» »

Internetni brskalniki

Internetni brskalniki

Stoyc ::

Že približno 12 let uporabljam računalnik, predvsem za domačo rabo, v zadnjih par letih pa tudi na delu. Zanimajo me predvsem vaše izkušnje z različnimi brskalniki. Do lani sem vedno uporabljal le Internet Explorer od Microsofta. Lani sem začel uporabljati Firefox, letos v začetku leta pa še Opero. Izmed teh treh mi se je v zadnjem času najbolj priljubila Opera, predvsem zaradi hitrosti. Tudi Firefox je dokaj hiter, le bolj se zatika. Pri Operi me malo moti to, da ni v slovenščini. Zanima me, kaj drugi menite o brskalnikih, kaj uporabljate, kateri vam je boljši.

PacificBlue ::

Uporabljam Opero, čeprav se mi IE 8 na Windowsu 7 ne zdi slab..

Zgodovina sprememb…

urosz ::

Jaz uporabljam Firefox že kar precej let, prej pa sem uporabljal Internet Explorer. Vmes sem poskusil tudi Opero in Google Chrome, ampak ostajam pri Firefox-u, en izmed poglavitnejših razlogov pa je najmanjša poraba pomnilnika.

darkolord ::

Pri Operi me malo moti to, da ni v slovenščini.
Zakaj si pa ne naložiš prevoda?

mtosev ::

zame so brskalniki: IE, FF in opcisko Safari.

Opera se slovenskih strani ne odpre pravilno. ista stran dela bp na IE in FF.

google chrome pa mi non-stop crasha.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Opera se slovenskih strani ne odpre pravilno.
Npr?

mtosev ::

www.rtvslo.si/play ko hocem v zivo gledal napise stream not found. FF pa IE delata bp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

AmokRun ::

Opero, že nekje od konca verzije 6.

Okapi ::

Saj verjetno bi lahko tudi sam zguglal, ampak je lažje vprašat - a imajo IE 8, Opera ali Chrome možnost zavihke spravit v skupine? Da imaš skratka dva nivoja zavihkov (zavihke v zavihkih). Pri Firefoxu za to skrbi TabGroups Manager, izjemno uporaben dodatek, brez katere si sploh ne znam več predstavljam internetnega brskalnika (odprtih imam po 50-60 strani hkrati, pospravljene v recimo 10 skupin).

O.

neres ::

Jaz nekatere funkcije smatram za nujne, npr.: mouse gestures, shortcuti na tipkovnici, hitro iskanje z različnimi iskalniki, flash block, ad block, spodoben download fajlov, upravljanje z zaznamki...
in tako ostaneta v igri samo dva brskalnika: Opera in Firefox. Uporabljal sem oba. Prednost Opere je, da je večina te funkcionalnosti noter že po defaultu. V FFju jo sicer lahko repliciraš, ampak se kdaj dodatki ne razumejo popolnoma med sabo (npr. težave sem imel pri uporabi mouse gesture za "wand" login) in delujejo nekako spacano skupaj. V Operi zadeve delujejo bolj tekoče in dodelano. Prednost FFja pa je ogromno število dodatkov, za praktično karkoli se spomneš.

IE mi preprosto ni relevanten (če koga res zanima zakaj naj me vpraša, bom specificiral). Safari in Chrome sta mi oba preveč "corporate crap", s tem ko ti zraven inštalirata še dodatne procese za update in nevem kaj še. Poleg tega pač mislim da ne nudita vse funkcionalnosti, ki jo rabim.
Sicer pa sem poskusil tudi Chrome (oz. Chromium) in ugotovil da je še zelo nedodelan. Poleg pomanjkanja funkcij je namreč tudi zelo nestabilen, tako da zaenkrat nima smisla izgubljati časa z njim. Itak razen ločenih procesov za tabe ne nudi praktično NIČ novega.

Do nadaljnega uporabljam Opero, ampak če me razočara ali karkoli bi preživel tudi s Firefoxom.

darkolord ::

www.rtvslo.si/play ko hocem v zivo gledal napise stream not found. FF pa IE delata bp.
Meni opera dela bp z naloženim WMP pluginom.

mtosev ::

v flashu ne dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Je pač kriv flash oz. tisti plugin zanj.

k4vz0024 ::

Ali obstaja poleg Opere za javo še kakšen drug brskalnik?

tx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

Ali obstaja poleg Opere za javo še kakšen drug brskalnik?
Say what?!?

k4vz0024 ::

Brskljalnik za mobitel.

Stoyc ::

Kje najdem prevod za Opero?

Pegaz ::

Jaz uporabljam Firefox nekje od 0.7 verzije. Dodatki, kot so Firegestures, Foxytunes, Firebug, Live HTTP gestures, Torbutton so odlična zadeve brez katerih sploh ne morem več brskat.

PaX_MaN ::

Brskljalnik za mobitel.

Kukr čš. Samo so, razen Fenneca, lastniški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

misek ::

www.rtvslo.si/play ko hocem v zivo gledal napise stream not found. FF pa IE delata bp.
Meni tudi to napiše za npr. SLO1, če pa izberem npr. TV MB pa predvaja.

PromeuZ ::

Kje najdem prevod za Opero?


http://my.opera.com/community/customize...
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

tabonir ::

Privzeti brskalnik je Opera, uporabljam tudi Chrome, FF pa vse manj, vzrok je hitrost.

KaRkY ::

Sem dolgo uporabljal FF ampak se mi je zameril, ker je postal zelo požrešen(vedno mi je porabo 140MB ali več rama). Poskusil sem tudi Opero pa Safari pa me nista impresionirala. Sedaj pa uporabljam izključno Chrome. Pri njem mi je najbolj všeč ker je zelo minimalističen pa še zelo lep vmesnik ima.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Stoyc ::

Sem potegnil slovenski dodatek za Opero, kako ga namestim?

Gwanaroth ::

Operaš od verzije 6 dalje. Zadnje čase se tudi Chrome lepo obnaša. FF tudi ok, vendar preveč požrešen pri 15+ tabih.
Lights often keep secret hypnosis..

Aston_11 ::

Samo, da ni IE.

FF na enem računalniku (linux), Chrome (chromium) na w7 oz. če ne dela FF. Nisem pa nikoli uporabljal raznih addov.

PromeuZ ::

@stoyc:
Ctrl + F12
Details
User interface language
Choose
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

hojnikb ::

A ve kdo za kak browser posebaj za Sym S80
(Nokia 9300), sej opera mini je ok, sam zanima me če je še kej.
#brezpodpisa

Stoyc ::

PromeuZ:
Namestil slovenščino, hvala lepa za pomoč.

System ::

IE 8, najboljši.

masterpsi ::

Opera že par let. s verzijo 9 sem imel nekaj težav na FBju, in ceneje.si, sedaj še to dela, tako da sploh ne uporabljam več "backupa" IE 7.

PS: kot zanimivost bi dodal še, da sem imel v IEju težave s nalaganjem filmčka na FB, medtem ko z opero ni bilo težav :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri najhitrejši brskalnik je v deželi tej? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9027694 (24347) JohanP
»

Internet Explorer vztrajno izgublja

Oddelek: Novice / Brskalniki
308526 (7495) Mordecai
»

Opera najhitrejša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10421056 (17958) Dragi
»

Izšel Firefox 3.6, podpora odslej tudi v slovenščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8811672 (7311) Jst
»

Slovenija: Firefox prevzel vodstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
13118917 (12932) poweroff

Več podobnih tem