini 5 milijonov dolarjev.

57 komentarjev

«
1
2

filip007 ::

Kakšne podatke pa inštalirane programe to je pa vse kar prebre ta WGA in pošlje listo M$.

Drugače pa PDF dokumente lahko dobim s tujih sistemov kar s Frostwire *.pdf sploh noben ne gleda kaj deli.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

LordJimy ::

Hja to je res bismark. Samo frostwire je program namenjen izmenjavi podatkov, WGA pa ni. Sicer pa ima MS itak na razlicnih mestih v OSu kaj podobnega vgrajeno.

subby ::

a to pomeni da bo na servis kmal manj ljudi nosilo kompe da jim nek genij teži pa da je črno ozadje?

mtosev ::

Sedaj zahtevajo odškodnino v višini 5 milijonov dolarjev


Lol. jaz bi zahteval 550M dolarjev. lol kaki ljudje obstajajo. imajo pirat in potem jokajo nekaj =) smeh
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> imajo pirat

Ne, nimajo.

karagoth ::

Pa kaj so vsi tak zlobni do MS, med tem ko oni rešujejo svet pred IE6 in lakoto hkrati :))

MS "saves" the world

WhiteAngel ::

Koliko težav samo zaradi tega, ker niso Winsi odprti. Če bi bili, bi pokazali kodo WGA in zanikali oz. dokazali kar koli že. :8)

mtosev ::

saj lahko samo WGA odprejo in samo njegovo kodo pokazejo ane?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Highlag ::

Pri wga-ju ne gre samo za WGA. Vsaj pri visti pri procesu sodeluje vsaj še en namenski servis. Sem ravno reinštaliral Visto, ker se je dotični servis uspel sesuti. Nisem našel nobene rešitve za odpravo problema. Samo za to, ker je datotečni sistem uspel zgubiti eno datoteko..;(
Never trust a computer you can't throw out a window

FireSnake ::

Sedaj zahtevajo odškodnino v višini 5 milijonov dolarjev


Lol. jaz bi zahteval 550M dolarjev. lol kaki ljudje obstajajo. imajo pirat in potem jokajo nekaj =) smeh


Kot smo ze povedali, si ti res sramota za slovenski jezik.

Sklanjatve, predlogi in se bi lahko nastevali so tebi popolnoma tuji. Najbolje bi bilo, da sploh ne pises, kaj pametnega si tako ali tako ne umislis.

Nazaj na topic; sicer se mi zdijo te tozbe malo butaste, a tokrat bi se kar strinjal z njimi.
Sicer pa; nihce sploh ne ve, koliko informacij o nas M$ ze ima :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WhiteAngel ::

Sicer pa; nihce sploh ne ve, koliko informacij o nas M$ ze ima :D


O meni bolj malo :)

fiore ::

Sicer pa; nihce sploh ne ve, koliko informacij o nas M$ ze ima :D


O meni bolj malo :)

o meni niti :P edino kar verjetno lahko vidijo je pred koliko leti sem nehal uporabljat njihov OS :D

G-man ::

WGA je bil bil povod, da sem zapustil Windows kot primarno OS platformo. Pa imam doma original XP-je in tudi v prihodnje bodo moji komercialni OS original. Ne da se mi zezat s stvarmi, ki imajo s tehnologijo bolj malo veze.

Machiavelli ::

Drugač zloudaš wga zalaufaš restart in walla advantage nemori več tam dol u kotu :)

Za xp seveda
Nigaaazz

war-dog ::

WGA je epic fail, samo dodaš vrstico v C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts -> 127.0.0.1 mpa.one.microsoft.com
In je vse ok... nič ne pošilja, katerakoli verzija XP je geniue...
Object reference not set to an instance of an object.

jan01 ::

@Highlag
Zagotovo imaš že slab disk, poskeniraj s proizvajačevim programom(full test, traja...)

Mipe ::

Sedaj zahtevajo odškodnino v višini 5 milijonov dolarjev


Lol. jaz bi zahteval 550M dolarjev. lol kaki ljudje obstajajo. imajo pirat in potem jokajo nekaj =) smeh


Kot smo ze povedali, si ti res sramota za slovenski jezik.

Sklanjatve, predlogi in se bi lahko nastevali so tebi popolnoma tuji. Najbolje bi bilo, da sploh ne pises, kaj pametnega si tako ali tako ne umislis.

Nazaj na topic; sicer se mi zdijo te tozbe malo butaste, a tokrat bi se kar strinjal z njimi.
Sicer pa; nihce sploh ne ve, koliko informacij o nas M$ ze ima :D


Kje so tvoji šumniki, če že govorimo o slovenskem jeziku?

infiniteLoop ::

Sumniki so overrated...

Popravljeno v izogib izlitju crnega zolca.
None of us is as dumb as all of us.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

WGA je bil bil povod, da sem zapustil Windows kot primarno OS platformo. Pa imam doma original XP-je in tudi v prihodnje bodo moji komercialni OS original. Ne da se mi zezat s stvarmi, ki imajo s tehnologijo bolj malo veze.

Sem imel originalne XPje, zdaj Visto, na večih računalnikih. Nikoli in nikdar mi ni WGA težil.

antonija ::

@DejanL15: Jaz sem na vsakem racunalniko z originalnimi XPji vsaj enkrat (verjetno pa po veckrat) gledal kako je WGA obvezen ce zelim karkoli nadgrajevati. Pri piratskih je bilo tega mnogo manj.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

@DejanL15: Jaz sem na vsakem racunalniko z originalnimi XPji vsaj enkrat (verjetno pa po veckrat) gledal kako je WGA obvezen ce zelim karkoli nadgrajevati. Pri piratskih je bilo tega mnogo manj.

Imel 4 računalnike z Windows XP in zdaj imam enega z Windows 2003 ter se WGA ne spomnim.

antonija ::

Jaz se ga zato ker (ce se prav spomnim) WinXP+SP1 ni imel WGAja potem so ga pa enkrat dodali. In vsak reinstall ali pa nalaganje imaga na disk je vodil v ponoven "Windows must check to see if it is legal" al neki tazga. Vsakic. Grrrr.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Wolfman ::

Točno tako... In včasih ti sploh ni dalo (original) da je original in nisi mogel downloadti raznih dodatkov, popravkov itd..

techfreak :) ::

Jaz sem lahko downloadal popravke, dodatke, itd. tako na neoriginalnih kot originalnih Windows XPjih. Očitno so bile težave pri vas.

ABX ::

Zakaj vsakič ko je beseda Microsoft v novici se ogromna količina Troll-ov oglaša?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

RejZoR ::

Edini debili, ki jokcajo okoli WGA so glupi pirati. Mam na netbooku WinXP in nisem niti 1x dobil WGA opozorila. Niti slednjega nisem dobil na Visti, ki mi deluje na glavnem sistemu. Le zakaj je temu tako? Boli me k. če je WGA naložen al pa ne, ker je moja vest čista. Okna so originalna.
Piratki pa morajo vedit kateri popravek je za WGA, da se ga izogibajo, če ne jim naredi celo štalo. Skratka debilna tožba, ki je fail že v štartu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

RejZoR> Edini debili

So tisti, ki ne razumejo, v čem je problem.

Očitno spadaš mednje tudi sam.

Pithlit ::

Edini debili, ki jokcajo okoli WGA so glupi pirati.


Original XP... WGA zagnojil do amena. Tolk da smo original XP zamenjal s piratskimi, pa WGA ne gnoji več.

Bistvo je, da sami po sebi ne moremo soditi. Jaz VEM da WGA teži tudi na original verzijah. Koliko in kaj pošilja pa ne vem...
Life is as complicated as we make it...

vbohinc ::

No samo, kako jim bo to uspelo pa ne vem, v EULA (za Windows XP) jasno piše:

* Consent to Use of Data. You agree that Microsoft and its affiliates may collect and use technical
information gathered in any manner as part of the product support services provided to you, if any,
related to the Product.


Windows XP lahko in smeš uporabljati samo če se strinjaš z licenco in na tem mestu jasno piše, da jim dovoliš zbirati "tehnične" podatke in to celo na kakršen koli način in te podatke smejo deliti s tretjo osebo/organizacijo.

ALSO, THERE IS NO WARRANTY OR CONDITION OF TITLE, QUIET ENJOYMENT, QUIET
POSSESSION, CORRESPONDENCE TO DESCRIPTION OR NON-INFRINGEMENT WITH
REGARD TO THE PRODUCT.


...

FOR LOSS OF PRIVACY, FOR FAILURE TO MEET ANY DUTY INCLUDING OF GOOD


V tem delu pa ti licenca odvzame pravico do zasebnosti...

18. ENTIRE AGREEMENT. This EULA (including any addendum or amendment to this EULA
which is included with the Product) are the entire agreement between you and Microsoft relating to
the Product and the support services (if any) and they supersede all prior or contemporaneous oral
or written communications, proposals and representations with respect to the Product or any other
subject matter covered by this EULA. To the extent the terms of any Microsoft policies or programs
for support services conflict with the terms of this EULA, the terms of this EULA shall control.


V tem zadnjem delu pa piše, da ne glede na kako si licenco razlagamo sama licenca prevladuje nad "našim mnenjem"...
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

drola ::

Ni bila pred časom ena novica, ko so presojali kolk teže majo te elektronsko podpisane EULE?
https://drola.si

ABX ::

Če imaš piratske Windowse in nisi sprejel EULE, imajo pravico to tvojih podatkov? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pithlit ::

ABX:

Ne.
Life is as complicated as we make it...

SmeskoSnezak ::

Če nisi sprejel EULE od Winsow, niti piratske verzije ne morš gor namestit. Vsaj jaz ne vem o tem zaobitju, ko vstaviš CD in morš stisnit f8 za agree. :)
@ Pusti soncu v srce... @

ABX ::

Če nisi sprejel EULE od Winsow, niti piratske verzije ne morš gor namestit. Vsaj jaz ne vem o tem zaobitju, ko vstaviš CD in morš stisnit f8 za agree. :)


Vse se da če je želja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SmeskoSnezak ::

Ja? Te pa povej, da slišmo :P
@ Pusti soncu v srce... @

ABX ::

E se ti zdi da se mi da iskat način kako inštalirat Winse brez da bi dobil okno od EULE?

Vprašanje je bila provokacija, ker pirate ne zanima EULA in še manj WGA ker ga itak onemogočijo, tako da edini ki zgubljajo zasebnost so kot ponavadi samo legalni kupci.

Na koncu več ne veš kdo je pameten in kdo je fer.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

preem ::

WGA je epic fail, samo dodaš vrstico v C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts -> 127.0.0.1 mpa.one.microsoft.com
In je vse ok... nič ne pošilja, katerakoli verzija XP je geniue...


hah, a to dejansko deluje ?

r0ker ::

se strinjam da je tožba FAIL. FAIL že iz osnove.
@ tisti ki pripoveduje o originalnih winsih, ki jih WGA ne potrdi. probaj keri drugi torrent. ROFL

Blisk ::

Saj to se ve, da microsoft nezakonito pobira naše podatke.
Pobere vse iz word dokumenta in vse iz outlooka, kar se tiče osebnih podatkov. Zbira tudi neke statistike in ne vem kaj še vse.
Če že samo word odpreš z drugimk urejevalnikom texta, se vidi, da so not vsi tvoji podatki.
Ime, Priimek, e-naslov in še kaj.

Zakaj bi se sicer moralo kriptirano krpanje lukenj v windowsih?
Tako, da se kar navadite, da imajo vse vaše elektrosnke naslove in naslove vaših prijateljev in dobro vedo, kaj pošiljate in kam.
Interes amerike po obvladovanju ljudi je prevelik, da bi izpustili iz rok Microsoft.

Sprašujem se samo, kdaj se bo to začelo v Linuxu, če se že ni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

FireSnake ::


Kje so tvoji šumniki, če že govorimo o slovenskem jeziku?


Ne vem, kako dolgo ze ti sodelujes po internetnih forumih, ampak, v casu, ko sem jaz zacel, so (se) bili problemi s sumniki. Takrat nam je prislo v navado, da jih pac ne uporabljamo .... in tako je ostalo do dandanes.

Ampak, dvomim, da je zategadelj moje pisanje neberljivo, ali pac?

tudi jaz lahko potrdim, da na prenosniki, kjer so original polkna gor WGA tezi. Pri punci so pa gusarji namestili, pa se tudi spomnem, da je tezil.

Razlika pa je bila; na prenosniku je slo skozi, pri punci so pa pirati pofixali s popravkom iz Redmonda :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

@Blisk: in kaj točno naj počno s temi podatki desetine milijonov uporabnikov? Jih natisnejo in si brišejo rit?

r0ker ::

blueFish, če to ni bil sarkazem do dna je pa človek neumen. either way ni potrebno komentarja :D

techfreak :) ::

FireSnake: Ko se pogovarjaš tudi ne uporabljaš šumnikov?

jest10 ::


Kje so tvoji šumniki, če že govorimo o slovenskem jeziku?


Ne vem, kako dolgo ze ti sodelujes po internetnih forumih, ampak, v casu, ko sem jaz zacel, so (se) bili problemi s sumniki. Takrat nam je prislo v navado, da jih pac ne uporabljamo .... in tako je ostalo do dandanes.

Ampak, dvomim, da je zategadelj moje pisanje neberljivo, ali pac?



Po drugi strani pa težiš človeku, da nek xy test procesorjev ni napisan v tebi všečnemu jeziku

Mipe ::


Ne vem, kako dolgo ze ti sodelujes po internetnih forumih, ampak, v casu, ko sem jaz zacel, so (se) bili problemi s sumniki. Takrat nam je prislo v navado, da jih pac ne uporabljamo .... in tako je ostalo do dandanes.

Tudi jaz izviram iz dobrih starih časov, ko šumniki niso bili najbolje podprti, vendar mi to ni pustilo trajnih posledic. Kakorkoli že, nate sem se obesil zato, ker si kritiziral nekoga zaradi slovenščine, medtem ko tvoj lasten prag kriči po metli.

ABX ::

Šumniki so problem ko premikaš datoteke iz enega sistema na drugega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mipe ::

Ja, in? Pač ne uporabljaš šumnikov za poimenovanje datotek. Uporabljaš jih v komunikaciji. Kar to forum je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

ABX ::

Jaz ga ne zagovarjam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

drJaser ::

1.) izogibanje šumnikov izvira iz časov ko se je komunikacija (irc) vršila večinoma še preko terminalov, ki jih niso znali pravilno prikazovati
2.) ko si v npr cyber-kafeju v kaki državi-brez-naših-šumnikov, ti je edina rešitev enostavna zamenjava č->c, š->s in ž->z....
3.) naši južni bratje se poslužujejo celo č->ch, š->sh itd..

vsak kolikor-toliko pismen uporabnik interneta ve kako in kaj.. vsem ostalim se pa internet tako ali tako konča na slovenski strani meje s sosedami.. že angleškega worda ali excela ne znajo uporabljat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel doletele tri skupinske tožbe, NSA ni vedela za luknjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7919406 (13723) MrStein
»

Tožba WGA zoper Microsoft ne bo skupinska

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
173646 (2813) Icematxyz
»

Microsoft tožen zaradi Genuine Advantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5711728 (7122) MrStein
»

Vista zbira veliko podatkov o uporabniku.

Oddelek: Operacijski sistemi
432805 (1584) jackorsen88

Več podobnih tem