» »

Sony RG440 bass na hišni ojačevalec Pioneer ?!

Sony RG440 bass na hišni ojačevalec Pioneer ?!

octavia ::

Pozdrav,

Pred leti sem imel glasbeni stolp Sony MHC-RG 440 pa sta mi ostala zvočnika in nizkotonec. Sedaj sem kupil hišni AV sprejemnik Pioneer VSX-418. nanj sem priključil zvočnika, zadeva fajn funkcionira, ampak ne vem pa kako priključit bass zvočnik.
Le ta ima dva kabla, eden je činč kabel, drugi pa neke vrste kontrola, ki ima čisto svoj konektor, ki je funkcioniral tako, da se je dalo bass vključit in izključit(tipka se tudi vidi zgoraj desno na bassu). Pa me zanima, kako bi se dalo to zvezat, da bi zadeva funkcionirala? Kakšna ideja mogoče?

Hvala, LP
  • spremenil: octavia ()

shinko ::

Pozdravljen!

Tudi sam imam omenjeni ojačevalec. woofer priklopiš s činčom tam kjer ti piše sub woofer preout. tisti drugi kabel, ki praviš da je za kontrolo basovca ne boš potreboval, edino če bi rad prižigal in ugašal.

Lp

octavia ::

hvala za odgovor,

ta izhod je za "powered sub", kar si razlagam da pomeni, da je za aktivne basovce? Ker sem že priključil bas in ne deluje.

ZGI ::

točno tako, potreboval boš dodaten ojačevalec.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

shinko ::

raje kot še en ojačevalec nabavi aktivni woofer...

octavia ::

ja super no.
A da bi ga pa zvezal na katerega od ostalih prostih izhodov pa ne bi šlo? (ker je 5.1 , sedaj pa imam zvezana samo 2 zvočnika gor)
Kakšen ojačevalec bi pa rabil? Cena?

ZGI ::

ja če je pa 5.1 sistem potem pa mora imeti sub out.


Edit: Ttole ni 5.1 sistem kolikor vidim ampak 5 kanalni sistem. Big difference.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZGI ()

shinko ::

ta reciver ima izhode center, spredaj levo, spredaj desno, zadaj levo, zadaj desno in pa sub pre out. probaj bas priklopit na center če bo špilalo. drugače pa imaš tukaj wooferje: http://www.mimovrste.com/katalog/962/ni...

aja pa na reciverju moreš nastavit da imaš priključen woofer. pritisni quick setup na daljincu in nastavi če ti mogoče zato ne dela bas....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shinko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

receiver + subbufer

Oddelek: Zvok in slika
233015 (2452) Janac
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926638 (10724) Hrenowsky
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016071 (10010) FlamE#7
»

5.1 Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
182660 (2381) Zheegec

Več podobnih tem