» »

Slepi preizkus iskalnikov

Slepi preizkus iskalnikov

Rezultati iskanja "Slo-Tech"

TechCrunch - Na TechCrunchu so predstavili izredno zanimiv pripomoček, ki ga je spisal Microsoftov razvijalec Michael Kordahi. Ker pri spletnih iskalnikih vsakdo trmasto zagovarja svojega konja, je Kordahi izdelal aplikacijo, ki pokaže rezultate iskanja po vpisani ključni besedi, kot jih izpljunejo Google, Bing in Yahoo, le da sprva ne vidite, kateri stolpec je od katerega iskalnika. Šele po glasovanju za najuporabnejši rezultat vam odkrije, kateri iskalnik ste izbrali. Nekaj časa je aplikacija izpisovala tudi statistiko, kateri iskalnik so uporabniki izbrali, a so jo zaradi zlorab ukinili. No, zgodnji rezultati so ostali: Google 44 odstotkov, Bing 33 odstotkov in Yahoo 23 odstotkov.

Kateri pa najbolj ustreza vam?

18 komentarjev

Tear_DR0P ::

po mojih poskusih je bil yahoo mnogo boljsi pri iskanju podatkov o osebah, ce si vnesel njihov polno ime ali nickname in kaksnega izmed ostalih javnih podatkov.

me pa zanima kaj se zgodi tukaj z googlovim personaliziranjem rezultatov iskanja?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Adrijan0 ::

Google ne vrača istih zadetkov, tle s to aplikacijo alpa na google.com

LeVkO ::

Adrijan0 seveda :P ce je pa microsoftov usluzbenec spisal aplikacijo .. yahoo pa microsoft sta pa neke vrste partnerja zdej :D torej morta bing pa yahoo zmagat :D

Gwanaroth ::

Google ne vrača istih zadetkov, tle s to aplikacijo alpa na google.com


hint: če greš direkt na google.com pride query iz tvojega IPja, če greš prek aplikacije, pride na google query prek te aplikacije (drugačen ip). Naprej si boš znal sam obrazložit, zakaj in kako (malenkost) drugačni zadetki ;)
Lights often keep secret hypnosis..

Icematxyz ::

Ta zadeva zavaja ker Google iskalnik ne vrne takšnih rezultatov kot hoče ta zadeva prikazati da jih vrne.

Se vidi da Microsoft močno zaostaja na tem področju in hoče s takšnimi potezami preslepiti ljudi. Dejanje iz obupa morda?

darkolord ::

a zadeva zavaja ker Google iskalnik ne vrne takšnih rezultatov kot hoče ta zadeva prikazati da jih vrne.
Torej vrne nekaj drugega in ta aplikacija te rezultate namenoma pokvari?

ozbolt ::

Šel enkrat in ugotovil da je daleč najhitrejši (yahoo in bing sta potrebovala 2* več časa za prikaz slik) in malenkost boljši google.
Ampak je razlik tako malo da so zanemarljive, od 8 slik jih je bilo pet istih, medtem ko pa preostale tri sta yahoo in bing kšno zasrala (čist off-topic rezultat), medtem ko je google vseh osem lepo zadel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ozbolt ()

snow ::

Google pri iskanju dosti upošteva nastavitve in tvojo lokacijo...
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

darkolord ::

Google pri iskanju dosti upošteva nastavitve in tvojo lokacijo...
Ostali tudi...

Drugače, pri neposredni primerjavi rezultatov se je treba zavedat, da ima pri iskanju malo bolj specifičnih stvari vsak iskalnik malo drugačno "sintakso" - naj spomnim, da je veliko ljudi, ki sedaj redno uporabljajo npr. Google, za to, da so se naučili pravilno formirati iskalne nize, potrebovalo kar nekaj časa (večina sicer tega še vedno sploh ne zna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tear_DR0P ::

hej folk - ta zadeva ze vsaj dva meseca deluje in nima microsoft skorj nic veze zraven - gre za pet project enega izmed MSjevih ljudi in to je tudi najblizje kolikor MS pride - da lahko tega tipa z joba vrze, ker jim dela slab PR.

rezultati se pa razlikujejo, ker google belezi kater pr0n in katere cracke vi iscete (personalizira vase searche), na tej strani pa ve kaj isce povprecni uporabnik servisa - zato me malo zanima, koliko se spremenijoi rezultati
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Bistri007 ::

Če iščeš na google.si in google.com ne dobiš istih rezultatov! Eni so prilagojeni za kokoško, drugi za Novi Svet...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Eupatrides ::

Zanimivo je da se Googla tak zagovarja.

Uros!no ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uros!no ()

MeGreat ::

hahah, sem zdaj sprobal napisati "torina forum" v tem testu in v googlu in mi googlovi zadetki na tisti strani dajo čisto druge rezultate(slabše)
Zgleda da google modificira zadetke glede na tvoj history in kaj si kliknil prej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

carot ::

zanimivo, ker vcasih bi morali res probati kaj vec brskalnikov, sploh ker nekateri morda namerno cenzurirajo iskano vsebino.

Macketina ::

Google filtrira podatke glede na IP oz. jezikovne nastavitve oz. nastavitve browserja.
Torej, Google.com v slovenskem ali angleskem jeziku vraca drugacne zadetke.

Tisti ki ste pa ob brskanju Googla se prijavljein v Gmail, imate pa itak cisto popacene zadetke.

techfreak :) ::

Sem nekaj dni nazaj iskal gostovanje preko Googla in mi je potem na YouTubu izpisoval reklame za gostovanje.

Bistri007 ::

Meni isto! Sem iskal, če kdo ponuja gostovanje kisanja zelja in repe, pa sem dobil samo rezultate in reklame za gostovanje spletnih strani. Celo na Youtube. Namesto, da bi našel, to kar iščem.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi algoritmi za razvrščanje rezultatov v iskalniku Google

Oddelek: Problemi človeštva
243637 (2668) vostok_1
»

S koncem Yahoo Directory konec neke ere

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
229002 (6371) antonija
»

Google !?

Oddelek: Omrežja in internet
394847 (4718) trnvpeti
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
214312 (3654) Primoz
»

dodajanje strani

Oddelek: Izdelava spletišč
52443 (2325) gforce

Več podobnih tem