» »

Pomoč - Poraba podatkov.

Pomoč - Poraba podatkov.

pSP 3004 ::

Pozdravljeni.

Danes sem preveril stanje in je račun trenutno, kar 67€.... Zaradi prenosa podatkov. Imam zakupleno količino in to količino sem porabil in mi je začelo zaračunavati prenose. Imam sklenjeno naročnino pri tušmobilu. Ampak imam se na voljo 67 Enot. Zanima me ali oz. ko se porabi zakupljena količina prenos podatkov ali potem preklopi na porabo enot ??. Zanima me ali se lahko uredi, da mi zbrišejo 67 enot in toliko kot je vredna enota (oz koliko sem porabil in vrednost enote) odštejejo od 67€ in tako bi imel 0 Enot in malo manjši račun ?.

Lp
Hvala
Lep večer in vikend.

gusto ::

Zelo čudno si napisal. Torej ti imaš še na voljo nekaj enot (zakupljenih), vseeno pa so ti jih zraven še nekaj zaračunali? Lahko bi bil razlog, da si te zaračunane enote porabil v omrežju, ki ni tušmobilovo. V tem primeru te enote ne moreš enačiti z zakupljenimi in jih "zamenjati" z njimi, da bi imel manjši račun.

hojnikb ::

lahko bi povedal, kater paket in opcije maš..
#brezpodpisa

pSP 3004 ::

FREE5 in pri telefonu je potem bila opcija se zraven pri kateri sem dobil se 700MB ... tako da imam znotraj tušm. neomejeno, 100 enot /SMS/MMS sporočila, minute v ostala omrežja ter prenos podatkov in potem se prenos podatkov 700 MB

hojnikb ::

in kulk podatkov si ti skuro ?
#brezpodpisa

pSP 3004 ::

Nevem se nič.... ob 00:00 dobim obnovitev oz. posodobitev kam sem kej klical, poraba itd. ... Do zdej je bilo ok 700Mb.. zame dosti ampak zdaj me je skoraj kap. Ker se mi zdi kr neki za telefon dat cc. 90 € . Nevem a mi ni preklopilo na wifi al kako se sam nevem.

hojnikb ::

nwm zakaj si folk ne naredi omejitev podatkov v samem telefonu. vsak androidnež ma to..
#brezpodpisa

pSP 3004 ::

hh pred nekaj min. nastavljeno ... do zdej sem imel kontrolo in ni bilo težav ... ampak je kar hudo da v nekaj min/ur dobis toliko.. mislim da bo tel izključen do 28.2.

Lonsarg ::

Od Free5 enote gredo seveda tudi za podatke, tako da če si šel z podatki čez 700MB pa imaš še vedno enote so se zmotili.

Ampak moraš vedeti, 67€ na pulze je po njihovem ceniku 160MB, kar pomeni da ti niti enote ne pokrijejo tega.

Priporočam da greš na portal mojtusmobil, ker tam vse lepo točno piše, ker jaz sumim da ti je Opcija 700MB potekla in je sploh več nimaš!

pSP 3004 ::

nevem .. jaz bi samo toliko, kot je enot naj znižajo kolikor se lahko da kr 67 enot ni 67,09€ ..ce je mozno...tud, ce bi blo npr. 67enot 20€ npr. bi blo zelo ok. Zdaj gledam je FREE5, Samsung s4, OPCIJA 12 - 700MB

Aston_11 ::

Saj ti piše na telefonu, koliko podatkov si porabil od 1.2. dalje. Poglej.

hojnikb ::

lahk da si nabil podatke v mobitel omrežju...
#brezpodpisa

pSP 3004 ::

Evo tako piše... ampak se vedno imam 67 enot.
13.2.2015 / 11:52 GPRS seja internet.tusmobil.si Podatki Slovenija, Tušmobil 642.966,11 kB 67.086 €

malo mi je ćudno

13.2.2015 / 11:52 GPRS seja internet.tusmobil.si Podatki Slovenija, Tušmobil 96,63 kB 0 €
13.2.2015 / 11:52 GPRS seja internet.tusmobil.si Podatki Slovenija, Tušmobil 642.966,11 kB 67.086 €
13.2.2015 / 11:19 GPRS seja internet.tusmobil.si Podatki Slovenija, Tušmobil 6,33 kB 0 €
13.2.2015 / 11:19 GPRS seja internet.tusmobil.si Podatki Slovenija, Tušmobil 2.501,18 kB 0 €

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pSP 3004 ()

jusv ::

Ni mi jasno. Najbolje, da kar na njihovo dežurno pomoč pokličeš in oni bodo že točno vedeli in ti razložili. Drugače pa je omejitev in informiranje na telefonu res must in nujna stvar, ko gre za nadzor porabe podatkov.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Lonsarg ::

Zadosti čudno, da ti ne moremo prac nič pomagati. Namreč o.67MB niti preko Mobitelovega omrežja ne pride toliko denarja.

Mislim da si odkril eno tehnično napako;)

hojnikb ::

verjetno spet ena izmed tušmobilovih "nategunskih" potez. Kr lepo kliči pa naj razložijo od kod tak račun.
Za drugič pa nujno vklopi omejitev prenosa + izklop mobitel gostovanja (za podatke).
#brezpodpisa

pSP 3004 ::

Ja pisal sem ze na fb in e-mail in so dali v obravnavo. Tu sta dve napaki po mojem mnenju prvo da ni preklopilo na enote in potem se zakaj ni zaračunalo se naprej storitve. Upam da ok in se nekoliko reši problem. Mislim da je se vedno najboljši prvi mobitel oz. telekom.

jeklo ::

Namesti si onavo count ali kaj podobnega in boš imel vedno nadzor nad porabo.

pSP 3004 ::

Danes sem poklical na tuš in tako obrazložil problem. Za pomoč je pomagala mislim da mlada operaterka, ki ji je bilo tudi čudno in je zadevo predala naprej. Mislim no pravi, da bodo nekaj odšteli enot in tako upam, da bo zelo nižji račun. Hm - Tušmobil - Sami problemi no > že prvič so mi telefon predali drugemu in tako sem po njihovi krivdi čakal se 2 tedna na telefon. Upam, da rešijo problem ...

pSP 3004 ::

Koliko je vredna enota pri tušmobilu enota / koliko kb.

GTX970 ::

1 mb je 1 enota.

jusv ::

Meni so podobne probleme vedno rešili. Saj je možno, da je samo kakšna tehnična napaka pri prikazu.
Glede telekoma pa ti lahko povem, da tudi oni kdaj kaj narobe zatipkajo in imajo oderuške cene mobitelov in naročnin.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

pSP 3004 ::

Novi dan. Ja danes sem še enkrat klical. Po pogovoru so posredovali nujno za točno prev. Danes sem dobil en klic ampak moram nazaj poklicat - tuš. Po hitrem obisku na mojtušm. je vse prikazano 100/100 enot 700/700MB tk, da so mi vse pobrali. Stanje je pa 0€. No se vedno prijazno osebje big like. Nevem kaj je bilo narobe upam, da zvem. In d je rešeno. huh :P

lp
Hvala

zugar ::

Nemorem se odločit med temi tremi telefoni,HTC desire S10 159,99€ Ali HUAWEI Ascend G620s 179,99€ ali LG L belo 199,99€.A mi kdo lahko pomaga z nasvetom,meni mi se zdi še najbolj Hauawei.

Dosan ::

zugar je izjavil:

Nemorem se odločit med temi tremi telefoni,HTC desire S10 159,99€ Ali HUAWEI Ascend G620s 179,99€ ali LG L belo 199,99€.A mi kdo lahko pomaga z nasvetom,meni mi se zdi še najbolj Hauawei.


Desire S10 ne obstaja, preveri kje si se zatipkal. Najcenejši LG L Bello dobiš pri telekomu v spletni (prosti) prodaji za 193,97€.

Mikasa ::

zugar, to pa je čisto odvisno, koliko oz. za kaj bolj rabiš? Kaj bolj ceniš in na tvoje želje. Zaupaj nam kaj več, da ti lažje svetujemo :)

zugar ::

Rabil bi ga brskanje po spletu,facebook in podobno,viber,skype.Je za malo starejšo osebo,pa bi rad takega ki dela hitreje in da ne trokira.

Invictus ::

V vsak poceni laptop daš SSD, pa bo dovolj hiter ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

V vsak poceni laptop daš SSD, pa bo dovolj hiter ...

ti bi v telefon dal ssd ? 8-O
#brezpodpisa

Invictus ::

Pravzaprav bi. Ker te SD kartice, ki so ponavadi tudi interni pomnilnik, so podn ...

Sam kaj ko ARM nima PCI express ali SATA vmesnika. Vsaj ne telefonski ...

Sem pa mal falil ;((. Mea culpa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

interni eMMCji, ki so v telefonih (pustimo zdaj tiste poceni) sploh niso tako slabi.
Niso pa na ravni ssdjov (še)..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Mobilni internet za telebane (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
86110024 (13448) zobnik
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6420028 (9404) Mavrik
»

Tušev Svetovni premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5518820 (15415) Lonsarg
»

TuŠmobil internet preko računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
52642 (2555) jl
»

Mobitelov začetek leta – videotelefonija nič več brezplačno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
509591 (6881) CaqKa

Več podobnih tem