» »

Neverjetni prenosi podatkov na Mobitelu

Neverjetni prenosi podatkov na Mobitelu

zpopit ::

Zdravo

Ali ima kdo podobne težave pri uporabi prenosa podatkov na omrežju Mobitel.:
V nedeljo 9.8.2009 so me obvestili, da je prišlo do povečanega obsega prenosa podatkov na moji naročnini - cca 150 EUR dodatno na naročnini Povezani 44, kjer je že zakupljenih 1 GB prenosa podatka.
Danes 10.8.2009 pa so mi ga predčasno izklopili, saj se je že nabralo čez 3 GB prenosa podatkov oz. 350 EUR dodatno na računu ????.
Od kje tak povečan prenos meni ni jasno. Prenos uporabljam za pregled e-pošte ter internet, vse preko telefona. Ne uporabljam ga za modem! Telefon imam SE X1 in v zadnjem pol leta nisem imel porabe več od cca 200-250 MB/mesec.
Po klicu iz Mobitela sem šel preverjat na Monitor in sem tudi prejšni mesec - julij 2009 zapolnil 1 GB zakupljenega prenosa, ter porabil še dodatno cca 0,5 GB ???
Ta mesec pa v roku parih dni 3 GB ????

Ali ima kdo podobne težave??

LP Zvone

zlobcek ::

Hja... Kateri mobitel uporabljaš?

Kot prvo bi na tvojem mestu malo prečekiral mobilni telefon za čudnimi oz. manj čudnimi programi, ki filajo bandwith, če nebi našel nič, potem hard reset in tovarniške nastavitve.

Potem pa vidiš ali je kakšen efekt...

Bor H ::

Jst bi punco grdo pogledal in jo prosu naj neha zlorabljat mobitel...

Je pa možno tut kar je zlobcek povedal.

zpopit ::

Telefon je Sonyericsson Xperia X1.
Isto se dogaja tudi prijatelju na Samsung Omnia.
Oboje Windows mobile 6.1.
Nekako sva definirala tri možnosti: Telefon, Gmail ali omrežje.
Telefon ne zaznava nobenega programa, ki deloval v ozadju, razen če je kak čuden skrit virus, a vendar, kdo bi lahko profitiral od takega programčka razen Mobitel sam.
Edina skupna stvar ki jo veliko uporabljava za prenos podatkov je stalno preverjanje Gmail računa, ki se zadnje čase čudno odziva ???
Ali morda napaka na omrežju, ki pa je najbrž ne bo nihče (mobitel) priznal....
A vendar, ker program je sposoben tolikega prenosa...
Pred meseci sem testiral Torrent na telefonu, pa ni bil sposoben takega prenosa, poleg tega je uničil polno baterijo v 1-2 urah. In vem, da se mi ne prižiga v ozadju.

_Sajmon_ ::

a na monitor.mobitel.si nisi opazil povečanega prometa? Mislim, da bi ti iz tega izpisa moralo biti jasno, v katerem grmu tiči zajec. Se poraba porazdeli na daljše obdobje ali so špice? Si takrat uporabljal telefon ali je sam nekaj mutu?

zpopit ::

Nisem imel monitorja do sedaj, le na drugi številki, ki pa ni predmet problema. In zdaj najprej čakam na razčlenjen račun, ki pa bo itak prišel šele septembra. Vse ostalo je v rokah Mobitela.

overlord_tm ::

Lahko si narocis eno brezplacno storitev da te obvesti ko presezes zakupljene kolicine.

Drugace pa glas za kak sumljiv programcek z interneta ... al pa ce ti v ozadju skos lavfa kak google maps :D

zpopit ::

Samo glede opozoril... Imam Namiznik ki mi javlja porabo - Gospod Namiznik mi je do včeraj popoldne kazal porabo 2,9 EUR, t.j. še pol dneva po blokiranju številke, oz. 1,5 dneva od prvega klica iz mobitela o povečani porabi.
In kaj mi to pomaga???
Dejstvo je da moram počakat na razčlenjeni račun in na podlagi njega izvajati reklamiranje, do takrat pa nima kaj... Številka je pa poslovna....
No vsaj ponudili so mi možnost preusmeritve klica iz blokirane številke. Moram popoldne uredit na mobitelovem centru.

para! ::

Kaj pa non-stop vklopljen Bluetooth, preko katerega ti zlobneži zelo enostavno naložijo zlobne programčke? Sej ni treba, da majo profit, kr tko, for fun.

Samo v razmislek...

Lp
Death before dishonor!

zpopit ::

Ja bluetooth je tudi varianta, vendar je potrebno za sprejemanje brez vednosti imeti povezavo s seznanjeno napravo, to je pri meni hišni/službeni računalnik in napeljava v avtu. Pa še to uporabljam bolj malo, večinoma imam izklopljen BT zaradi manjšanja porabe baterije.
Je pa res, da jest Windows okolju ne zaupam preveč in je vse možno.
Pri vsej tej uporabni tehniki smo postali precej ranljivi in najde se 1001 način za nagajanje..

Bom počakal na monitor/razčlenjen račun da vidim kaj se je sploh dogajalo.

Medtem bi pa najraje dal telefon nekam testirat da preverijo kaj se na njem dogaja.
Seveda z uradnim zaznamkom, da če je s telefonom vse uredu, je napaka nekje drugje.

bobby ::

Kaj pa kaksni log v tel? No na SE al pa Omnije se se spoznam ampak v Nokii imam med logi,kolk sem imel podatkovnega prometa. Ce imas ta log,ali tam notri tudi nakazuje na to vrednost podatkov,ki ti jih Mobitel pripisuje?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

para! ::

>> vendar je potrebno za sprejemanje brez vednosti imeti povezavo s seznanjeno napravo

To ni res.

lp
Death before dishonor!

zpopit ::

Dobil sem razčlenjen račun iz katerega je razvidno, da mi je vsakič, ko je telefon preverjal za novo pošto na Gmail računu, preneslo 8.143 kB (80% prenosov) ali 6.145 kB (20% prenosov). zaradi česar mi je v roku 2 dni nabilo 3GB prenosa.

Meni ni čisto jasno kaj je to. začelo se je 5.8.09 ob 15:50 pri sinhronizaciji pošte.
Po pregledu pošte ni bilo nobenega čudnega maila.
Ob tem času sem bil v službi in ni možnosti vnosa česarkoli preko BT ali Wi-fi povezave.

Lp Zvone

zpopit ::

Pa še nekaj.
Prijatelju na Omnii se dogaja isto, isti prenosi, le da se je njemu pričelo 2 dni prej.

aljazh ::

To uporabljaš Googlov Gmail client? Ali tistega, ki je že v samem telefonu?

zpopit ::

E-pošto v samem telefonu, z istimi nastavitvami že več kot pol leta, na istem telefonu SE X1

aljazh ::

Aha. Moj sum je šel v smeri, da je kaj narobe z Googlovim clientom.

kriko1 ::

Tako imam tudi na moji nokii nastavljeno, pa ni nobenega nenavadnega prometa. Sicer imam blokirane priponke.
Da ni tebi sinhroniziralo _VSE_ maile (imap), tudi tiste ki so že v arhivu. Tega zna pa bit dosti.

poweroff ::

Ja bluetooth je tudi varianta, vendar je potrebno za sprejemanje brez vednosti imeti povezavo s seznanjeno napravo, to je pri meni hišni/službeni računalnik in napeljava v avtu.

Se da shekati. Malo pogooglaj za blusjackingom in bluesnarfingom.
sudo poweroff

zpopit ::

Tako imam tudi na moji nokii nastavljeno, pa ni nobenega nenavadnega prometa. Sicer imam blokirane priponke.
Da ni tebi sinhroniziralo _VSE_ maile (imap), tudi tiste ki so že v arhivu. Tega zna pa bit dosti.


Ma je skoraj nemogoče, sej moram za vsak mail posebej vedno potrditi za prenos priponk, oz. tudi za nalaganje samega maila, če ima več kot le tekst. In imam omejitev maila na 100kB
Kar pomeni, da bi moral, teoretično vsakih 5 min, tudi med spanjem, potrjevati prenos priponk, saj mi je nabijalo non-stop.
Poleg tega, dajmo biti malo realni, prenos česarkoli, ne more biti isti ob 12:00 čez dan ob največji obremenjenosti obrežja in ob 3:00 ponoči ko ni nobene obremenitve. V mislih imam prenos konstantno 8,192 kB, vsakih pet min, ponoči, podnevi itd. Je to sploh izvedljivo??? Kakšna hitrost prenosa bi morala biti da se prenese 8,193 kB v 5 min?

aljazh ::

218,5 kbps ... nič nenavadnega za umts.

Person ::

Poskusi onemogočiti POP oz. IMAP pa še enkrat onemogočit ... če uporabljaš pop, bi se mogoče lohka precej stvari nabralo, in bi velik podatkov prenesel med tem k bi preverjal, če je kej novega ... za IMAP pa mislim da itak vse preveri ... mogoče se ti je pa ogromno sporočil nabralo, pa bedak zmeraj vse preverja.
Let's make something useful!

zpopit ::

Dobro, naj bo, čeprav imam jaz ponavadi precej večje probleme za DL datoteke na Gmailu.
Ampak pri pregledu računa sem našel tudi sledeče: 12.289 kB v 44 sekundah, kolikor imam razlike med dvema obračunoma prenosa podatkov ?

aljazh ::

To je 2234,4 kbps. Imaš HSDPA? Ker preko UMTS-a to ni možno.

zpopit ::

SE Xperia X1, baje omogoča HSDPA...

zpopit ::

teh 2234 je zelo blizu maximalnemu možnemu prenosu na Mobitelovem omrežju, v centru Ljubljane, vendar v času mojega prenosa sem bil daleč od ljubljane....

techfreak :) ::

Na telefonu ti ne piše koliko prometa se je nabralo?

zpopit ::

Windows Mobile nima loga prenosov podatkov, pa tudi prostora na telefonu ni toliko da bi lahko prenesel teh 3,3 GB podatkov, razen če se je prepisovalo eno in isto datoteko...

techfreak :) ::

:)) Telefon brez števca prenesenih podatkov. LOL ROFL
Očitno si že imel nekaj, kar ti je prenašalo podatke.

zpopit ::

Hahahaha, bravo, nisem vedel

techfreak :) ::

10 kB * 12 * 24 ur * 30 dni = 86400 kB = 86,4 MB

Ne vidim kje je ostalih 3,2 GB.

zpopit ::

od 6.000-12.000 kB, ne 10 kB

Miha_T ::

Dobil sem razčlenjen račun iz katerega je razvidno, da mi je vsakič, ko je telefon preverjal za novo pošto na Gmail računu, preneslo 8.143 kB (80% prenosov) ali 6.145 kB (20% prenosov). zaradi česar mi je v roku 2 dni nabilo 3GB prenosa.

Meni ni čisto jasno kaj je to. začelo se je 5.8.09 ob 15:50 pri sinhronizaciji pošte.
Po pregledu pošte ni bilo nobenega čudnega maila.
Ob tem času sem bil v službi in ni možnosti vnosa česarkoli preko BT ali Wi-fi povezave.

Lp Zvone



Jaz pa kar mislim da ti je kopiralo celoten poštni predal. Za to ti ni potrebno potrjevati vsake priponke posebaj. In tudi če odpreš priponko na mailu ti jo bo znova naložilo... Kaj pa na novo zaseden prostor na mobitelu?

zpopit ::

Cel poštni nabiralnik, možno, vendar ni poštni nabiralnik vedno enake velikosti. Zapolnjenega imam cca 300 MB, kar pa se vedno spreminja.
Uporabljam pa imap gmail.
Kje bi bila logika, da prenaša vedno isto količino podatkov. Na računi so paketi velikosti 8.xxx kB, ki se ponavaljajo cel dan, kljub novim poštam v nabiralniku.

In zapolnjenost telefonskega pomnilnika se ni spremiljala. imam 4GB kartico, na kateri imam že cca 2 meseca približno 700 MB prostega prostora. Notranji pomnilnik pa ima prosto cca 100 MB tudi že vsaj dva meseca. To je odkar sem se še privajal na telefon in sem nalagal razne programe. Zadnja dva meseca telefon deluje v istem stanju, brez sprememb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zpopit ()

c0dehunter ::

Da nimaš na računalniku (če maš mobitel priključen na pc prek usb) kak auto-dialer? V tem primeru preglej računalnik z AV, priporočam Kaspersky Internet Security (AV, Firewall, Anti-malware).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

zpopit ::

telefon je priklopljen na računalnik zgolj za sinhronizacijo enkrat dnevno preko BT na službenem in 1x dnevno popoldne z domačim PC.
Prenosi pa se dogajajo non-stop, 5 dni v različnih intervalih vendar ne več kot 15 min narazen.

libra001 ::

Se opravičujem, ker bom malce zašla s teme, vendar se je meni zgodila podobna stvar.
Ko sem pri mobitelu vzela ta prvi naročniški paket itak, sem imela položnice za 60 eur, moj partner pa za isto vsoto poslanih sms sporočil in isto naročnino 15 eur. In tako še 2x, ker mi je prekipelo kako je to sploh mogoče ker telefona ne uporabljam, so mi poslali razčlenjen račun, ki seveda ni bil resničen ker naj bi poslala več kot 1000 sporočil , ko sem prišla na mobitel in povedala da to ni res so mi lahkotno rekli; zaradi mene se lahko spustite v civilno tožbo, vendar s tem ne boste nič dosegli.
Zdej mam pa itak đabest paket pa pošlem povrpečno 100 sporočil in 100 minut pogovorov...
to vse pove.
tako da si vrjetno šel po isti poti kot jaz, ampak tebi so zaračunali veliiiko več.
raje naredi javno slabo reklamo kot pa da se spuščaš v tožbe in hodš na mobitel po odgovore.
žal je to dandanes pač tako.
moje mnenje pač :D
LP.

Utk ::

No, a nisem v eni drugi temi napisal, da je to pač tako, ko študenti delajo tisto, kar bi ne bi smeli? Sem dobil odgovor, pa kaj, greš drugam...samo da meni se je to zgodilo pri Simobilu. In greš lahko drugam...če se preseliš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč - Poraba podatkov.

Oddelek: Mobilne tehnologije
302232 (1544) hojnikb
»

Simobil nateguni da kar glava peče

Oddelek: Mobilne tehnologije
489042 (6875) Izaso
»

ORTO U NULO vs. Itak Dđabest

Oddelek: Mobilne tehnologije
285853 (3527) St235
»

Mobitelov začetek leta – videotelefonija nič več brezplačno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
509444 (6734) CaqKa
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710300 (10300) Gandalfar

Več podobnih tem