» »

Rabim en hiter odziv glede nakupa GPUja

Rabim en hiter odziv glede nakupa GPUja

Meizu ::

Torej, slučajno sem zasledil prek neta, da en tip pridaja rabljeno GTX 285 od Asusa, staro 4 mesece za 230€. Cena mi je sicer malce sumljiva, kupljena pa je bila v E-misiji (vsaj tako pravi).

Kdo ve kako je s to E-misijo? Garancija pa to? Se sploh splača zdaj vložit 230€ za high end DX10 grafo al je boljše počakat na DX11? Je pa res, da več kot 250€ ne mislim dajat za grafo, HD5870 pa naj bi bila vredna ravno tam okoli 280 ali 290€...

Čeprav tukaj ostalim veliko pomagam in vem zakaj se gre pri teh stvareh, me je ta GTX285 totalno zmešala. Za 230€... Ostale se prodajajo vse nad 300€.

Sej če se izkaže, da je tale GTX285 mogoče slaba izbira, bi mogoče vseeno vzel GTX275 pa jo navil na 285-ko? Mater...

Res nevem no... Sej nekako imam izdelano podobo v glavi, ampak vseeno bi se rad posvetoval še z brihtnimi glavami tule, saj ponavadi vedno brezglavo odhitim v nakup.

Hvala.

P.S.: Nova GTX285 od Asusa stane na Mimovrstah 360€...

Meizu ::

Ali bi blo bolje kakšno zadevo ruknit v CF?

Edit: No, sedaj sem šele opazil, da je oglas objavljen tudi na ST-ju (prvotno sem ga našel na Bolhi) -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

svetetko ::

Lih dons sm meu priložnost testirat gtx285, primerjal sem z mojo 4870 512mb. Za moje pojme ni vredna denarja, 3dmark06 sem dobil 18800 točk, 4870 pa 17700. tisto kar šteje so pa igre: v crysis (kar je sploh čudno) se ne obnese prav nič bolje. v isti sceni v igri sem imel z gtx še celo kakšen fps manj (najnovejši gonilniki za obe kartici). Pomoje 2x 4870 totalno zowna gtx 285.

ncc2000 ::

ne nori :)

rabiš?

2xHD4870 pride le malo več...novo!

Če ti je pa NV bližje, pa vzemi...samo ne brez predhodnega testa (rabljeno pa poceni, a ne...)

dzinks63 ::

Zakaj prodajaš I7. Obdrži vse skupaj in menjaj le grafično. GTX 285 ni nič kaj posebnega. Nabavi HD4890, dobiš novo, z polno garancijo in še cenejša je. Če bi rad CF, pa npr 2x48501GB, charts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Meizu ::

ne nori :)

rabiš?

2xHD4870 pride le malo več...novo!

Če ti je pa NV bližje, pa vzemi...samo ne brez predhodnega testa (rabljeno pa poceni, a ne...)


Saj to me zajebava ane... Če mož prodaja ker nekaj ne štima na GPUju, ali ker pač rabi na hitro denar... Seveda pa brez predhodnega testa ne bi kupil.

2x HD4870 tudi zveni sexy ja :)

Am... Če rabim... No ja za novejše naslove bi prišla na mojem 22'' hudičevo prav. HD3870 je za danajšnje igre že malo počasnejša zadeva. Sicer pa nisem neki gajmer, v prostem času kaj zaigram, mam pa rad eyecandy :) Če bi kupu tole grafo bi jo mel sigurno kakšno leto, dve. Grem pa zdaj res počekirat tole opcijo s HD4870CF. Ali pa mogoče HD4850/4770CF, sam mora bit obvezno 1GB kartica...

Meizu ::

Zakaj prodajaš I7. Obdrži vse skupaj in menjaj le grafično. GTX 285 ni nič kaj posebnega. Nabavi HD4890, dobiš novo, z polno garancijo in še cenejša je. Če bi rad CF, pa npr 2x48501GB


Ja, sem ugotovil tudi sam, da bo tako bolje ja. Ravno ko sem že dal oglas gor, sem se nekako premislil. Takole bom naredil - obdržal i7 sistem, ter dokupil eno grafično, če bo še kaj denarja ostalo pa še en dodaten disk, ker tale ropotulja 320 gigabajtna ni ravno bog i batina :)

Edit: Takole bom naredil - 250EUR mam nekakšen budget. Vzel bom tole HD4890 1GB verzijo, ter s preostankom denarja nabavil še en disk. Mislim da je to najbolj optimalna rešitev, saj sta teoretično samo še HDD ter GPU ozko grlo v mojem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Macketina ::

Disk te sigurno bremza, vsak novejsi disk s 334GB/plato bo precej hitrejsi, IMO.

Ce bos kupoval HD4890 1GB malo poglej se za Vapor-X, ima veliko boljse hlajenje.

Meizu ::

Disk te sigurno bremza, vsak novejsi disk s 334GB/plato bo precej hitrejsi, IMO.

Ce bos kupoval HD4890 1GB malo poglej se za Vapor-X, ima veliko boljse hlajenje.


Ravno ga gledam, 199€ bi me stal. Sam še vedno mi v glavi nabija opcija HD4850 CF... Kako je kaj na splošno s podpor CF v igrah? Ni mi namreč škoda tistih par FPSjev manj na račun HD4890, če bom imel v vseh igrah konstanten performans...

Kaj pa kakšna HD4850X2 1GB za 220€?

Edit: Mogoče bi blo pa res najboljše HD4890 vzet, pa mogoče čez leto dni, ko bo veliko cenejša še eno dokupit in v CF zvezat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

_koki_ ::

Zdrži še mesec dni z 3870 pa kupi nekaj iz nove generacije radeonov oz. počakaj na padec cen preostalih ob izidu novih...

dzinks63 ::

Če dobiš kje HD3870 po mizerni ceni, katero si že lastiš, je tudi opcija za CF, performans za dodatne minimalne pare sploh ne bi bil slab.

Meizu ::

Če dobiš kje HD3870 po mizerni ceni, katero si že lastiš, je tudi opcija za CF, performans za dodatne minimalne pare sploh ne bi bil slab.


No, za HD3870 imam že enega lokalnega kupca, tako da HD3870 bi prodal pa nabavu nekaj novega.

Kaj da zdaj nardim? Počakam na HD5xxx serijo? GTX3xx? Al vzamem HD4890?

dzinks63 ::

No ja, saj veš kako je ponavadi. Prve pošiljke popolnoma novih kartic so zasoljeno drage, druge so minimalno znižane, šele čez kašnega pol leta so cene nekako normalne. Mogoče bi res bilo malo za počakat, vsaj da se vidijo testi in če bo res raztur, potem v nabavo novih, če pa ne, se pa bodo najbrž tudi sedanje še malo pocenile in bo tako nakup še ugodnejši.

Meizu ::

No ja, saj veš kako je ponavadi. Prve pošiljke popolnoma novih kartic so zasoljeno drage, druge so minimalno znižane, šele čez kašnega pol leta so cene nekako normalne. Mogoče bi res bilo malo za počakat, vsaj da se vidijo testi in če bo res raztur, potem v nabavo novih, če pa ne, se pa bodo najbrž tudi sedanje še malo pocenile in bo tako nakup še ugodnejši.


No ja, sav tej smeri sem razmišljal. S Hd3870 lahko komot še zdržim nekaj mesecev. Če ne drugega bi morale cene 4xxx seriji še pasti. Nato bi si mogoče lahko omislil celo HD4870 1GB CF. Mislim, da je to boljša poteza ja. Če pa bojo HD5xxx GPUji res tako dobri kot pravijo, bom pa pač tistega vzel.

_koki_ ::

Počakaj z nakupu še mesec dni, da se karte položijo na mizo pa čeprav samo iz rdečega tabora...
Model ki prodaja gtx285 ve da prodaja zato da kupi 2 kartice nove generacije in če bo ati naredil tak preskok kot je naredil pri 4xxx seriji tudi pri 5xxx seriji potem bo nvidia v zaostanku in bo s5 mogla pod ceno prodajat svoje izdelke...

Macketina ::

Jaz vidim problem, ker bo ATI naredil samo paper launch, kdaj bojo pa kartice na voljo pa bomo videli. In za kaksno ceno. In iz katerega ranga.

Opcija je tudi 4770CF, tiho in precej hitro.

Meizu ::

Hja, sam 512mb verziji me prideta obe skoraj 200€ (Nakupi.net gledam). Za isto ceno oz. zelo podobno dobim potem dve HD4850 1GB...

Dr_M ::

3dmark06 sem dobil 18800 točk, 4870 pa 17700.


Zakaj pa ne kar 8800GT. Dobis zelo poceni. 16555 pik v 3dmark06 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Meizu: ne neki na silo kupovat. Se ne splaca.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Meizu: ne neki na silo kupovat. Se ne splaca.


Vem vem, se zavedam vsega tega. Sm se odločil da počakam kaj bo ATI ugotovil s to HD58xxx serijo. Na podlagi tistega se bom potem dalje odločal.

Dr_M ::

Preden bo ATI kej konkretnega spacal, bo tudi nvidia ze kaj ponudila, samo malo me cena skrbi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

8800GT 512MB rabljen za 50€ = best buy :>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mitja358 ::

8800GT 512MB rabljen za 50€ = best buy :>

Nova pa 65€. Jao.

Nevem če se ti splača čakati. Vzami HD4890 (najraje toxic) katere se navijejo na 1050MHz core clock baje. Samo za mene je predraga na žalost. Mam zdaj novo Sapphire HD4870 1GB TOXIC in v full loadu navita ne preseže 60 stopinj na 25% vent. TOXIC je super izbira, saj ti ni treba menjati hladilnika gor. :D

Tilen ::

8800GT 512MB rabljen za 50€ = best buy :>

Nova pa 65€. Jao.


To je 30% discount, kar ni slabo. Da bi se le vsi držali tega razmerja ob prodajanju rabljene robe :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

galu ::

GTX285 SLI "ubije" HD4870 CF, tudi HD4890CF premaga brez težav. Poglejte si teste.
Če imaš i7, ti je 2x GTX285 zalo močna sestava (prodaja pa 2), tak da lahko 1 zdaj kupiš pa 2 pozneje. Lahko pa počakaš na DX11, pa potem še malo počakaš na nove igre, pa potem še malo počakaš na nove grafe (ki bojo baje boljše), pa potem še malo počakaš na odgovor druge firme, pa počasi mine 1 leto.:D
HD4890 toxic stane nekje 220€, GTX285 pa 230 (rabljena), performance pa je podoben. Lahko naviješ Toxica, da je potem za nekej boljši od GTX285, ampak potem pa naviješ tudi GTX285 pa je spet na vrrhu. ;)

Jaz bi se samo odločal ali naj vzamem GTX3xx, ali to rabljeno GTX285. Imam doma GTX285 in špilam Crysis na 1920x1200, 2x AA, vse na enthusiast, edino zadnje 3 nastavitve v 1 stoplcu Gamer pa imam povprečno 35FPS (GPU 750MHz). 35 FPS pa je v Crysis čist playable.

Meizu ::

Potem bi nekako tale grafa držala kakšni dve leti? MOgoče eno leto komot?

Ne vem no, z HD3870 lahko zdržim komot, če bi ATI kaj revolucionarnega ven dal, bi potem raje tisto nabavil ane... Če je pa GTX285 ali pa HD4890 ok zadevca, potem pa naročim seveda :)


Potreboval bi le še moje mnenje, ker sem do sebe preveč samokritičen.

M-XXXX ::

HD4890 toxic stane nekje 220€, GTX285 pa 230 (rabljena)

Najcenejšo, ki sem jo našel je bila 307€, najcenejša 4890 pa 177€, par pomeni da je CF 4890 le 30€ dražje od ENE 285, ob enem pa veliko boljše. Da pa cene rabljenih notri vlečeš je pa bedarija...

285 sploh ni slaba kartica, pravzaprav je odlična, vendar ne upraviči cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Meizu ::

HD4890 toxic stane nekje 220€, GTX285 pa 230 (rabljena)

Najcenejšo, ki sem jo našel je bila 307€, najcenejša 4890 pa 177€, par pomeni da je CF 4890 le 30€ dražje od ENE 285, ob enem pa veliko boljše. Da pa cene rabljenih notri vlečeš je pa bedarija...

285 sploh ni slaba kartica, pravzaprav je odlična, vendar ne upraviči cene.


Torej ubodem HD4890 in je mir? Al počakam na HD5870? Sam še to mi povejte prosim.

M-XXXX ::

Glede na zdajšnja ugibanja in če ta ugibanja držijo, potem je vredno čakati na 5000 serijo. Vendar so napovedane cene kar visoke, tako da ni 2x za rečt da bo na koncu kašen 4870 v CF močnejše ter ob enem cenejše od 5870...

Dr_M ::

tako da ni 2x za rečt da bo na koncu kašen 4870 v CF močnejše ter ob enem cenejše od 5870...


Cenejse mogoce ze, ampak mocnejse?
Ja, ce so spekulacije napacne in bodo naredil GPU s samo 1200 SP. Ce bo pa res 1600, potem tudi 4890 CF nima za burek proti eni 5850.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

HD4890 toxic stane nekje 220€, GTX285 pa 230 (rabljena)

Najcenejšo, ki sem jo našel je bila 307€, najcenejša 4890 pa 177€, par pomeni da je CF 4890 le 30€ dražje od ENE 285, ob enem pa veliko boljše. Da pa cene rabljenih notri vlečeš je pa bedarija...

285 sploh ni slaba kartica, pravzaprav je odlična, vendar ne upraviči cene.


Ne vem zakaj si zdaj dal najcenejšo HD4890, pa novo GTX285. Prej je bila debata ali HD4890 TOXIC, ki stane okrog 220€, in to rabljeno ASUS GTX285 za 230€. Tu je bolj odločitev, ali je na strani ATI, ali na Nvidia. Drugače je pa res, da je GTX285 odlična grafična, ampak predraga. Za 230€ pa... ;)

Če boš čakal na HD5800 serijo, še itak moreš na GT300, pa potem počakaš da se cene malo umirijo, tak da lahko računaš enkrat decebra, januarja da boš to kupil.
Tako to gre.

M-XXXX ::

Cenejse mogoce ze, ampak mocnejse?
Ja, ce so spekulacije napacne in bodo naredil GPU s samo 1200 SP. Ce bo pa res 1600, potem tudi 4890 CF nima za burek proti eni 5850.

Na OC labu je bila novica (ali je bilo nekje na forumu?) kjer je bila povezava, kjer je pisalo da je faktor koliko je 5870 boljša od 4870 (mogoče je bila 4890) in je bil faktor 1.6 (najvišji), kar pomeni da je občutno slabša od CF povezave dveh kartic 48X0 serije).

Edit:
Ne vem zakaj si zdaj dal najcenejšo HD4890, pa novo GTX285. Prej je bila debata ali HD4890 TOXIC, ki stane okrog 220€, in to rabljeno ASUS GTX285 za 230€. Tu je bolj odločitev, ali je na strani ATI, ali na Nvidia. Drugače je pa res, da je GTX285 odlična grafična, ampak predraga. Za 230€ pa... ;)

Opa, tole sem pa res spregledal. V tem primeru definitivno 285, vendar če je še na voljo je pa druga?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Dr_M ::

kjer je pisalo da je faktor koliko je 5870 boljša od 4870 (mogoče je bila 4890) in je bil faktor 1.6 (najvišji), kar pomeni da je občutno slabša od CF povezave dveh kartic 48X0 serije).


To je ČE.
Ampak tudi CF nima 100% izkoristka. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Seveda je vse to, če, če... Vendar če je pa to res, ni to to, kar so napovedovali...


Ampak tudi CF nima 100% izkoristka.

Ga ima pa krepko nad 60% in kar je pomembneje- po zdajšnih napovedanih cenah je celo CF vezava cenejša. Vendar kot si že ti omenil in jaz- če, če...

Meizu ::

Ljudje hvala za pozitivno razvito debato. Odločil sem se da ne bom čakal na HD58xxx serijo, temveč se bom dogovoril za tole GTX 285 (sicer pa nisem na nobeni strani, vzel bi pač kar se bolj splača). Še jo ima za ponudit ja. Edino problem je, ker je tip iz Domžal, jaz pa iz primorskega konca. Naj igram na njegovo poštenost pa tvegam in mi jo pošlje po pošti, ali naj raje nabavim novo HD4890 vapor-x? Sicer mi pa prek e-maila jamči, da je grafika v brezhibnem stanju. Stara je le 4 mesece, prodaja pa seveda dve.

Kako bi se vi odločili? Jaz bi nekako poskusil tvegat, konec koncev mi zveni vse skupaj, kot da prodaja dve GTX 285 le zato, ker bo potem nabavil mogoče HD5870x2 ali pa kaj iz serije GT300. Nevem no, še vedno nisem odločen. Bi pa raje za to ceno seveda vzel nVidio, če imam že možnost, najprej zaradi cene, pa tudi ker v Linuxu lepše laufa (za igre in ostale programe bi mel Win7 gor potem, mainstream OS mam pa vedno Ubuntu).

M-XXXX ::

Jaz bi nekako poskusil tvegat, konec koncev mi zveni vse skupaj, kot da prodaja dve GTX 285 le zato, ker bo potem nabavil mogoče HD5870x2 ali pa kaj iz serije GT300.

Po mojem mnenju to ni to, ker potem bi prodajal takrat, ko bi bile kartice zunaj, ker zdaj bo en mesec ali celo več brez...

daj počekiraj ZS..

galu ::

Ljudje hvala za pozitivno razvito debato. Odločil sem se da ne bom čakal na HD58xxx serijo, temveč se bom dogovoril za tole GTX 285 (sicer pa nisem na nobeni strani, vzel bi pač kar se bolj splača). Še jo ima za ponudit ja. Edino problem je, ker je tip iz Domžal, jaz pa iz primorskega konca. Naj igram na njegovo poštenost pa tvegam in mi jo pošlje po pošti, ali naj raje nabavim novo HD4890 vapor-x? Sicer mi pa prek e-maila jamči, da je grafika v brezhibnem stanju. Stara je le 4 mesece, prodaja pa seveda dve.

Kako bi se vi odločili? Jaz bi nekako poskusil tvegat, konec koncev mi zveni vse skupaj, kot da prodaja dve GTX 285 le zato, ker bo potem nabavil mogoče HD5870x2 ali pa kaj iz serije GT300. Nevem no, še vedno nisem odločen. Bi pa raje za to ceno seveda vzel nVidio, če imam že možnost, najprej zaradi cene, pa tudi ker v Linuxu lepše laufa (za igre in ostale programe bi mel Win7 gor potem, mainstream OS mam pa vedno Ubuntu).


Hja, ugotovil tudi ne boš če se bosta dobila kje na parkplacu da dela.. Ti daj da ti pošlje, odpri pred poštarjem, če kaj po videzu ni OK mu lepo daj nazaj pa naj tisti ki ti jo je "prodal" plačuje poštnino še nazaj.:D
Tako to gre.

M-XXXX ::

Ti daj da ti pošlje, odpri pred poštarjem, če kaj po videzu ni OK mu lepo daj nazaj

In poštar ti bo lepo rekel- ni moja stvar in šel... Misliš, da lahko kar takole zavračaš? Ti že zdaj povem da ne...

Meizu ::

Ja, glede te pošte sem že večkrat vprašal ko sm pakete prejel, če lahko pregledam je rekla da lahko, sam plačat morm najprej :) Ampak verjamem da če na pošti plačaš, pa vzameš paket v roke in ga tam odpreš pred očmi uslužbenke in nekaj ne štima... Potem se verjetno lahko uredi zapisnik? Ali ne?

M-XXXX ::

Pogledaš lahko ko plačaš ja:) Še odpreš ga lahko... Čisto tako kot ga bi kupil aneda?:D Zapisnik seveda bo, vendar hotel sem zavrečt neumno idejo, da bo karkoli nazaj jemal, vračal tebi denar, ter poslal paket nazaj k pošiljatelju...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255248 (4951) fr4nc
»

Katero grafično kartico imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9811162 (9541) Xserces
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523181 (10894) Xserces
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
999018 (6321) LordPero
»

ati ali geforce (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1207872 (5954) Razerzone

Več podobnih tem