» »

Zasedanje prostora

Zasedanje prostora

kozjakovec ::

Z programom Disk Explorel sem naredil analizo velikosti datotek,ki mi zasedajo disk.Na moje veliko presenečenje mi največ prostora zaseda mapa Inbox programa Thunderbirda in to 1,5GB,ki pa je v resnici skoraj popolnoma prazna(vsaj tako mislim),ker jo redno praznim.Kako si naj to razlagam?

fosil ::

V thundebirdu z desnim miškinim gumbom klikni na mapo inbox in izberi compact.
Tako je!

kozjakovec ::

Tudi s stiskanjem je ostala velikost mape popolnoma enaka.Zanima pa me ,zakaj je mapa tako velika,ko v njej praktično ni nič,ali pa je to mogoče velikost v naprej rezerviranega prostora za poštna sporočila(moje laično razmišljanje) ?

fosil ::

Kot prvo, Inbox pri thunderbirdu je datoteka in ne mapa.
Če imaš ti mapo, potem je to nekaj drugega.

In ne, ni nobenega rezerviranega prostora.
Tako je!

Matej_K ::

Bolj offtopic ampak vseeno...

Enkrat sem imel naložen en program, ki mi je lepo pokazal(graf) katere mape na disku zasedajo največ prostora, in ko si to mapo odprl ti je spet pokazalopodmape, katera največ zaseda....

Pozna kdo ime programa??

Hvala
Kozjakovec sorry
... .. .

ratek ::

kozjakovec ::

Evo polno ime datoteke :C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Thunderbird\Profiles\uzrvfff4.default\Mail\Local Folders.

BaRtMaN ::

To je podatkovna baza od Thunderbirda. Ko brišeš emaile, se ti ne zbrišejo takoj in ostanejo v podatkovni bazi vse dokler se ne izvrši stiskanje/compact. Pri tem se podatkovna baza skopira v novo datoteko brez nepotrebnih vnosov.

kozjakovec ::

Ugotovil sem v čem je problem.Ker se mi je sesul sitem sem XP-je ponovno naložil,seveda pa tudi Thunderbird.Datoteka,ki pa je zasedala toliko prostora pa je izpred sesutja sistema.Zdaj pa me zanima nekaj,ker sem po ponovnem nalaganju Thunderbirda ostal brez vseh podatkov(adresar,pošta,...),me zanima na kašen način lahko uvozim stare podatke v sedaj delujočo verzijo.(upam da sem dovolj razumljiv)

fosil ::

Enostavno skopiraj vse datoteke iz ta stare mape v ta novo in prepiši datoteke, ki so sedaj tam.

Vendar pazi, če imaš v novi verziji že kakšne maile in podobno, ker jih boš s tem postopkom zbrisal.

V tem primeru v thunderbirdu odpri nov prazen račun/account in potem tja noter skopiraj stare podatke.
Tako je!

kozjakovec ::

Je ratal.Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266850 (11781) Matko
»

outlook express - problem

Oddelek: Programska oprema
161290 (1054) fosil
»

Zakaj Thunderbird ni resen odjemalec ...

Oddelek: Programska oprema
448688 (7657) enadvatri
»

Zbrisal Inbox v M Thunderbirdu 1.0.2 Kako "odbrisat"???

Oddelek: Programska oprema
202453 (2276) ZLOky
»

Thunderbird in Firefox arhiviranje

Oddelek: Programska oprema
152692 (2490) Vikking

Več podobnih tem