» »

Zakaj rač. šteka v igricah

Zakaj rač. šteka v igricah

Pevec_t ::

Računalnik mi v igricah zelo šteka pa nevem kaj je to narobe imam pa tak sistem:
Intel C2D 2.8
Gigabyte p5
3Gb rama 800mhz kingstone
Ati radeon 4870 1gb
500gb WD
460 W napajalnik linkworld

Mogoče mi napajalnik neda toliko napetosti za grafo na pci-exprese kablih

bluefish ::

Pri vseh? Tudi na najnižjih nastavitvah?
Gonilniki najbrž ali pa zasvinjan sistem?

Engineer_SLO ::

kateri gonilniki,kateri procesi ti laufajo,kateri os....

ko našteješ ti lahko kaj pomagamo...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Pevec_t ::

Win XP SP3 samo pri res najnižjih nastavitva ne pri malo boljše pa že samo bi moglo delate ker mi je pret na slabši grafe delalo samo prej sem mel Nvidio

rdecaluc ::

Si spucu sistem preden si dau ati grafično notr? Si sploh dau taprave gonilnike gor?
Est modus in rebus. ,typos

Pevec_t ::

ja use

rdecaluc ::

Potli bi lahk biu prešvoh napajalnik. V kolikor vem linkworld niso neki kvalitetni in ponavadi pridejo skupi z ohišjem.. lahko pa da se motim.
Est modus in rebus. ,typos

dzinks63 ::

Dodatno napajanje 2x6pin si dobro priklopil? , mogoče si premalo stisnil konektor. V glavnem zadeva ti mora špilat. Če imaš kaj sfuzlan sistem, ga komplet na novo naloži z pravimi in najnovejšimi driverji.

Jst ::

>3Gb rama 800mhz kingstone

A imaš 3 palčke po 1 GB ali dve po 1GB ter dve po 512MB?

Sprašujem zato, ker v primeru, da imaš tri palčke po 1GB, potem ti dela v single dostopu do rama, v drugem primeru bi ti pa delalo v dual chennel načinu, kar je seveda hitrejše. Ni pa to rešitev tvojega primera, kjer bi vse dela zelo slabo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pevec_t ::

imam 3 palčke po 1 gb pa mi dela v dual chennelu kar napiše ko vklopim računalnik.

Koliko amperov mora imeti kabel na 2x6 pinov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pevec_t ()

Pevec_t ::

računalnik mi pri res najnižjih nastavitvah ne šteka pri malo višjih pa takoj pa neglede če potle zvišam nastavitve šteka enako pa v časih mi kar miška zašteka ko kako igrico igram pa morem računalnik ugasniti

Jst ::

>imam 3 palčke po 1 gb pa mi dela v dual chennelu kar napiše ko vklopim računalnik.

Rahlo nelogično. Probaj s programom cpu-z: cpuid.com, ter postaj screenshot četrtega taba "Memory."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Pevec_t ::

dela v dual chennelu samo danes sem opazil da se mi napajalnik zelo greje in že smrdi malo iz njega zato sem računalnik ugasnil in si bom sedaj kupil nove napajalnik LC power-ja 600W v2.2

Pevec_t ::

http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Gledal sem ta napajalnik koliko amperov bi dobro bilo imeti 5V jaz zaj trenutno na tem napajalniku imama 20A ta LC pa ima 28A.

Mentalist ::

Ne kupuj pri solotu. Baje imajo nekateri slabe izkušnje z njim
Lool.

destroyer2k ::

KeTeČeš

Ni baje res je to, problem pri njih da garancijo nočejo upoštevati (čeprav bojo jo upošteval, če boš začel jim groziti z inšpekcijo itd.).

Galaxy ::

Pevec_t, daj najprej poglej če imaš res 3GB pomnilnika, ker če ga res imaš, potem je skoraj čudno da to sploh deluje. Če imaš 3GB odstrani eno palčko tako, da boš imel samo 2x1GB identične palčke noter.

geek93 ::

Poskusi z ponovno inštalacijo operacijskega sistema =)

Pa naloži si Windows 7 64bitni. Pri meni je bilo veliko več fps v igrah ko sem zbrisal XP in naložo win 7 64bitni. Ker dan danes met XP gor je malo.. se vete ke mislen xD

Lep pozdrav

Galaxy ::

Preden to narediš, poglej glede RAMov

tiborrr ::

Normalno, da 3x1GB dela v dual-channelu. Prvi kanal ima 2x1GB v dveh bankah , drugi kanal pa 1GB na eni banki razdeli v 2x512MB.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Galaxy ::

Bog ve kako pa se vse to razume z BIOSom. Naj vseeno preveri z 2x1GB

dzinks63 ::

danes sem opazil da se mi napajalnik zelo greje in že smrdi malo iz njega zato sem računalnik ugasnil in si bom sedaj kupil nove napajalnik LC power-ja 600W v2.2


LC power 6600 v2.2 ima slabe 12v linije, če že poceni LC, potem nabavi vsaj LC6600GP2 v2.3.

Pevec_t ::

pa dela vse normalno razen napajalnik je zanič ker iz njega že smrdi in se zelo greje tak da pozimi nebom trebal niti imeti hlajenja če nebom napajalnika zamenjal

opeter ::

Hlajenja pa verjetno res ne rabiš imeti pozimi. Razen če ti je vroče.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

g. Oden ::

pa dela vse normalno razen napajalnik je zanič ker iz njega že smrdi in se zelo greje tak da pozimi nebom trebal niti imeti hlajenja če nebom napajalnika zamenjal


lol, smrdi že iz njega... si pa dolgo čakal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Biostar plošča

Oddelek: Kaj kupiti
131214 (487) veqlargh
»

Triple Channel pri DDR3 - Kako je sedaj s temu?

Oddelek: Strojna oprema
251946 (1209) stekar89
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292822 (2141) InTenZZive
»

Nekaj bi rad uprasal zvezi rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9992 (898) AngelOfDeath
»

nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
281496 (1224) joker16_7

Več podobnih tem