» »

Indeks izhlapevanja vode

Indeks izhlapevanja vode

Fave ::

Zanima me ali obstaja kaj takega, ker se mi zdi pomemben podatek. Mogoče kdo ve kako bi se to izračunalo in katere podatke vse potrebuješ za to?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Fave ::

A sem ga tolk mimo usekal?

Meni se zdi bolj pomembno koliko vode na površino izhlapi na dan, kot pa kolikšna je temperatura.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

rdecaluc ::

To je odvisno od preveč faktorjev, da bi imelo smisel dnevno računat.
Est modus in rebus. ,typos

steev ::

Po moje je odvisno od temperature glih tolk kot od površine.
:|

Vzdevek ::

Mogoče kaj takega, spodaj je kalkulator? Link

Fave ::

rdecaluc je izjavil:

To je odvisno od preveč faktorjev, da bi imelo smisel dnevno računat.


Potem pa merit.

V resnici gre za precej pomemben podatek, sem mislil, da to že obstaja.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Pro_moted ::

Fave je izjavil:

rdecaluc je izjavil:

To je odvisno od preveč faktorjev, da bi imelo smisel dnevno računat.


Potem pa merit.

V resnici gre za precej pomemben podatek, sem mislil, da to že obstaja.


Nimaš kaj merit. Se da računat. Ti je pa zgoraj prilepil link, pa lahko samo vstaviš v kalkulator pa ti izračuna. Če boš pa šel sam računat pa moraš vedeti nekaj o Prenosu toplote in mehanike tekočin. Ni tako enostavno.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

gzibret ::

Če misliš izhlapevanje vode iz tal in rastlinja... ali iz morja? Glede tal in rastlinja je takole... temu se reče evapotranspiracija (gugli po evapotranspiration).

To tudi eksperimentalno delajo. Za delat hidrološke bilance je evapotranspiracija sila pomembna reč. To merijo nekako tako, da dajo en del gozda in travnika na neko veliko tehtnico (DA, na gromozansko tehtnico), in potem merijo spremembe teže. To je direktna metoda, ki pa je malo, khmmm... smotana za izvajat in jih ne dela prav veliko inštitutov.

So pa tudi indirektne metode, ki pa niso tako zanesljive.
Vse je za neki dobr!

Fave ::

gzibret je izjavil:

Če misliš izhlapevanje vode iz tal in rastlinja... ali iz morja? Glede tal in rastlinja je takole... temu se reče evapotranspiracija (gugli po evapotranspiration).

To tudi eksperimentalno delajo. Za delat hidrološke bilance je evapotranspiracija sila pomembna reč. To merijo nekako tako, da dajo en del gozda in travnika na neko veliko tehtnico (DA, na gromozansko tehtnico), in potem merijo spremembe teže. To je direktna metoda, ki pa je malo, khmmm... smotana za izvajat in jih ne dela prav veliko inštitutov.

So pa tudi indirektne metode, ki pa niso tako zanesljive.


Ja, to sem misli. Torej to že obstaja. Pomirjen :)
My mind's a hyper tool that fixes everything.

SeMiNeSanja ::

gzibret je izjavil:

Če misliš izhlapevanje vode iz tal in rastlinja... ali iz morja? Glede tal in rastlinja je takole... temu se reče evapotranspiracija (gugli po evapotranspiration).

To tudi eksperimentalno delajo. Za delat hidrološke bilance je evapotranspiracija sila pomembna reč. To merijo nekako tako, da dajo en del gozda in travnika na neko veliko tehtnico (DA, na gromozansko tehtnico), in potem merijo spremembe teže. To je direktna metoda, ki pa je malo, khmmm... smotana za izvajat in jih ne dela prav veliko inštitutov.

So pa tudi indirektne metode, ki pa niso tako zanesljive.


Ajmene, kakšno trollanje - siromak je pa še celo nasedel!

Če te resno zanima, kako je s hlapenjem tekočin, se za začetek poduči kaj je pojem 'parni tlak tekočin' (wikipedija, učbeniki fizikalne kemije,...).
Ko ti bo jasno, kaj je parni tlak tekočin, kje zanj najdeš podatke in nadgradil svoje znanje matematike, boš lahko tudi izračunal, v kolikšnem času ti bo izhlapelo 0,5l piva pri 40stopinjah - čeprav sm prepričan, da ti ta podatek znajo nekateri tu stresti iz rokava, brez uporabe kalkulatorja, zapletenih formul in tabel.

gzibret ::

SeMiNeSanja... kaj naj rečem... kar primeren nick ;)

Zate...

https://www.google.si/?gws_rd=cr#bav=on...

še to.. nobena matematična enačba ti ne bo znala točno izračunati evapotranspiracije. Pa uporabljaj parne tlake kolikor hočeš. Sicer pa je za računanje količine transpiracije metoda s parnimi tlaki popolnoma neučinkovit in neprimeren koncept (kot bi šel z jadrom orat njivo).
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Fave ::

Ja, gzibret je razumel moje vprašanje, čeprav priznam, da sem ga precej površno zastavil.
My mind's a hyper tool that fixes everything.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kraja podatkov z modulacijo električnega toka

Oddelek: Novice / Varnost
245865 (3566) vostok_1
»

raziskava onesnaženja zraka v Sloveniji - prosim za pomoč

Oddelek: Znanost in tehnologija
202988 (2273) teran
»

Akrofobija-Strah pred višino...

Oddelek: Loža
385919 (4920) Symantec
»

Zgolj hipotetično!

Oddelek: Loža
61599 (1411) frudi
»

Serious Sam 2!

Oddelek: Igre
211175 (738) BaRtMaN

Več podobnih tem