» »

46" ali 52" LCD...100hz ali 200hz???

46" ali 52" LCD...100hz ali 200hz???

kiros ::

zanima me če imate kašne izkušnje s TV v tem rangu, kaj mi priporočate?
kiros

LapD ::

samsung 52b750
web&motion designer

KoMar- ::

Herci nimajo veze, če je keš, valda vzemi 52''. Če je možno, z LED osvetlitvijo, ker tisti z navadno imajo pri tej velikosti potem neenakomerne lise pri temnih scenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

AapocalypseE ::

kiros ::

na tem področju se res ne spoznam tako da nimam pojma kaj vzet...vem edino da bo vsaj 46" še rajši 52"
ne bi pa rad porabil več kot 2500€

katero 52" z LED osvetlitvijo pa priporočaš?
kiros

dolenc70 ::

Prejšni teden nabavil Sony KDL 46W5500k. Odločal sem se sicer še med LG 47LH5000 200Hz. Na začetku je bil favorit LG, saj mi je 37˝ dve leti dobro služi poleg tega je cca 200 EUR cenejši od Sony-a. Na koncu me je prepričala boljša slika. Sicer sta si precej podobna, kar se tiče pvezav. LG nima PIP/PAP, je pa 200 Hz. Oba imata CI režo, mrežno povezavo (DLNA protokol).

KoMar- ::

Jaz upam, da ne dajete prevelikega pomena 100 Hz / 200 Hz / 600 Hz marketinškim fintam.

kiros ::

zanima me še če se slika pogrša s tem ko kupuješ vse večjo TV. Verjetno je na 46" lepša kot na 52"???
kiros

LapD ::

Se pa za pol metra nazaj pomakneš pa bo slika ista. In to lahko počneš v nedogled :D
web&motion designer

johanblond ::

Jaz upam, da ne dajete prevelikega pomena 100 Hz / 200 Hz / 600 Hz marketinškim fintam.


V Sony Centru (City Park - Lj) imajo demonstracijo 50 Hz / 100 Hz / 200 Hz TV-jev in je razlika ogromna - predvsem med 50 Hz in 100 Hz , med 100 Hz in 200 Hz pa manjša, ampak še vedno vidna (pa sem jaz tudi precej skeptičen do teh marketinških for). Vem da so promocijski videi skrbno izbrani, da se boljše vidi razlika ampak vseno - na lastnih očeh se vidi razlika. Je pa jasno glede inputa - kaj predvajaš na TV-ju, ampak glede na to da se od elektronike TV še najmanj pogosto menja, bi precej bil pazljiv.

PS: brat je kupil 100 Hz Bravio, 200 Hz ni bilo na zalogi, plus bi se moral precj vec dat, ampak vseeno 100 Hz je minimum.

KoMar- ::

Jaz sem čisto zadovoljen s 60 Hz inputom in 60 Hz outputom. Seveda imam pa na LCD TV priklopljen zgolj PC. Vse dodatno procesiranje slike (tudi dinamičen kontrast!) sem pa izklopil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

kiros ::

dvomim da se opazi razlika med 100hz in 200hz

največja razlika je med LCDji z LED osvetlitvijo in tistimi z navadno. Odločil sem se da bom vzel samsunga z LED osvetlitvijo samo še ne vem katerega??
kiros

LexLuthor ::

Jaz upam, da ne dajete prevelikega pomena 100 Hz / 200 Hz / 600 Hz marketinškim fintam.


Jaz sem gledal 600 HZ model v HN in je bila slika porazna, ne vem sicer zakaj. Morda je bilo že preveč vrinjenih slik. Je pa super 200 HZ. TV naj bi računal vmesne slike med dvema zaporednima slikama po principu morphinga in jih vstavljal med obstoječe. Mislim, da je 200 HZ optimalna izbira. Vzemi večjo diagonalo, ker bo prej ali slej veliko HD vsebin, pa bo užitek večji!
www.pasice.si

PODLIPC ::

Kupi PIONEER PDP-5090H in oči ti bodo hvaležne!

basinc ::

Vem da na tem portalu CentrSource imajo kar nekaj dobrih ponudb LCD, plazem in led TV in če narediš nakup si še nagrajen z njihovimi Point$i kar se mi zdi kar super. Nato si po določenem času lahko privoščiš tudi kakšen Xbox for FREE, ker si bi zvest portalu :)

sthep ::

Jst precej dvomim v 200Hz in 600Hz televizije. Če so filmi posneti na 25fps zakaj bi blo dobro met 600Hz (okej, res da bi zasedli ogomno prostora, samo vseeno)? Tudi za oči je 100Hz več kot dovolj.

KoMar- ::

Če ima LCD TV realni odzivni čas recimo 8 ms, to pomeni, da lahko v sekundi prikaže največ 125 slik, kar je daleč od 600 Hz. Že marketinški odzivni čas 2 ms pomeni največ 500 Hz... vse skupaj je itak hipotetično, ker pomoje noben panel in njegova vezja takih frekvenc ne dosegajo, pa če se na trepalnice postaviš.

sthep ::

Tudi če gledaš sedanji full hd je ta 1900X1080 60Hz, prihodnji bo 1900X1080 120Hz. Tako, da več kot to definitivno nima smisla.

krho ::

Ja Na sonyu pri 200Hz, baje ne vidiš stvari manjših, od žoge za nogomet. Predvsem britanci se pritožujejo, ker pri Kriketu ni žoge :P

For example when I watched the cricket on MySkyHDi I had to turn IFC off because the ball racing across the outfield became 3 balls strobing their way to the rope.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV kontrast, osveževanje ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6312479 (11807) hojnikb
»

TVji in Herzi

Oddelek: Zvok in slika
71329 (1166) janezJ
»

osveževanje slike 100hz

Oddelek: Zvok in slika
263724 (2037) ABX
»

100Hz pri LCD TVjih - brezveze? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
669234 (7877) neres
»

Se splača kupit 200Hz lcd tv ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637631 (6186) Invictus

Več podobnih tem