» »

kamera za 350 eurov

kamera za 350 eurov

easyrider3 ::

Kupil bi kamero in to za ceno nekje okoli 350 eurov,samo sedaj ne vem katero bi vzel,baje so Canonove najboljš. Zaenkrat se ne bi odloču še za HD kamero saj nisem do sedaj imel še nobene in tudi ne rabim za neke vrhunske posnetke. Gledal sem že nekaj kamero Canon legria sf 100 pa se mi zdi kr solidna. Kaj pa vi mislite?

st0jko ::

Stran metanje denarja za ne-HD kamero. Obvezno priporočam HD. Magari recimo practico za 200€. Dela boljše posnetke od vsake SD kamere.
keks?

DJ Beat ::

Ti pa si pameten...

Vsekakor, ce mislis urejati posnetke, vzami miniDV kamero. Sony, Canon ali Panasonic. Panasonic 3CCD so fajne.

st0jko ::

Ti si sele pameten.

miniDV kamera je zelo primerna za obdelavo? Zakaj že? Ker je lažje iz kasete preko firewire film "snemat" kot skopirat iz notranjega diska ali pomnilniške kartice?
keks?

KoMar- ::

Itak se ne splača vlagat v kamero, ki snema samo interlaced sliko.

DJ Beat ::

stojko88: pa si kdaj slucajno poskusil montirati zadevo?
Od kartic je edino ok Panasonicov P2 sistem in Sonyev XDCAM. Ostalo je jajce od jajca!

st0jko ::

montiral sem iz DV kamere ja, in ni bilo nič kaj luštno presnemavat tistih kaset na računalnik, zato sklepam(ker izkušenj res nimam) da so kartice in notranji diski dosti bolj priročne zadeve...
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

DJ Beat ::

stojko88: Vse, kar je na karticah in diskih, pa tudi dvd-jih, je za montazo "neuporabno". Format je ponavadi mpeg, kar pomeni, da je ze kompresirano in s tem tudi slabsa slika. Pa tudi programi za montazo imajo povecini probleme z importom.
Ravno zadnjic sem se zafrkaval s posnetki s kamere z diskom (FullHD), pa je bila slika katastrofalna. Raje dobro SD, kot slabo HD.

Mlchk ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup videokamere (SD proti HD)

Oddelek: Zvok in slika
203447 (3033) roCkY
»

Dajte me malo razsvetlit o videokamerah...

Oddelek: Kaj kupiti
392892 (2038) BaTeMaN
»

Montaža filma, posnetega na DVD-videokameri

Oddelek: Zvok in slika
163086 (2727) wooted
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395044 (3883) Gwanaroth
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483970 (3121) nodes

Več podobnih tem