» »

Avto na urin

Avto na urin

LordTado ::

http://24ur.com/novice/svet/kmalu-avtom...

A ni zanimivo?,zdej bo še pivo dražje:))

mtosev ::

Fuj, ogabna ideja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

__Devil__ ::

omg :))

Timmah ::

"Vozilo, ki bi namesto bencina uporabljalo urin, bi lahko z nekaj manj kot petimi litri goriva prevozilo tudi do 140 kilometrov"

hmmm, glede na to, da imam do službe 66km in toliko nazaj, bi moral vsak dan nascat približno 5 litrov, da bi lahko se vozil v službo. Seveda bi lahko potem sodelavce prosil, da namesto na stranišče urinirajo meni v tank, a kaj ko bo hotel vsak polnit svoj tank. Seveda bo treba potem navadit domače živali, da ti polnijo tank ali hoditi na koncerte, fešte, ..., po katerih ljudje ne smejo pijani voziti domov in zaprositi te ljudi, če so toliko prijazni da urinirajo v tvoj tank. Pred dalšimi potovanji pa bi bilo smiselno organizirat kakšen piknik, da ti gostje napolnijo tank =)
donde esta francesca

Sale_One0 ::

Na teh koncertih, festah, sagrah bi se igral taxista kateri bi kot placilo sprejemal urin, kolikor pac pritece :D.

Seveda bi potem bilo treba tudi razvrstiti vrste urina po "moci" hahahaha. Recimo clovek ki je pil zgane pijace, clovek ki je pil pivo, clovek ki je na postu in je pil samo vodo...itd.

Zanimivo, to say the least. xD
Si vis pacem, para bellum.

Ciklamen ::

No ja, pa gre na potovanje cela familija pa vsak spije 2l vode na poti (ali pač česa koli) in woila, imaš okrog 3-4l "bencina" za na pot :)
- End of the Post ->

LordTado ::

Ej že naprej vidim kako bodo avti poscani,fuuuuj.......

Pol naj nardijo namest lukne za bencin pisuar:))

lahk pa že zdej doma v cisterno ščiješ da si nardiš zaloge:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Azrael ::

Preden rečem čas kislih kumaric, vprašanje:

Kot se da sklepati iz novičke, vodik naj bi vlekli iz neke snovi v urinu, ki ni voda, toda jasno vsebuje vodik. Torej katere snovi bi bile potencialni kandidati, v % razmerjih, če kdo ve?

Toliko, da se izračuna, koliko vodika se teoretično lahko dobi iz 5l in vidimo koliko energije je to.

Ampak ob tem, da prav povdarjajo 500mW, saj se sliši mnogo več kot pol watta in odsotnosti vsakih konkretnih podatkov, menim, da bo moja prva misel kar prava, sploh ob časovnem okviru, ki je enak tistemu: Danes se plača, jutri na kredo.
Nekoč je bil Slo-tech.

poweroff ::

It's 24ur.com. Enough said.
sudo poweroff

joze28 ::

1 krava -> 19 hiš s toplo vodo,
saj nima jedrskega reaktorja

mtosev ::

It's 24ur.com. Enough said.

RTV Slo pa je "boljsa" ja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mare_ ::

Torej katere snovi bi bile potencialni kandidati, v % razmerjih, če kdo ve?
No, torej, 1 liter urina vsebuje:
200 - 400 mmol uree
50 - 130 mmol Na+
50 - 130 mmol Cl+
20 - 70 mmol K+
30 - 50 mmol NH4+
20 - 40 mmol fosfata
6 - 20 mmol kreatinina
5 - 12 mmol Ca++
2 - 18 mmol Mg++
in 10-2 do 10-4 mmol H+ ionov

:)

Pyr0Beast ::



Radioactive Panda

Kot se da sklepati iz novičke, vodik naj bi vlekli iz neke snovi v urinu, ki ni voda, toda jasno vsebuje vodik. Torej katere snovi bi bile potencialni kandidati, v % razmerjih, če kdo ve?
Pravzaprav verjetno samo voda. Verjetno v reakciji z kakšnim natrijem/cinkom kot ponavadi-
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordTado ::

mogoče kake snovi ki bi tvorile vodik...

Krava ma pa mogoče Superpee:))
Tako da bo tko kot nekoč,kdor bo mel kravo bo lahk živel:))
boš mel generator za elektriko na scanje,avto na scanje,hišo in vodo boš grel na scanje...

Kdor ma gostilno,bo lahk fajn služil:)Sam folk verjtn ne bo šel na skret ampak v tank scat:)

sakkra ::

Kdor ma gostilno,bo lahk fajn služil:)Sam folk verjtn ne bo šel na skret ampak v tank scat:)

Upam da bo pivo, ki pridela največ recikliranega goriva, potem cenejši :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sakkra ()

Pyr0Beast ::

Posušeno kravje blato vsaj gori. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

S pogoni na vodo, urin, zrak in sanje je težava v tem, da ne delujejo. Tole spada v astrologijo, pogovore z dušami mrtvih in astralno projekcijo - vsi bi radi nekaj verjeli, ker je tko fino, ampak noben pa še ni dokazal, da kaj res deluje. Se še spomnite Jamesa Randija? Problem z energetskimi blodnjami pa je, da lahko folk neuspeh vedno opravičuje z zarotami naftarjev in podobnih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

T0RN4D0 ::

Hahaha pa koga majo za norce tej papki? Urin ene krave bi bil zadost za ogrevanje kakšnga terarija za paličnjake, pa čist nič več. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

poweroff ::

Za ogrevanje v Afriki? :D
sudo poweroff

Timmah ::

No ja, pa gre na potovanje cela familija pa vsak spije 2l vode na poti (ali pač česa koli) in woila, imaš okrog 3-4l "bencina" za na pot :)


Pa recmo da je v tej družini oče, mati, sin in hčerka. Ustavite na počivališču in s sinom se hihitaje odpravita do tanka kjer dehidrirata svoje ledvice v tank =) Sproti pade še par šal glede scanja v tank in veselo zapneta zadrgo. Sedaj pa nastane problem. Kako pripraviti hčer in ženo, da storita nekaj takega. Sam dobro veš, da ženska urinira v javnosti samo, ko je pijana (pa ne samo malo) ali ko jo tako tišči, da ima tazadne zobe že v vodi.

/edit: typo
donde esta francesca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Timmah ()

Ciklamen ::

Pa se vzame kakšna steklenica (plastenka) pa se opravi na WCju.

Improvizirat je treba poet, improvizirat :)
- End of the Post ->

Timmah ::

Saj sem pomislil tudi na to, a sem takoj dobil v misli sliko obraza ženske, kateri rečeš naj opravi malo potrebo v plastenko od fruca
donde esta francesca

Timmah ::

predlagam test. Fantje vzemite prazno plastenko fruca in se odpravite do svoje drage in jo zaprosite, da opravi malo potrebo vanjo =) in slika reakcijo =)
donde esta francesca

Ciklamen ::

Hehehe, tudi res ja. Ampak, kakor koli že gledaš je pač presneto bolje da gre ta urin v nekaj koristnega kot pa WC :)
- End of the Post ->

Timmah ::

Se strinjam =) Ampak v vsem tem ne vidim praktičnosti. Sam ne vrjemem, da si bom priskrbel okoli 5 litrov na dan zato, da bom prevozil pot dom-služba-dom. Pa mi ne bi bilo problem se praznit v plastenko. Seveda boljša polovica nebi hotela odstopiti svojih kapljic, ker bi jih rabila za svoj avto. In kar naenkrat se bodo pojavile Urin črpalke kjer bodo prodajali liter za 1€ in smo spet pri istem kot z nafto, le da bos recimo na 10 tankov dodal enega svojega.
donde esta francesca

Phoebus ::

To ni nič novega...na gnoj in gnojnico se že grejejo cela naselja, tudi elektriko delajo. Gre se za metan (in ne vodik), več se pa najde na netu- tudi dejanski "paperji" (sam sem bral od nekega ministrstva iz nove zelandije) s podatki koliko krava "sproducira na dan", koliko se iz tega potem izloči metana v X dnevih ko se "kuha", ipd.
Na ta način bi se dalo (z mnogo manjšim "izkoristkom") izkoristiti tudi človeške odplake (tudi to že imajo v "self-sustained" okoljih).
Je pa "malo" nepraktično za avto :D

Pyr0Beast ::

Tisti proizvedeni plin lahko BP utekočiniš in natankaš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ciklamen ::

poet, ampak če tako gledaš plačat boš moral v vsakem primeru (tudi če tankaš na bencinski ali pa kakor koli) je dobro to da lahko brez problema dotankaš z lastnim urinom, medtem ko pa pri bencinu pa boš bolj težko kaj svojega natankal v rezervoar ;) In tako če narediš npr. 50km dnevno je to okrog 2l (govorim na pamet) in ne boš rabil hodit tankat tolikokrat kot pa sedaj :)
- End of the Post ->

Pyr0Beast ::

Pa saj urin nima v sebi nič posebnega razen ogromne količine vode.

Primerjaj sedaj to z visokoenergetskimi ogljikovodiki.

IMO, boš rabil dobrih 200L urina da se sploh kam pripelješ.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordTado ::

ja jaz sem enrat videl neke scalne naprave za ženske,v nemčiji jih je en izumil,takot en pisuar je pa sabo alhko nosi:)
Po domače bi jaz rekel nek traktar za scat...

KoMar- ::

Drink and drive, yeah!

LordTado ::

mogoče pa bodo zdej na tankštelah tebi dali dnar če boš se poscal v njihov rezervoar:))

iNooby ::

Ko ti zmanka bencina se enostavno vsatiš in polulaš v tank(po možnosti kje na avtocesti) :D
Haters gonna hate...

LordTado ::

ja pol pa res nebo več problem ko ti bo zmankal scanja,boš kar ustavil folk da se ti poščije v tank pa gremo dalje:)
Pol bo vsak tankštela:(

Tarzan ::

Ko pride v mainstream bom odprl črpalko. Dotlej bom tankal v WC (in v sili razmer grmičevje in drevesa).

ABX ::

HOAX
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Misicna masa in diabetes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9719951 (1039) Aquinas
»

Kemija

Oddelek: Šola
253031 (2530) gruntfürmich
»

Ločitev nafte in bencina

Oddelek: Loža
295784 (5221) T0RN4D0
»

Dodajanje acetona h gorivu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18922299 (13960) Pyr0Beast

Več podobnih tem