» »

Prihodnost pc iger

Prihodnost pc iger

1
2
»

Berserker ::

Ma vsi bi radi neke cod-e če je pa mal taktike ali pa one shoot one kill tipa igra pa je že omgverybedlagygame sploh te novejše recimo če gledam : damnation, veelvet assasin, wandet wof, terminator salvation te igre so popolnoma za casual ki se hočejo na silo prodat , stanejo 60 €preobrneš oa v 3 urah pa še brez mp-ja je.

PARTyZAN ::

XsenO: Lej, ti se lahko tolažiš z čemerkoli hočeš, mi je vseeno. Ampak resno, FPSi z joypadom ... lol. Furaj mazohizem naprej, če ti sede.

ABX ::

Da ne bom samo pljuval čez konzole. Imajo od vedno odlično urejeno animacijo likov. Na PC-ju zato da se predstavi grafika čim prej se večkrat zanemari like.

Zadnji dober lik je bil Max Payne?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

XsenO ::

PARTyZAN: preden sem si zrihtal Xbox sem mislil točno tako kot ti, da je en mazohizem. Z igranjem sem se nanavadil in zdej za zabavo iz kavča, ne bi joypada (predvsem od 360 zaradi odličnih trigerjev) zamenjal tudi, če izpopolnijo tiste miška na kozoli vmesnike. Tako da le čevlje naj sodi kopitar ali pa tisti, ki je čevelj uporabljav več kot le en par urc ;).
Zdej pa nehajmo s tem joypad lol in konzole lol...
1 + 1 = 1

laught ::

Ja se še boljše ker tule pcjašeki se nekaj jokajo, da ni mogoče, ker še v življenju niso meli gamepada v roki al pa so ga meli za 10 min pa pač pametujejo da je zanič,glej abx in podobni če pač ga suksate z gamepadom ste pač noobi s tem, tak da brezveze da pametujete da s tem pač negre igrat in podobno.res je da je miš lažja za fpsje, sam je pa zato na gamepad 10x lažje igrat tretjeosebne,dirkačine športne...tak da miš tut ni nekaj najpopolnejšega...

ABX ::

Ja se še boljše ker tule pcjašeki se nekaj jokajo, da ni mogoče, ker še v življenju niso meli gamepada v roki al pa so ga meli za 10 min pa pač pametujejo da je zanič,glej abx in podobni če pač ga suksate z gamepadom ste pač noobi s tem, tak da brezveze da pametujete da s tem pač negre igrat in podobno.res je da je miš lažja za fpsje, sam je pa zato na gamepad 10x lažje igrat tretjeosebne,dirkačine športne...tak da miš tut ni nekaj najpopolnejšega...


Jaz imam gamepad od PS2 preko adapterja za PC in je super za določene igre. Ampak za FPS je pač miška + tipkovnica.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ahac ::

Poglejte kakšen Gears in podobne igre. A se je kdaj treba obrnit za več kot 90 stopinj? Nope. Vse kar se dogaja se dogaja skor direkt pred likom.
Zakaj? Design iger se prilagaja kontrolerju in lenobi igralcev. ;)

btw. laught: Ne me smejat.
Dirkačine na gamepadu? LOL?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

galu ::

Dirkačine na Gamepadu so meni boljše od volana (govorim za 360 kontroler).

ABX ::


Dirkačine na gamepadu? LOL?


Danes z USB standard to ni več problem. Logitech volani delajo tako na konzoli kot na PC.
Sicer pa PC ima simulacije ki jih konzole nimajo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

T-h-o-r ::

A lahko s joypadom sploh približno konkuriraš igralcu z miško in tipkovnico?


Niti ne, samo je to nerelevantno vprašanje, saj nikoli v bistvu ne prideš navzkriž.



shadowrun, bwahaha
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Berserker ::

Ne kaj pa je potem forza motorsport 2 , pa bodoča forza3 in gran turismo5 ? Pa povej mi res eno dirkačino ki je samo za pc pa prekaša zgoraj omenjene. V gow2 imaš kar precej situacij ko ti sovražnik za teboj pride, v MP je pa obvezno da paziš za teboj oz da si gibčen. Z gamepadom se da čist normalno igrat.

ABX ::

LFS in rFactor

To so pač simulacije ki GT ni. GT je super igra, samo ni 100% simulacija.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Berserker ::

No gt sicer ni simulacija tu sem malo zgrešil ampak ti si podal primer dveh iger ki naj bi bili simulaciji iz pod leta 2005 kjer je bila fizika bolj boga, ti dve igri pa se nikakor nemoreta primerjat z forzo2, poleg tega pa pc dirkačine pa komaj premorejo imeti okoli 50 avtov več jih lahko sanjate (razen tdu ki pa je tudi za xbox), heh potem pa en pc-jaš pove da je igral grid in premore največ avtov okoli 50 nakar nekdo pokaže forzinih čez 300 avtov + addoni. Vse dirkaške igre se lahko kar poskrijejo za forzo pa gt serijo ki sta samo za konzole.

ABX ::

Ne meša jabolka in hruške.

Eno so simulacije, drugo pa arkade.

P.S: PC simulacije omogočajo do 40-60 istočasnih voznikov na progi. Do koliko podpira Forza 2?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

laught ::

Ma dajte no dirkačine na tipkovnici? s gamepadom lahko prav določaš hitrost boljše ovinkaš itd medtem ko na tipkovnici sam gas do konca...

laught ::

Ne meša jabolka in hruške.

Eno so simulacije, drugo pa arkade.

P.S: PC simulacije omogočajo do 40-60 istočasnih voznikov na progi. Do koliko podpira Forza 2?

ma kakšne arkade forza ni nobena arkada si sploh igral?polek tega ma tolk opcij in globine da se tile nfsji pa gridi skrijejo.

GoldRakun ::

Eh, če se hočem realistično "pretepat" lahko spet začnem karate trenirat. Špil mora bit špil. Pri neki stopnji realizma pa to ni več.


Je pa fora, da se lahko na konzoli zavrtiš za 999999999999999999999 stopinj s tem ko premakneš prst za 2 cm, med tem ko moraš na PCju premaknit celo roko 100x po 10 cm :D

Za 999999999999999999999 stopinj se ti nikol ni treba obrnit. Se je pa treba za 180. In to z miško narediš v trenutku + ubiješ nasprotnika za tabo. Pri gamepadu ni šans, da se tolk hitro obrneš in zadaneš.


Pol pa ti probaj na konzoli igrat recimo CoD: WaW in si naredi sensitivity na 10 (6 je ultra high - se mi zdi). Sprva je res težko igrati, ampak ko igraš se občuti razlika.

Prihodnost PC iger ni ravno rožnata :S . Za konzolo recimo vsaki peti dan pride ene igra ven, medtem ko na pc vsaka 3-5 tednov?

ABX ::

Ma kaka tipkovnica no. Volan je nujno potreben na tem nivoju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Ne meša jabolka in hruške.

Eno so simulacije, drugo pa arkade.

P.S: PC simulacije omogočajo do 40-60 istočasnih voznikov na progi. Do koliko podpira Forza 2?

ma kakšne arkade forza ni nobena arkada si sploh igral?polek tega ma tolk opcij in globine da se tile nfsji pa gridi skrijejo.


Spet mešaš pojme, NFS ni simulacija in me ne zanima.
Logično da Forze nisem igral, ker me igre na konzolah ne zanimajo. Zato pa te sprašujem koliko online igralcev podpira.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DOOM_er ::

spet primerjaš slona in muho. Ti pravš nfsju in gridu simulacija?
Robots will steal your job. But that's OK

ABX ::

spet primerjaš slona in muho. Ti pravš nfsju in gridu simulacija?


To so ti igralci konzole, niso videli pravih iger in so veseli z tistim kar imajo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

laught ::

no te pa mi povej ka so prave igre?kakšen wow? za 40, 50 letne gike brez življenja, ki še lastne matere ne poznajo, daj zresnite se.

XsenO ::

Prav zabavno je brati kako nekateri PC only igralci imajo neke abstraktne ideje o konzolskemu igričarstvu, katerega so v večini primeru izkusili za nekaj minut pri kolega ali niti to ne :))
1 + 1 = 1

ABX ::

Prav zabavno je brati kako nekateri PC only igralci imajo neke abstraktne ideje o konzolskemu igričarstvu, katerega so v večini primeru izkusili za nekaj minut pri kolega ali niti to ne :))


Pač podaj kakšen zanimiv link da vidimo kaj je tako super na konzolah ki zamujamo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Berserker ::

In zdaj je forza2 arkada ker nima 40 avtov na progi oz iralcev al kaj , včasih je bolje igrat z manj igralci kot pa z gužvo. Zamujate emm kaj že, precejšno število eksluziv ki presegajo pc igre dalje naj drugi nadaljujejo.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

gospod tr33k, ali veste, kakšna je razlika med arkadami in simulacijami?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

DOOM_er ::

ja tr33k zato je arkada. Najbrž v življenju nisi videl LFSja od deleč, kva šele od bliz oz. da bi ga sploh igral.
Robots will steal your job. But that's OK

laught ::

Prav zabavno je brati kako nekateri PC only igralci imajo neke abstraktne ideje o konzolskemu igričarstvu, katerega so v večini primeru izkusili za nekaj minut pri kolega ali niti to ne :))


Pač podaj kakšen zanimiv link da vidimo kaj je tako super na konzolah ki zamujamo.

ti rajše povej kaj so prave igre ki jih mi ko igramo konzole ne poznamo?

XsenO ::

Pač podaj kakšen zanimiv link da vidimo kaj je tako super na konzolah ki zamujamo.

Kaj zamujete? Kup odličnih serij, ki jih (po vsej verjetnosti) nikoli ne bomo doživeli na PCji oziroma morda šele po veliko letih s pomočjo emulatorjev.
Če jih par naštejem iz glave Ninja gaiden, Resident evil, Gears of war, God of war, Disgea, Final Fantasy, Resistance, Mariota, Zelde,Uncharted, Ratchet and Clank, Katamari, že omenjeni Gran turismo in Forza, Guitar hero, itd...
In before:"jah LOL sej gears of war (insert some other game) je na PCju!", tudi res, toda če gre verjeti izdelovalcem bo to tudi prvi in zadnji del izdani za PC...

Je možno, da te niti ena ne vsaj malo zanima. Toda razen če si le v simulacije, RTSje in mmoje, ti preprosto ne vrjamem, saj se najde nekaj za vsak okus na konzolah.
1 + 1 = 1

XsenO ::

Tr33k:
LFS je simulacija
Forza in GT so "kvazi" simulacije ali če hočeš arkadne simulacije(jemljejo elemente iz obeh)
Burnout je arkada


Laught: Good point.
1 + 1 = 1

Rotaidal ::

Prav zabavno je brati kako nekateri PC only igralci imajo neke abstraktne ideje o konzolskemu igričarstvu, katerega so v večini primeru izkusili za nekaj minut pri kolega ali niti to ne :))


Pač podaj kakšen zanimiv link da vidimo kaj je tako super na konzolah ki zamujamo.

ti rajše povej kaj so prave igre ki jih mi ko igramo konzole ne poznamo?


StarCraft, WarCraft, Diablo, WoW.:)

Half-Life , Baldur's Gate II, Fallout, Crysis, Civilization, IL-2 Sturmovik, Deus Ex, Gothic, ,Grim Fandango, System Shock

Te igre in še več pojejo vse tvoje konzolaške arkadne igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

laught ::

Ma ja seveda ker ti si tak presšpilav vse špile na konzoli in na pcju da veš da jih pojejo ipd..
in to so stari špili ki so vladali včasih, zaj majo najboljše igre konzole pa reči kaj češ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: laught ()

ABX ::

In zdaj je forza2 arkada ker nima 40 avtov na progi oz iralcev al kaj , včasih je bolje igrat z manj igralci kot pa z gužvo. Zamujate emm kaj že, precejšno število eksluziv ki presegajo pc igre dalje naj drugi nadaljujejo.


Ne fora je v tem da pač ima konzola tehnične omejitve.

Grafični pogon, simulacija fizike, net code, ... to je prednost ki PC ima od vedno in vedno bo imel. To je point debate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ABX ::

Prav zabavno je brati kako nekateri PC only igralci imajo neke abstraktne ideje o konzolskemu igričarstvu, katerega so v večini primeru izkusili za nekaj minut pri kolega ali niti to ne :))


Pač podaj kakšen zanimiv link da vidimo kaj je tako super na konzolah ki zamujamo.

ti rajše povej kaj so prave igre ki jih mi ko igramo konzole ne poznamo?


Sem že podal imena, če se tebi ne ljubi brat poste nisem jaz kriv za tvojo omejenost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Pač podaj kakšen zanimiv link da vidimo kaj je tako super na konzolah ki zamujamo.

Kaj zamujete? Kup odličnih serij, ki jih (po vsej verjetnosti) nikoli ne bomo doživeli na PCji oziroma morda šele po veliko letih s pomočjo emulatorjev.
Če jih par naštejem iz glave Ninja gaiden, Resident evil, Gears of war, God of war, Disgea, Final Fantasy, Resistance, Mariota, Zelde,Uncharted, Ratchet and Clank, Katamari, že omenjeni Gran turismo in Forza, Guitar hero, itd...
In before:"jah LOL sej gears of war (insert some other game) je na PCju!", tudi res, toda če gre verjeti izdelovalcem bo to tudi prvi in zadnji del izdani za PC...

Je možno, da te niti ena ne vsaj malo zanima. Toda razen če si le v simulacije, RTSje in mmoje, ti preprosto ne vrjamem, saj se najde nekaj za vsak okus na konzolah.


Enih par naslovov je res dobrih, sploh action-adventure, teh jaz pograšam na PC-ju, enkrat smo jih imeli ali na žalost jih ni dovolj.
Kar se tiče vožnje, me zanimajo samo simulacije, teh na konzolah ni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

XsenO ::

@Rotaidal

StarCraft, WarCraft, Diablo, WoW = Zadnji steber PCjaštva v tej generaciji, AKA Blizzard, kot sem že prej omenjal

Half-Life 2 = Na konzolah

Baldur's Gate II, Fallout, Deus Ex, System Shock 2 = Bogovi RPGjev, iz (vsaj) dveh generacij nazaj, tako da s to debato nima dosti veze, saj govorimo o prihodnosti (oziroma trenutni situaciji)

Civilization = odlična igra a spet reč preteklosti, ki ne spada v to debato (BTW Victoria je boljša :P )

Crysis = Poleg HL2 edina igra, te generacije v tvojem seznamu. Katera zame razen res lepe grafike ni prinesla kakšne velike novosti (jebeš Crysis od trenutka ko se pojavijo alieni). Kljub temu je na konzolah več kot primerljiva ponudba.

IL-2 Sturmovik = spet starejša igra, katera pa še močno cilja na specifično publiko.

Gothic = odličen FRP, ki spet izpade iz te debate, ker 1. ne spada v to generacijo, 2. uradno in neuradno nadaljevanje pride tudi na konzole.

Grim Fandango = Spet odlična pustolovščina (čeprav so nekatera starejša dela Lucas arts IMHO boljša), ki pa ne spada v to debato.

Tako, da kot sem že rekel, če le nisi popolnoma v MMOje, RTSje in simulacije, z ignoriranjem konzole izgubljaš na kar neki igralski užitkov.
1 + 1 = 1

ABX ::

Civilization ni del preteklosti. Danes imaš CIV 4 ki ima daleč najbolj napredno AI.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ahac ::

Ma, tr33k pa laught sta spet zajebala temo z svojim fanboyizmom. :8)

btw, XsenO:
Team Fortress 2 (del Orange Box) na Xboxu ne sploh dobiva več updatov. Menda ni dost placa na konzoli oz. MS ne dovoli naredit free updata kot ga želi Valve izdat.
Na PCju: redni updati

In na konzolah je vedno tako. Dobiš kar dobiš na DVDju. Ne moreš pričakovat, da boš dobil brezplačno kakšne update. Edino zdaj so (plačljiv) DLC "izumil".
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

T-h-o-r ::

mislim, da si zaslužita novo temo v AE
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ahac ::

Next... predlagam, da začnemo primerjat mode in addone med PCjem in konzolami (ravnokar updatam addone za WoW - ene 45 jih imam pa mi jih en [3rd party] programček lepo vse updata - sweet).


ps.
Zarad vas sem zdej zamudu raid! :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

ABX ::

Next... predlagam, da začnemo primerjat mode in addone med PCjem in konzolami (ravnokar updatam addone za WoW - ene 45 jih imam pa mi jih en [3rd party] programček lepo vse updata).


Copy / Paste iz Slashdot posta

I'd attribute this to a difference in intended audiences between consoles and the PC. Consoles tend to go for the lowest common denominator, whereas PCs have this remarkable ability to get everyone on board for something or other. Consoles have a proprietary system for publishing games, whereas with PCs you can go the normal route of publishing hard copies, or a paid digital distribution, or a free one. Consoles can only connect to one service, that of the console maker's choosing. PCs can do anything you can really imagine doing with electronics. Console users pay for a console, pay for each game, and have this "drop in the DVD and play" interface, whereas on a computer you have a much more complex, full featured one. Consoles are largely locked into what they are when they're produced; PC's are ever-changing, expandable, upgradeable, extensible, versatile machines. Consoles are a toy; PCs are a tool. Is it really a surprise that consoles pay for shit that PC users don't?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

XsenO ::

Civilization ni del preteklosti. Danes imaš CIV 4 ki ima daleč najbolj napredno AI.


Civilization IV was released between October 25 and November 4, 2005. Civ 3 je IMHO višek serije.

ahac: Nevem kako je, ker nimam orange box na kozoli, toda

In na konzolah je vedno tako. Dobiš kar dobiš na DVDju. Ne moreš pričakovat, da boš dobil brezplačno kakšne update. Edino zdaj so (plačljiv) DLC "izumil".

Ne drži popolnoma
Pri figth night round je zadnji update zastonj dodal nove boxerje in opremo, septembra naj bi prišel še en zastonj update
Halo 3 nekaj novih map so tudi dali zastonj
Crackdown zastonj dodali kar precej zanimivh dodatkov za zajebancijo
Burnout paradaise dodali avte in motorje
Pa še se najde, toda se zdaj na pamet ne spovnem.

Drži pa da je modding eden od velikih adutov PC gaminga.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

ABX ::

Ne, CIV 4 je daleč pred CiV 3 in ne pozabit na patch-e, tej vedno popravijo AI, tako kot so za CIV3.

Površinsko mogoče se ne opazi, vendar je veliko popravkov notri. Razvoj v tej smeri se ne ustavi, ampak gre konstanto naprej.


Civ4 Beyond the Sword v3.19 Patch (PC), release date: Jun 10, 2009
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Berserker ::

GLej jaz nisem nek hud fanboy zdaj sem do ponovnega nakupa xboxa kar precej časa zdel na pc-ju.
Pa naj mi en pove kaj ima LFS kaj takega da bom opustil forza2 in bodočo forzo3 samo en dobri razlog prosim ?
Update na konzoli niso toliko potrebni ker igre niso tolk zbugane kot so tiste na pc-ju za katere rabiš 3-patche. DLC so svinjarija to je res pravtako regijska zaklenjenost nekaterih dodatkov ki jih za EU včasih sploh ni(only USA) recimo si hočem potegnet nove mape za gow2 pa so očitno za nas zakljenjene. LAhko naštevate vse serije ampak dobena nebo presegla globino MGS, god of war in halo serij no mogoče bi še dodal gearse sam so tu je bolj gameplay pomemben in liki. Dajte razumet pc-jaši da če imate računalo ki bolje laufa kot konzola še ne pomeni da imate najboljše igre. Jaz imam v bistvu skoraj vse platforme in pc pa lahko igram vse pa ne rabim bit fauš pa kurcat ker ima drug sistem nekaj bolje.

Zgodovina sprememb…

MrFr3aky ::

WarRock bo zame vedno na prvem mestu... ;)

GLAVNI ::



evo vam pravo simulacijo

ps. kako vam pa na misel pride, da je forza bolj "simulacijska" od gran turisma? Fantalk

T-h-o-r ::

need for speed serije so najboljše simulacije no


vprašaj the mastering duo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

GLAVNI ::

Ja, najboljša simulacija iz nfs serije je tak bil Prostreet.:))

T-h-o-r ::

jaz bi temu dodal še carbon


yeaaaaaaaaaaaaaaaaaah
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mavrik ::

Tole nima več nobene veze s prihodnostjo PCja.
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konzole vs. PC - Od začetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
14234398 (9914) dolenc
»

Po težavah z EC2 zdaj nedosegljiv še PlayStation Network

Oddelek: Novice / Ostalo
307808 (6704) 3furious
»

Valve ne mara PS3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7011107 (9117) BigWhale
»

FarCry 2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
21817039 (11406) laught

PC proti konzole

Oddelek: Igre
462002 (1452) Mavrik

Več podobnih tem