» »

District 9

District 9

«
1
2 3

kuglvinkl ::

Preleminarne ocene so zverinske.

Me zlo zanima, če je kaj na filmu. Wide štarta konec tedna (ne vem pa če v SLO tut)

Produciral je P. Jackson.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Mislm, po tralierju sodeč, bo noro :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kopriwa ::

Bo treba it pogledat ja, tale "alien" zvok iz trailerja mi je čist naježu kožo. Drgač pa Kolosej prav, da pride 17.9.

kuglvinkl ::

Aha, "že" :)
Your focus determines your reallity

Tr0n ::

Jup, zgleda zanimiv "eksperiment". :) Na tone viral reklamiranja in marketinga za ta film.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Gandalfar ::

Imam plan it gledat v IMAX, ce se ze vsak dan vozim mimo teh plakatov z avtobusi, ki imajo napise da je prepovedana uporaba vesoljcem :)

Vsekakor zelo dobro narejen marketing, se obcasno kar zmotis, ker ti ni jasno a je to del normalnih napisov ali pa je reklama.

d0rK ::

Kaksen fail je nas ciganski kolosej... Sedemnajsti semptember, ne se jebat.

Tr0n ::

Long live teh torrentz?

d0rK ::

Nazalost je vmes ravno dovolj casa da zunaj se ne bo spodobnega relisa preden pride k nam.

Tr0n ::

Po ocenah na RT in IMDB ter osebnih mnenjih folka, ki so ga gledali, zadeva pretty much seka. :)

http://www.rottentomatoes.com/m/distric...
http://www.imdb.com/title/tt1136608/

Morda bo tole letos edini pameten poletni film, ki se ga bo splacalo pogledat

kuglvinkl ::

Jap, medna totalno seka. + za low budget film (menda je stal 30 mil) so že dobil nazaj v prvem tednu. To je donos :)
Your focus determines your reallity

Karen ::

Na pašniku se že TS dobi... samo še nisem imel časa gledat. Ob takem ratingu razpoložljivega časa bom verjetno kar do kina počakal:-/

Tr0n ::

Jao, TS. Get real. :)

kuglvinkl ::

Al kino, al pa pametna rožca (ki bo ravno takrat up, ko bo film pri nas). Jebeš to.
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Cakat bo treba na tole ... A bo vmes vsaj G.I. Joe? Ki ga tudi ze vlecejo?

Drugace pa kolegica, ki je stvar gledala pravi, da je D9 dober ampak pusti plac za D10 ... :))

Gandalfar ::

evo, ravno iz kina. Super zadeva, posneto v stilu dokumentarca, zelo resnicno in sploh ni (pre)mocnega obcutka, da gre za se en holivudski film. Sveze in zelo gledljivo!

Drugace pa ja, D10 bo super nadaljevanje, ce bodo sli v smer, ki jo na koncu nakazejo :)

WarpedGone ::

Zaupaš lokacijo tega kina? :)
Zbogom in hvala za vse ribe

Gandalfar ::

san francisco ;)

Tr0n ::

Bastard! :)

snow ::

I second that! ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Gandalfar ::

ah, pa se ena super recenzija iz twittra:

@chrisbrogan: District 9.Mix a nail-biting thriller with heart-moving social commentary, shot like The Office with world-class FX.

se popolnoma strinjam!

d0rK ::

Lahko spojlerje zadrzimo zase?

Zgodovina sprememb…

ZaOstali ::

To mo gledali, če ne v kinu pa mo DLjal

d0rK ::

Prečešite travnik, v njemu se skrivajo cvetoce rozice!

Tr0n ::

Pretty bad ass stuff. :)

Vikking ::

Odlična zadeva, najbolj sem se zabaval ob preklinjanju glavnega karakterja :)

ERGY ::

Odličn je.

jan01 ::

Pri nas bo pa šele 17. septembra? Zakaj?! R5 pa že po netu razsaja...

jype ::

jan01> Pri nas bo pa šele 17. septembra? Zakaj?

Pošlji (papirnato, jebiga, živiš v Sloveniji) pismo, v katerem se pritožuješ nad tem, da boš moral film, če si ga boš želel ogledati, ukrasti.

Pa tole povezavo jim daj poleg: R5 %28bootleg%29 @ Wikipedia

d0rK ::

Ohja, nč spešl. Je za pogledat ni pa nekaj vredno skakanja v luft.

7/10

Tr0n ::

Bi te presenetlo ce bi napisal, da je sci-fi v filmu zgolj za prikaz rasne diskriminacije v južni Afriki in po svetu? :)

Oxford ::

Odlična zadeva, najbolj sem se zabaval ob preklinjanju glavnega karakterja :)


Fok, fok, fok! :))

Po mojem mnenju je film povprečen. Že res, da ni posnet v Hollywoodskem slogu, ampak ni pa neki "oh in sploh". Upam, da bo nadaljevanje, ker je konec bolj tako-tako.

Mipe ::

Kako južna Afrika? Jaz sem v filmu videl precej znano sliko tudi pri nas Slovencih!

Tr0n ::

Hence "po svetu". :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

jype ::

Jedro večine znanstvene fantastike je družbeni komentar oziroma kritika.

Film ni slab, a ni, razen zelo natančnih gibljivih risbic, nič posebnega.

c3p0 ::

Vseeno vsaj Top5 sci-fi zadnjih par let, že po originalnosti in lokaciji.

phantom ::

Mene je film glede na vse ocene malo razočaral. Sej je dober, a ocene so vseeno previsoke. Najbolj ustvarjalcem zamerim, ker najprej naredijo odlično zgodbo, dober zaplet, vzdušje, skratka -- prva polovica filma je zakon. Potencial ima, da bi se razvil v odlično ZF. Potem pa vse skupaj prevesijo v akcijo in zreducirajo zgodbo na minimum. Bolj gre film proti koncu, bolj postaja en holivudski akcijski štanc.
~
~
:wq

Yohan del Sud ::

Od letošnje produkcije, ki sem si jo zdljal bi ga, po mojem osebnem okusu seveda, umestil takoj za Wall-ejem. Sicer nista primerljiva, ma vseeno. Tako nekako 8,5 od 10. Predvsem zato ker ne deluje preveč holivudsko, a zelo gledljivo. BTW Koštal je bednih 30m$ (se pozna, če dobro gledaš, ravno pri FX so šparali, kar se je dalo prikriti z mockumentarno režijo, naj reče kdo karkoli) in jih pokril v prvem vikendu. No, to se pač ne zgodi dostikrat, da se film pokrije v prvem vikendu, neglede kako cenen je.
www.strancar.com

WarpedGone ::

Za WallEja? Če mene vprašaš, so WallEja še bistveno bolj falil. Čisto shizofrena stvar. Ne veš a je za 5 let stare al za 25.
Zbogom in hvala za vse ribe

nuclear ::

Men pa gre na živce naglas glavnega igralca.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Revenant ::

Se še komu zdi da se alieni oglašajo TOČNO TAKO kot combine falotje iz Half-Life 2 ?? Prisežem da!!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Revenant ::

In ja, ocene so previsoke! Vsi reviewi na imdbju, ki ga kujejo v nebo, vse ocene, vse hvalnice napisane po forumih...

Z njimi se strinjam, a le do preobrata v prvi polovici filma.

No ja, scena, tistih par sekund je res norih!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

jype ::

Akcijski del filma je povsem nepotreben in dolgočasno predvidljiv.

But i guess it sells.

Brane2 ::

Sem odgledal.

Mnjah. Može da prodže, al jedva.

Zgodba je totalka brezbarvna in predvidljiva, glavni junak pa prav živceparajoče naiven in včasih neracionalen in osupljivo plitek, ker to očitno potrebuje zgodba.
Z drugimi besedami, ne paše v zgodbo.

Vse ostalo bi bilo cool, če bi bila zgodba popiljena, tako pa je zaradi zgodbe bolj težko prebavljivo.

Vse ostalo je OK. Alieni so zelo lepo vkrojeni v dokumentarne dele, pa tudi filmski obračun itd.

Fajn poskus, ampak mislim da bi mojster moral ponovit vajo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Izi ::

Kakorkoli že obračamo, je to po mojem skromnem mnenju najboljši film iz žanra znanstvene fantastike.
Znanstvena fantastika je žanr, ki jasno ni za vsakega, tako, da me ekstremno visoke ocene malo čudijo, so pa vseeno realne.

Bistvo za izpostaviti v tem filmu je zgodba, ki je v znanstveno fantastičnem žanru enkrat za spremembo dejansko mogoča oz. celo precej verjetna, če bi nas seveda kdaj res obiskala večja skupina nezemljanov.

Druga prijetna sprememba, ki je verjetno močno dvignila ocene filmu je, da v filmu NI nobenega znanega hollywoodskega zvezdnika, ki smo jih že precej naveličani. Gledanje enih in istih obrazov v vseh boljših filmih pri večini ubija čar zgodbe.
Prijetno si je bilo ogledati zgodbo, kjer imajo vsi prihajajoči igralci popolnoma neznane obraze in se ti v glavi ne porajajo prizori, ki jih je nek igralec že odigral v nekem drugem filmu.

Čeprav je 112 minut precej za film, je v tem primeru film preprosto prekratek za tako kompleksno zgodbo.
Gledali smo že odlične 3 urne filme in ta bi moral biti en izmed njih. Kljub dokumentarni predstavitvi obrobnih dogodkov, po končanem spoznavanju glavnih likov na koncu ne ostane dovolj časa za razplet zgodbe, zato smo priča preintenzivnemu akcijskemu delu, ki nas na koncu pusti z občutkom nedokončane zgodbe.

Peter Jackson je ponovno dokazal, da je mojster svoje obrti.
Po odličnih "The Lord of the Rings" in "King Kongu" je spet zadel žebljico na glavico.
Imam pa občutek, da mu malenkost bolje sedejo fantazijske pravljice, kot pa prava znanstvena fantastika, tako da že nestrpno pričakujem njegovo predelavo pravljice "The Hobbit", ki jo bomo gledali v več delih tako kot Gospodarja prstanov. Menda leta 2011 in 2012.

kuglvinkl ::

Am, Jackson je produciral, ne režiral.
Your focus determines your reallity

imagodei ::

Jah, tako, no... Film je po svoje prava osvežitev, tematika je zanimiva (lokacija, kjer se film dogaja, je zelo zgovorna), žal pa zgodba na večih mestih šepa. Nekatere fore so prav bose in pokvarijo vzdušje. Konec so zanimivo rešili, čeprav sem vmes že mislil, da ga bodo kapitalno po Holivudsko zajebali. Kljub vsemu precej predvidljiva zgodba.

Film ima po moje previsoke ocene. Da ni zgolj še en ZF film poskrbi tematika, ki je pa precej sveža. Svoje dodajo seveda še posebni učinki, believable alieni... Vredno ogleda. (Sčasoma se bo pa ocena tudi postavila v malo bolj realne okvire).
- Hoc est qui sumus -

Izi ::

Am, Jackson je produciral, ne režiral.

Res, da pri tem filmu ni sedel na režiserskem stolčku, ampak kolikor je meni znano je Producent tista najvišja inštanca pri filmu, bog in batina, njegove želje mora režiser vedno brezpogojno upoštevati, saj je Pruducent tisti, ki odpira in zapira finančno pipico.

Tudi pri obeh prihajajočih "The Hobbit" ne bo sedel na režiserskem stolčku, jih bo pa pruduciral.
Verjetno se mu ne da več ukvarjati z režijo, je preveč dela.
V letošnjem letu je režiral en sam Film in sicer "The Lovely Bones", kot pričakovane gre spet za neko fantazijsko zadevo, samo da so filmu tokrat navesili še oznake Crime, Drama, Fantasy, Horror in Thriller, bomo videli kaj se bo izcimilo enkrat okoli novega leta.

jype ::

Eh, pa ja. Jackson je pač delal biznis s tem filmom, režiser ga je pa naredil takšnega, kot ga je želel.

Izi> Verjetno se mu ne da več ukvarjati z režijo, je preveč dela.

To je tko kot bi reku da slikar rajš v pisarni na telefonu visi, ker je s slikanjem preveč dela.

innerspace ::

Lih mi ga je pobralo...zvecer sledi akcija, upam da bo vsaj dober, glede na vse povedano imam svoje pomisleke, a ne bom sodil pred ogledom.
And...action!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometheus (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1219210305 (48971) Gury
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705125538 (48280) Horas
»

Elysium (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14538561 (17649) oo7
»

Cloud Atlas (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
549295 (6759) St235
»

ZF filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
467121 (5897) Nikec3

Več podobnih tem