» »

kvantna prepletenost

kvantna prepletenost

i386 ::

No, kakšen teden nazaj sem na valu 202 poslušal del oddaje, ki je govorila o kvantni prepletenosti. In danes sem se odločil da malo poizvem o tem. Našel sem tale zanimiv blog: http://kavarnaobrobuvesolja.blogspot.co... Ker grem sedaj šele v 2. letnik, nimam veliko pojma o kvantni teoriji in podobnem, a me to kar zanima. Mi lahko poveste več o kvantni teoriji in o tej kvantni prepletenosti in zakaj vse je tako čudna. (to, da ker ta povezava potuje vsaj 10.000x hitreje od svetlobe in to, da je lahko en delec na dveh različnih mestih vem)
  • spremenilo: i386 ()

DarwiN ::

Ne spomnim se kater (se mi ne da pogooglat), ampak en znan fizik je rekel "If you think you understand quantum theory, you dont understand quantum theory"..
Torej vsak ki misli da razume kvantno teorijo, je ne razume. :P

Mislim da to vse pove in torej tukaj ne pričakovat neke težke debate, pravzaprav je v omenjenem članku zapisano skoraj vse kar vemo o tej prepletenmosti.:D

Vidim da je trenuten rekord povezanost na razdaliji 144km, naslednji cilj je do mednarodne vesoljske postaje, čez 10.000 let pa si boš na osnovi te tehnologije instantno izmenjeval podatke s Klingoni na razdaliji XXXXX svetlobnih let.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Aja, pa obvezno si oglej na to tematiko verjetno najboljši in kar že legendaren dokumentarec Briana Greena v treh delih:

Elegant Universe - 1.del
Elegant Universe - 2.del
Elegant Universe - 3.del

Če še nisi gledal, je tole zate res obvezno!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

si boš na osnovi te tehnologije instantno izmenjeval podatke s Klingoni
S kvantno prepletenostjo, kot zaenkrat razumejo stvari, ni mogoče prenašati podatkov z nadsvetlobno hitrostjo.

O.

DarwiN ::

Kako ne? Če sta dva fotona povezana in si delite zasuk "gor" ali "dol" , torej digitalno "1" in "0".

Če torej jaz na tej strani tri takšne fotone naprimer zmanipuliram v spin stanje "gor,gor,dol", boš ti to daleč stran na drugem koncu te kvantne povezave lahko instantno "prečital", a ne?

Teoretično seveda. Ali pa je kakšna caka?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Ali pa je kakšna caka?
Je caka:P
http://everything2.com/title/quantum+en...

O.

DarwiN ::

Ah, ja, se mi je zdelo da sem nekoč nekaj v tem stilu že bral (mislim da ravno ta isti članek), vendar sem bil vseeno prepričan v to logiko..:S

Stvari ki mi 90% niso jasne jih hitro pozabim. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

noraguta ::

a ni en švabo pisu dost u tem
al je biv ditrich zeh al neki tacga, neki se je kregu da , ravno iz tega razloga qunatum kumpjuting ni glih trivialna zadeva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

globalna80 ::

Albert Einstein je to opisoval že dolgo nazaj in poimenoval (spooky action at a distance).

http://www.livescience.com/28550-how-qu...

Mimoprostorska povezanost delcev znana kot skrivnostna vez "kvantna prepletenost" je mimoprostorska povezanost delcev. Delcev, ki gradijo naš svet.

Te povezave dokazujejo številni eksperimenti kot razdeljena "fotona dvojčka" vendar bi jih racionalno le stežka opisali.
Prepričanje mnogih je, da kadar je kaj fizično ločeno med seboj, da je potem medseboj ločeno v vsakršnem smislu.

To mimoprostorsko povezanost (kvantno prepletenost) niso odrili zgolj na majhni ravni fotonov ampak celo na ravni galaksij, ki so medseboj ločene svetlobna leta.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

The results from the new experiment confirm one of the wildest predictions of quantum mechanics: that a pair of "entangled" particles, once measured, can somehow instantly communicate with each other so that their states always match.


According to quantum mechanics, two or more particles can become "entangled" so that even after they are separated in space, when an action is performed on one particle, the other particle responds immediately.


http://www.livescience.com/28808-spooky...


Najbolj zanimivo pa je, da je vse v vesolju, tudi mi, sestavljeno iz kvantnih delcev. Ti pa so na kvantni ravni realnosti povezani med seboj (mimoprostorska povezanost) ali kvantna prepletenost.

Se pravi tudi jaz in ti, mi vsi smo povezani na kvantni ravni. Če to ni eden skupnih točk znanosti in duhovnih pogledov na svet.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

jype ::

globalna80> Če to ni eden skupnih točk znanosti in duhovnih pogledov na svet.

globalna80 ::

Ok, se oproščam. Bom raje uporabil izraz "subtilni", ker je izraz "duhovni" preveč zlorabljen.

Zanimivo je gledanje nekaterih fizikov in znanstvenikov. Vesolje kot kvantni računalnik. Možgani kot pomanjšani kvantni računalnik. Misli kot kvantne informacije.

The universe is a quantum computer
http://www.newscientist.com/article/mg2...

Dr. Ervin Laszlo, If your brain is a quantum computer, can it connect you to the world?
http://ervinlaszlo.com/?p=322

Če tukaj vzamemo kvantno prepletenost, pri mislih, možganih in povezanosti. Ali menite, da je možna telepatija, glede na kvantno prepletenost - mimoprostorsko povezanost misli -kvantnih informacij?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

jype ::

globalna80> Ali menite, da je možna telepatija, glede na kvantno prepletenost - mimoprostorsko povezanost misli -kvantnih informacij?

Ne. Kvantna prepletenost ne prenaša nobene informacije. Preberi No-communication theorem @ Wikipedia

globalna80> Ok, se oproščam. Bom raje uporabil izraz "subtilni", ker je izraz "duhovni" preveč zlorabljen.

Čeprav pojava kvantne prepletenosti v resnici še ne razumemo, je verjetnost, da je v njem karkoli subtilnega, duhovnega ali na kakršenkoli način povezanega s človeškimi fantazijami, zelo blizu nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Fave ::

A ni bilo enkrat govora, da bi se mogoče dalo zaobiti Heisenbergovo načelo nedeločnosti rvno zaradi te kvantne prepletenosti? Ve kdo kaj več o tem?
My mind's a hyper tool that fixes everything.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fiziki IJS odkrili novo zvrst snovi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176069 (3591) Vice
»

Kitajska pokazala prenos s kvantno prepletenostjo na razdalji 1200 kilometrov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18137352 (30759) FrRoSt
»

Največji fiziki 20. stoletja sedaj v barvah!

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4112651 (8965) Jst
»

Vesolje je staro 13,73 ± 0,12 milijard let! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7211767 (8450) Saladin

Več podobnih tem