» »

Opera 10 z 10 milijoni prenosov

Opera 10 z 10 milijoni prenosov

Tržni deleži brskalnikov v avgustu

Opera software - Minil je en teden od izida nove verzija brskalnika Opera 10 in v tem času jo je s spleta preneslo 10 milijonov uporabnikov. Kot pravijo razvijalci, številke kažejo, da je posebnost pri tej izdaji velika količina svežih namestitev namesto nadgradenj, kar nakazuje na mnogo prebežnikov iz ostalih taborov. Veliko zanimanje za nov izdelek pripisujejo funkciji Turbo, ki omogoča hitro brskanje tudi na slabših povezavah.

Da postavimo številke v perspektivo, povejmo, da si je konkurenčni brskalnik Firefox 3.0 v 24 urah po izidu preneslo osem milijonov uporabnikov, v prvem tednu pa skupno 20 milijonov. Ker je tržni delež Opera desetkrat manjši od Firefoxa, lahko zaključimo, da so se Norvežani tokrat odrezali nadpovprečno dobro. Kako je to vplivalo na tržni delež brskalnika, bomo videli prihodnji mesec.

63 komentarjev

«
1
2

Mipe ::

Samo probajo, če je trava res bolj zelena. Koliko pa jih bo dejansko ostalo pri Operi, pa je vprašanje!

filip007 ::

Mačistično!
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Elysium ::

To še sploh ne pomeni, da kdo to potem tudi zares uporablja in da gre za prebežnike. Jaz npr. naložim in preizkusim precej programov samo da sem na tekočem, potem pa jih sploh več ne uporabljam in jih tudi pobrišem.

P4ajo ::

Jaz pa sem preizkusil alpho in od takrat sem ostal...(prej firefox)
Vrjetno je res kakšen procent tudi takšnih ki samo preverijo, ampak verjamem da je tudi pri ostalih (npr. firefox) tako.
Vsekakor je brskanik vreden uporabe in mislim da je prepričal precej ljudi...

Zero0ne ::

Prenesel, sprobal, zbrisal.

Nagi Bator ::

Jaz sem jo pobral da sprobam. Sicer pa sem uporabljal Opero tam v '90-ih
Bo ostala kot 2. browser. Sem poskusil priredit po svoje, pa mi ne rata kot si zelim, zato ostaja FF na 1. mestu, ceprav je po obcutku Opera hitrejsa.

Zmajc ::

Me zanima kako se bo spremenil trgu browserjev po izidu okna za izbiro brskalnika po namestitvi winsov.

Drugače pa .. go,Opera,go! :)

NO2211 ::

Do zdaj sem uporabljal firefox...mogoče je pa vredno probat novo opero:)

nekikr ::

Jaz sem pa ponosni in zadovoljni uporabnik Opere 10.

MacQ ::

If it works, don't fix it. :D
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

ABX ::

Dobro je to, več konkurence, več izbire za potrošnike.

Jaz navijam za FF, ampak če bi FF prevladal bi se ulenil in začel delat neumnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

pino ::

Zero0ne in zakaj si jo zbrisal.Al je pretezka zate?
LP Pino

bf4ed ::

Uporabnik Opere od 7 naprej, ko sem nabavil računalnik in me je IE svadil zaradi sesuvanja in nevem kaj še...
Samo opera!

tabonir ::

Opera je verjetno trenutno najboljša izbira.
Je hitra, prilagodljiva posameznikovim željam, na volje je veliko dodatkov in preoblek, omogoča sinhronizacijo, je tudi torrent in poštni odjemalec. Skratka ostali brskalniki so več ali manj kompromis!

mtosev ::

Mah FF je boljsi. :D boljse podpira webpage. z Opero ne mores na Ebayu placat,...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

Opera je verjetno trenutno najboljša izbira.
Je hitra, prilagodljiva posameznikovim željam, na volje je veliko dodatkov in preoblek, omogoča sinhronizacijo, je tudi torrent in poštni odjemalec. Skratka ostali brskalniki so več ali manj kompromis!


NoScript, Flashblock in Adblock plus dela?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

neres ::

z Opero ne mores na Ebayu placat,...


Od kdaj pa to? Jaz nisem imel nikoli problemov.

tabonir ::

Mah FF je boljsi. :D boljse podpira webpage. z Opero ne mores na Ebayu placat,...



Jaz plačujem z Opero povsod! Zelo veliko v VB in nimam nobenih problemov!

mtosev ::

probaj prek paypal-a placat ti bo napisalo: this browser is not supported. please use internet explorer or Firefox.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

neres ::

NoScript, Flashblock in Adblock plus dela?

Flashblock dela, če inštaliraš primeren JS. Adblock (pač tisti v Operi) dela. NoScript pa ne vem, ker me ne zanima, ampak vem da obstaja nek JS...

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> probaj prek paypal-a placat ti bo napisalo: this browser is not supported. please use internet explorer or Firefox.

Leta 96, morda.

mtosev ::

priporocam ogled zgornjega linka pa ne bos v prazno nabijal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

neres ::

probaj prek paypal-a placat ti bo napisalo: this browser is not supported. please use internet explorer or Firefox.

Ne vem, zadnjič sem plačal ene 4 mesece nazaj, se mi zdi. Delalo brez problema, mogoče pa so medtem kaj spremenili...

jype ::

mtosev> priporocam ogled zgornjega linka pa ne bos v prazno nabijal.

Hočeš screenshot?

ZaOstali ::

priporocam ogled zgornjega linka pa ne bos v prazno nabijal.

Da neboš pri sexu še vagine zgrešil.
Na strani piše, da razvijalci e-baya podpirajo explorer tel lisičko nikjer pa ne piše, da opera ne dela. Piše samo da jim ni mar za ta brskalnik

hokuto ::

Adblock (pač tisti v Operi) dela.

ki pa žal ni senca ff-ovega adblock plus. opera je krasen browser, hitra in odzivna, a vseeno je prakticnost, prirocnost in kolicina kvalitetnih extensionov za ff razlog, da opera ostaja "le" moj drugi browser skupaj s chromeom (kar je bila se pred obstojem ff-a, ker je takrat prevec strani ni podpiralo in je moral bit prvi ie). hitrost opere ali chromea zdruzena s funkcionalnostjo ff-ovih extensionov bi bil pa optimum.
doke!

G2 ::

Nazadnje kupil preko ebaya pred 3 tedni... Placal brez problema preko paypala na Operi 10 (beta).
LP
G2

PromeuZ ::

Ad-block list za opero. V kombinaciji s element hiderjem je *skoraj* na nivoju tistega iz FF-ja.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

lampa ::

Sam uporabljam opero že od takrat ,ko je bila še plačljiva.Opero imam nameščeno na vseh računalnikih in do zdaj nisem imel nikakršnih problemov.Opera 10 mi je bila izredno všeč, namestil sem jo vsepovsod, vendar pa ima bug,ki je vsaj zame zelo moteč.Doma imam medijski server z freenas distribucijo.Na njem teče tudi torrent odjemalec,in ta se upravja preko browserja.Z opero 10 ne moreš dodajati novih torrentov, z vsemi prejšnjimi verzijami pa ni bilo probemov.Vsi drugi browserji tudi delajo,zato sem namestil na vse računalnike prejšnjo verzijo opere.Ko bodo to popravili, bomo pa šli na 10-ko.

lp

lampa

jlpktnst ::

Uporabljam opero kot primarni brskalnik že vrsto let. Od dial-upa naprej.

Edino vmes sem prešel za nekaj časa na firefox ker sem imel z določenimi rečmi dosti problemov, se ne spomnem več kaj, samo je pa bila kompatibilnost strani po sredi.

Trenutno dela 99.9% vsega, tu pa tam se najde kak quirk, pač klikneš report a site problem (pod help)... in zalaufaš chrome/firefox/ie. Se pa ne spomnem kdaj sem to nazadnje moral naredit, že par let je tega verjetno. Je pa pekel problem malo nazaj na blogspot, pa v marsikateri java scripti imajo razne bloke za detekcijo browserja, ki pa niso ažurni in delujejo samo na starejši verziji opere, na novejši pa pokegljajo (podobno kot je problem pri IE8 ko so strani prilagojene za IE6).

Prednosti?
+ hitrost, sploh pri veliko veliko tabih
+ vse po defaultu not, j*** 10 različnih pluginov za reči ki bi morale bit not
+ stara navada železna srajca :)
+ da, lahko sem posebnež
+ deluje dobro tudi na starejših pcjih (za win98 je potrebno najt en dll)
+ speed dial (bookmarkov skoraj ne uporabljam več)

Slabosti?
- včasih je to da je vse not lahko tudi problem, recimo vgrajen torrent mi ni grozno všeč čeprav se izboljšuje in bo počasi že uporaben (mail, irc, greasemonkey, webdeveloper, user js in css, download manager ki podpira resume - firefox ga dooooolgo ni, session resume itd pa so ok)
- včasih manjše težave na spletnih straneh, tega je vedno manj, se pa zgodi, zato imaš pa alternate brskalnik gor

Mislim da je opera primerna za zelo zahtevne uporabnike, prav tako pa za čiste začetnike. Ljudi ki pa ravno malo raziskujejo in nočejo kompleksnosti (večina) pa lahko malo prestraši. Ima namreč veliko vsega - najbolj neverjetno je pa da kljub naphanosti ne deluje napihnjeno (bloat). Vsaj meni ne.

Koliko mislite da je adoption rate od teh 10 miljonov?

Imajo pa na trgu mobilcev dosti večji % :D

edit: Lampa, se grem stavit da je napaka v javascript kodi, poglej malo konzolo (tools->advanced->error console). Nove verzije Opere včasih dodajo kaj kar pokvari detekcijo brskalnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

medivan1 ::

zakaj ni prevedena v slo?

misek ::

Ne vem zakaj se vedno morajo odvijati boji, kaj je boljše. Jaz že leta uporabljam Opero (še tisto, ko je bila zastonj, potem nekaj časa tudi plačljiva) in sem se je navadil. In to je to - z njo brskam po spletu. Konec debate. Uredim si jo tako kot želim. Prav tako jaz ne trdim ali zagovarjam dejstva, da je FF ali karkoli drugega slabo. Če je komu všeč (in teh je veliko) naj jo uporabljajo.

pino ::

Prenesite .lng datoteko Opera v slovenščini tako, da kliknete nanjo z desno miškino tipko in izberite Save linked content as


Sedaj prebrskajte do mape, kjer imate nameščeno Opero (privzeto C:\Program Files\Opera\locale) in datoteko shranite

Izberite Tools > Preferences in pod Select your preferred language for Opera and Web pages izberite Details

Pod User interface language izberite Choose in prebrskajte do datoteke s slovenščino ali pa vpišite naslov neposredno (če je namestitev privzeta in ste upoštevali navodila, prilepite C:\Program Files\Opera\locale\opera_sl.lng)
LP Pino

amigo_no1 ::

avto.net oglasov ne odpre z obema (nit enimi/niti drugim) "urlfilter.ini" (Ad-block list za opero, link dal PromeuZ),

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

Pino ampak zakaj ni uradno tega prevoda v Operi?
Ni še 100% dokončan ali kaj je razlog?

darkolord ::

Ker potrebujejo nekoga, ki mu zaupajo, da ta prevod požegna.

Tear_DR0P ::

kako pa se kaj odraža souporaba brskalnikov? nekateri ljudje namreč uporabljajo več brskalnikov na svojem računalniku
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

AmokRun ::

Odpreš enga in browsaš. :)

pino ::

Pino ampak zakaj ni uradno tega prevoda v Operi? Ni še 100% dokončan ali kaj je razlog?


Ti je darkolord ze odgovoril.Vcasih je za to menda skrbel Kriko zdej pa ne vem kako je s tem. Ta se ni cist prevedena je pa kr ok za prvo silo.
LP Pino

pino ::

Mi lahko kdo pomaga. Kjer je video ali pa kak migajoci gif mi pokaze tole, saj ce pol kliknem na play se prikaze slika. Pa se je to kr naenkrat pokazal prej je delal BP.

Imam pa opera 10
LP Pino

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

AmokRun ::

Daj kašen link do strani, kjer se ti to pokaže.

pino ::

Na vseh straneh kjer si video ali pa animirani gifi recimo tukaj
klik
LP Pino

BaToCarx ::

Flash si instaliraj. http://get.adobe.com/flashplayer/

misek ::

pino, meni se ta stran normalno odpre.

pino ::

Ma ja saj je men prej tud delal, sedaj pa kr naenkrat nc vec
BaToCarx ce je prej delal pol si lahko mislis da sem imel instaliran flashplayer. Sem ga seenkrat pa ni nobenega haska. Bo treba se mal precekirat kje je napaka
LP Pino

tabonir ::

Opera je moj privzeti brskalnik, me pa moti, da je slika nekolika slabša kot pri Chrome in FF. To lahko preverite, če si recimo pobližje (~na 140%) pogledate napis "google" v iskalniku. V Operi je kvaliteta napisa nekoliko slabša!!!

darkolord ::

A res?

pol chrome, pol opera

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

tabonir ::

A res?

 pol chrome, pol opera

pol chrome, pol opera



Žal je pri meni to res!!! Verjetno mi nekaj ne štima, nimam vklopljen "turbo", slika je bila slabša že tudi pri prejšnjih verzijah! Mi prosim lahko pomagaš ugotoviti kaj mi ne štima? Razlika v kvaliteti je pri meni kar velika, opazni tudi brez povečave!

LP, Boris
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome pridobival, Firefox in IE izgubljala (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6728219 (26266) Bor H
»

Nadgradnja na Windows 7 brez IE nemogoča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10710272 (7869) mtosev
»

Google se širi v vse smeri

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
345289 (3016) errhec
»

Delež Internet Explorerja padel pod 90% (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
905857 (5857) CaqKa
»

Firefox naskakuje 10-odstotni delež

Oddelek: Novice / Brskalniki
283320 (3320) BigWhale

Več podobnih tem