» »

Okvarjen HD.

Okvarjen HD.

Jeronimo ::

Živ.

Že dolgo se ni nič novega napisalo o popravilu/reševanju hard diskov in se obračam na vas s svojim problemom.

Imam 2 leti star HD, WD 320GB, SATA.

Ko priklopim računalnik in poslušam HD se obnaša kot da ga hoče zagnati, vendar ga ne more - se zaganja in ugaša. Bi znalo biti, da je težava v motorčku. Lahko pa tudi kaj drugega.

V rač. imam 3 HD. Če je okvarjen HD priklopljen, se računalnik, ko hoče začeti nalagati Windowse reboota. Če je sistem naložen in priklopim sata kabel, računalnik zmrzne.

Disk sem nato priklopil preko zunanjega ohišja - USB. V minimizirani ikonci je sicer pisalo, da imam USB mass storage device, vendar ga v explorerju ni bilo prikazanega. In isti zvok zaganjanja diska.

Skratka ... disk je sicer še v garanciji, vendar mene bolj kot menjava zanimajo podatki.

Nekdo je omenjal dajanje v zmrzovalnik ... ali pa v pečico na 60°C. Vendar verjetno je to 1x poizkus in če ti ne rata, lahko nato HD vržem v smeti. Nekateri so omenjali menjavo obstoječih ploščkov v delujoči disk - tega ne bi počel sam ker nimam izkušenj. Bi mi lahko kdo pri tem kaj svetoval ali pomagal? Nekdo je omenjal tudi, da z izvijažem zavrtiš motor in potem naj bi delovalo ...

Sicer kot vem obstajajo podjetja, ki bi mi lahko pomagala - KOTAR in podobni ... vendar so cene astronomske.

Na koga naj se obrnem?

Hvala!

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Shark-357 ::

Če ti disk klika potem to pomeni da zabija glave (glave je potrebno menjati), pomaga ti lahko samo kotar, maitim ter microsistemi.
Lahko sicer kupiš identičen disk in zamenjaš glave, kar pa ni tako enostavno, potrebuješ mirno roko, čim bolj "dust free" sobo (najbolje kopalnica), ter pripravico katera ti bo držala glave narazen ko jih menjaš ( ne smejo se skupaj stisniti).
Sam sem uspešno opravil dva posega od šestih na 3.5" diskih kjer je ta poseg bistveno lažji kot na 2.5".

Zgodovina sprememb…

Jeronimo ::

Disk ne klika. Samo zaganja se in imaš občutek, da se ne more stabilizirati v hitrosti vrtenja glav. Dobi neko brzino in jo zmanjša in jo nato ponovno proba pridobiti.

Če je napaka v motorju je kaj lažja rešitev?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Karen ::

Za začetek probaj kako live distribucijo Linuxa štartat in preko njega zmountat disk - domnevam da ti Linux ne bo zmrznil. Če dobiš vsaj read-only dostop (večina live distribucij zna do ntfs-ja dostopat vsaj toliko da bere) si zmagal - skopiraš na DVD-je ali na drug disk.

Galaxy ::

Poskusi KNOPPIX. Neka 700MB verzija linuxa, ki se boota s CD-ja. Vtipkaj v google "knoppix download". Meni je pomagalo.

Shark-357 ::

Hmm če se zaganja motor, potem je fuč motor ali čip na vezju elektronike diska. Probaj dobiti ali si sposoditi elektroniko od istega diska.

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Ampak raje če si začetnik predaj profesionalcem. Če pa ti je predrago, pa naredi kar ti pravi Shark-357, vendar pazi da bo elektronika IDENTIČNA.

Karen ::

Ne vem, po opisu me še ni prepričalo da je hardverska napaka - Windowsi se obesijo ko priključi ta disk - ponavadi se pri fizični okvari komponenete to ne zgodi. Poglej sosednjo temo preden začneš razdirat HW: Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Jeronimo ::

Bom najprej probal s KNOPPIXom. O tem sem že razmišljal.

Če mi ne uspe ... potem pa ... bi se mogoče tukaj kdo javil, da proba rešiti podatke?

Tx
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

#000000 ::

Če so podatki pomembni pol rajš nes Kotarju ipd. ker poskusov -dobit podatke- je omejeno na mogoče samo en poskus pol bo pa kaput zadeva in če ga boš šele takrat nesu na kako firmo bo zadeva posledično še dražja.

Jeronimo ::

Podatki so zaželjeni, niso pa smrtonosno pomembni. Slike zadnjega morja so gor, kar bi bilo res fajn imeti,ne vem pa če sem pripravljen odšeti 500 € za to. Sicer se mogoče otroci s tem ne bi strinjali, vendar ne hodijo oni v službo. :) Pa polno enih programov, filmov, risank.

Če jih ne dobim več ne bo nihče umru ali bankrotiral ... vseeno pa bi bilo fajn če se pridobijo nazaj.

:)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
355105 (4440) BorutK-73
»

ne zazna diska = crknjen disk?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
172659 (2452) bluefish
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527644 (6100) kretnichar
»

Klikanje v disku in zmrzovanje

Oddelek: Strojna oprema
173250 (2279) e-marko
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190296815 (24472) Skrat

Več podobnih tem