» »

2.1 zvočniki za domači kino

2.1 zvočniki za domači kino

pirx ::

Pozdravljeni,

poskušam najti neke dobre 2.1 zvočnike za domači kino, vendar če iščem "2.1 home theater speaker system", dobim samo takšne modele k katerim je vključen predvajalnik.

Ker pa predvajalnika ne rabim (ravnokar kupujem Xtreamerja), bi potreboval samo zvočnike in nek ojačevalec, kamor bi te zvočnike priklopil.

Ima kdo kakšno idejo, kje najti kvalitetne home theater 2.1 zvočnike in ustrezen ojačevalec? Rad bi imel dobre zvočnike, ojačevalec pa ne mora biti preveč hud, saj bo namenjen samo tem zvočnikom in ničemu drugemu.

Hvala!

tony1 ::

Lahko kupiš tudi konkretna (meter in pol višine+) 2.0 obična zvočnika, ki jih boš dobil b.p., pa je...

Tole bo hud flejm war ampak: ločeni nizkotonci so overrated...

pirx ::

;) Hehe. Bomo poskusili brez flejm warov. :)

Nizkotonca bi imel tudi.

Malo sem preverjal dvosistemske in trosistemske zvočnike + nizkotonce in če še zraven prišetejm nek ojačevalec... Auč. Ni malo.

Dobro bi bilo vedeti, če že obstaja nek 2.1 komplet za home theater, da se ne bom moral sekirati, ali paše ta nizkotonec k tema dvema trosistemcema ipd. Nekaj takšnega sem sicer že našel, ampak rad bi še vsaj nekaj modelov videl, da bi lahko primerjal.

Kaj pa glede ojačevalca? Kakšen bi bil ustrezen v navezi z Xtreamerjem?

LordTado ::

malo drago za 2.1,ni bolš 5.1 pa gor daš dva kanala v sistemi speakers fill?

pirx ::

Dokaj drago, ampak želim 2.1 na vsak način. 5.1 ne rabim. Imam zdaj 5.1 (preko računalnika gledam filme), ampak ne ljubi se mi vlačiti vseh teh kablov ali pa bog ne daj na steno šraufati - nimam več barve za steno, v primeru, če kaj zeznem. :)

cojss ::

kaj pa kaj takega:

zvočniki dali concept 1
sub yamaha
receiver yamaha rxv340

to je pač ena možna kombinacija, jaz bi edino dal zraven en dalijev sub, ki mislim da je v istem cenovnem rangu ko tale yamahin. te zvočnike imam sam trenutno na malce močnejšem receiverju in so dokaj solidni, tudi basa dajo dost od sebe za male zvočnike, v kombinaciji s subom je pa bomba.

receiver pa lahko s playerjem povežeš z optiko in če te kdaj prime, da bi mel surround, samo dokupiš ene male satelite pa center. npr. od kakih računalniških aktivnih zvočnikov. meni trenutno v ta namen služijo creative inspire 6700 sateliti in center, vsaj dokler ne nardim prostora v sobi za cel komplet conceptov ki čaka v omari :)

pirx ::

Oj!

Hvala za nasvet. Verjetno bom res nekaj takšnega vzel, saj drugih kombinacij je najdem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sestava kvalitetnega 5.1 srs domačega kina

Oddelek: Zvok in slika
4613728 (12474) krepki
»

Kakovostni 5.1 zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
365963 (5063) lowac
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926626 (10712) Hrenowsky
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310544 (9819) T-Majo
»

Kateri hišni kino

Oddelek: Kaj kupiti
111875 (1614) davidb

Več podobnih tem