» »

Uveljavljanje garancije za prenosnikovo baterijo

Uveljavljanje garancije za prenosnikovo baterijo

enxtip ::

Pozdravljeni!
Imam Asusov prenosnik serije x50sl že slabo leto (28. ta mesec bo 1 leto). Problem se je pojavil pri bateriji, namreč le-ta mi zdrži nekje 50min, pri prvotni 1 uri in pol. Torej problem je pri kapaciteti baterije saj je po obrabi v enem letu padla na cca 60% kapacitivnosti. Zanima me ali lahko uveljavim garancijo za baterijo v tem primeru?

Hvala za odgovore :D

mtosev ::

baterija ima nasplosno 6 mesecev garancije.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

enxtip ::

Računalnik je bil kupljen preko spletne trgovine superstore.si in navajajo garancijo 1 leto za baterijo, ter 2 leti na prenosnik. 6 mesečna garancija pa je na dokupljene nove baterije.

Utk ::

Srečno. Po moje zlepa ne boš nič dobil, če se boš zelo potrudil pa morda. Ampak prej bi itak treba videt kaj točno pomeni garancija na baterijo.

jan01 ::

//smotan asusov prenosnih s zanič sis naborom.... in nekateri so ga tako oglaševali po forumu!

enxtip ::

Kakorkoli že, ne govorimo o prenosniku temveč o bateriji. A kdo ve kako je z uveljavljanjem le-te?

BlaY0 ::

Baterija se v bistvu tretira kot potrošno blago in je zanjo značilno, da ji s časom kapaciteta pada. Garancija ti bodo priznali torej samo če ti čisto crkne.

Calligula ::

Ker nisi dobil nobenega pametnega ali utemeljenega odgovora, poklici v trgovino on razlozi, da je padec kapacitete prehud in, da pricakujes zamenjavo.
Ali pac od servisa. Bodi olikan a odlocen. Servisi nategujejo po dolgem in pocez. Ravno je kolega dobil z servisa Nokio E90 komunikator, ki jo je dal v popravilo, ker ni delal USB.
So itak dali zraven utemeljitev za zavrnitev, da je vezje oksidiralo (standardni nateg za ovce pri SLO uvoznikih za Nokio, Ericsson..) in se telefon se sploh prizge ne vec.

Razlika med njim in mano je, da bi jaz dobil nov telefon, ker se zadeva z mano ZAGOTOVO ne bi tako koncala. On pa je cez dva dni (ker je z potrosniskega vidika ovca ampak drugace zelo prijeten clovek) kupil Nokio N97. Ovca pac firmo, ki ga nateguje najprej tolerira in potem se financno podpira. Zato se servisom in firmam naceloma splaca nategovat. Ce ti je kapaciteta tako hitro tako mocno upadla, zahtevaj menjavo.

ZAHTEVAJ ampak vljudno. Ni na potrosniku, da vzrdzujej poor quality control, nesposobnost ipd... Lahko pa si ziher, da se to dogaja ravno zaradi ovc. Poskrbi, da te ne bodo zamesali za eno izmed njih, ce pa si tudi sam ena izmed njih pa pac prispevaj h obstojecemu stanju in kupi novo baterijo na lastne stroske.

Hardstyle ::

Moj HP ima leto dni garancije na baterijo, sem jo že moral menjati =)

enxtip ::

Za drug prenosnik, ki si ga lastim, (HP-jev) je po 1 letu in 1 mesecu stanje baterije pri 100% dejansko 15minut trajanja. Ampak je garancija že pošla, žal. Zato pa ne želim kaj podobnega pri asusovem. Obvestil bom prodajalno, ter se pozanimal pri uradnem serviserju. Kako bo pa zaključek, pa še javim.

Duhec ::

Hm, a ni minimalni garancijski rok v Slo vsaj 12 mesecev ? (razen za rabljeno blago, ki mora biti posebej označeno)

Mavrik ::

Razen za potrošno robo. Baterije so označene kot potrošna roba.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323329 (2476) Jst
»

Apple primoran nuditi dveletno garancijo

Oddelek: Novice / Tožbe
4115753 (13696) klinker
»

garancijsko zamenjani izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
869096 (6961) medenko
»

Garancija mobitela

Oddelek: Pomoč in nasveti
232075 (1823) shadeT
»

Najkrajši garancijski rok

Oddelek: Pomoč in nasveti
81067 (1067) Šimpanz

Več podobnih tem