» »

Romunski kombiji

Romunski kombiji

«
1
2

aljazh ::

Ali je komu znano, kakšen "biznis" stoji za romunskimi kombiji, ki tranzitirajo skozi Slovenijo? Večinoma gre za stare MB Sprinterje in VW Transporterje, ki polno naloženi (ponavadi še s prikolico) šibajo v smeri Italije in obratno.

Poleg tega, da so marsikateri tovrstni kombiji že na pogled očitno tehnično neizpravni (xenon v navadnih lučeh, razbite luči, ...), tudi vozijo precej nevarno. Danes je eden na primorski AC (po ravnem) vozil 60 km/h, drugi na Barju (kjer je delo na cesti) šibal preko 100 na omejitev 60 ... če omenim le dve največji današnji cvetki.

Razmišljal sem, da je mogoče nekaj romunskih prevozniških firm ugotovilo, da se bolj splača voziti robo z velikimi kombiji s prikolicami kot pa s tovornjaki, saj pri prvih ni nobenih omejitev glede trajanja vožnje, obveznih počitkov, itd. Tako je lahko kombi v enem dnevu iz Italije v Romuniji, medtem ko bi tovornjak vozil vsaj 2 dni.

Občutek imam, da so tole ene velike tempirane bombe, ampak na žalost se bo ukrepalo šele, ko bo kdo umrl.

KoMar- ::

Jp, veliko jih je in večina je zelo sumljivih...

šernk ::

ob nedeljah pozno zvečer jih je sploh katastrofalno ogromno. vozijo pa vse mogoče...enkrat sem videl kombi naložen na prikolico...ki je bila nekoliko podaljšana (najbrž nahitro privarjeni dve palici zadaj) kombi pa je bil povrhu vsega še preširok da bi šel na prikolico in je na eni strani bila guma že polovico čez dvignjen rob prikolice. druga večja podobna težava se mi je zgodila sredi rebrnic. ob 23. uri se jim je sredi nepreglednega ovinka pokvaril avtobus, ki je bil neosvetljen, ljudje so skakali po cesti v temnih oblekah...

vsaj kar vidim kaj vozijo, verjetno zelo hitro in učinkovito praznijo odpade po italiji...predvidevam da nabavijo 2 ista razbita (pokvarjena) avtomobila in ven sestavijo enega dobrega za romunske razmere in ga tam prodajo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Yohan del Sud ::

To, se strinjam, definitivno ni prav in je celo nevarno za vse ki se vozimo po teh istih avtocestah in celo za bližnje okoličane. Sem jih tudi sam videl, ma nisem bil pozoren (Betiš romunski prikoličarji in to je bilo to). Katera inšpekcija ima to čez? Če katera sploh?
www.strancar.com

KoMar- ::

Enkrat sem na 113 prijavil "RO", ki je stal na začetku pospeševalnega pasu brez žmigavcev :O

šernk ::

Enkrat sem na 113 prijavil "RO", ki je stal na začetku pospeševalnega pasu brez žmigavcev :O


najbrž so mu poklicali vlečno službo in je imel še policijsko spremstvo do meje. vlečno smo seveda potem mi plačali ;((
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

KoMar- ::

99% ni bilo nič narobe z avtom.

Zheegec ::

Takim kombijem ne ustavljati, sploh pa ne na AC. Saj ste najbrž že slišali za razne prigode, ko sumljivi tujci rabijo "pomoč" ob cesti, pa ostaneš brez avta ali pa samo denarja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KoMar- ::

Jp, ravno zato sem poklical 113, da jim ne bi kdo nasedel.

;-) ::

ustaviš sam če maš kalašnik zravn =)

opeter ::

Zakaj pa hodite na AC?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

Veliko podobnih kombijev (vendar iz Ukrajine, oznaka UA) je moc videti ob nedeljah na primorski avtocesti. Obicajno imajo zatemnjene sipe, se pa ob primernem kotu vselej vidi obrise ljudi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gumby ::

Veliko podobnih kombijev (vendar iz Ukrajine, oznaka UA) je moc videti ob nedeljah na primorski avtocesti. Obicajno imajo zatemnjene sipe, se pa ob primernem kotu vselej vidi obrise ljudi.


Ne samo ob nedeljah, in ne samo na primorski AC... jih je kot gob po dežju
my brain hurts

jype ::

V večini primerov (IMHO) vozijo ljudi na delo in z dela na zahodu.

#000000 ::

Ma kokr jest slišim prevažajo vse živo, največ pa rabljene avto dele.

jype ::

Ja, seveda, ampak tja gredo zato, ker peljejo delavce v sadovnjake al kamorkoli že.

Nikoli pa še nisem videl nobenega, ki ne bi bil več kot zgolj polno naložen.

djordjevic ::

Zadnjič sem videl na bencinskem servisu stati enega takšnih kombijev, le da je imel ukrajinske ali moldavske tablice, nisem več prepričan, pred njim pa kakšnih osem ljudi, starejši moški in ženske, vsi stari okoli 50. Očitno se torej v teh kombijih dejansko prevažajo delavci (tudi pri nas upokojenci pobirajo jabolka, zakaj pa ne), ne pa prostitutke in gangsterji, kot bi si 'marsikdo mislil'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

#000000 ::

Velikokrat vidim po 2-3 kombije (mislm da so romunskih tablic) pri avtocestnem izvozu za kamnik, vedno pa nekaj pretovarjajo in šravfajo, od armatur, zicev, blatnikov ipd. avto delov.

borchi ::

tudi če prekupčujejo z uranom. da le ne bi tako zmešano vozili.

romunski tovornjak oz. kombi gre na levi pas prehitevat IZKLJUČNO takrat, ko se prepriča, da bo zaradi tega moralo vsaj eno vozilo močno zavirati/zavijati.

res, da smo slovenci vajeni raznoraznih akrobacij na cestah, ampak romuni, moldavci, ukrajinci nas pa, je treba priznat, posekajo... brez dvoma.
l'jga

jype ::

borchi> res, da smo slovenci vajeni raznoraznih akrobacij na cestah, ampak romuni, moldavci, ukrajinci nas pa, je treba priznat, posekajo... brez dvoma.

Bolgare si še pozabil.

Del njihove vozniške kulture izhaja iz njihovih cest. "Potholes" become "cauldronholes".

Vsakič, ko se ljudje pritožujejo nad cestami pri nas, se spomnim, kako je adrenalinsko vozit slalom med luknjami po njihovih najlepših cestah (izvzemši tiste, ki so jih zgradila evropska sredstva).

borchi ::

> Bolgare si še pozabil.

ne. nalašč sem jih spustil. mogoče po krivem, ampak po mojih izkušnjah jih niti ni kaj dosti / se v primerjavi z romuni obnašajo kot angleška kraljica...
l'jga

T-h-o-r ::

borchi> res, da smo slovenci vajeni raznoraznih akrobacij na cestah, ampak romuni, moldavci, ukrajinci nas pa, je treba priznat, posekajo... brez dvoma.

Bolgare si še pozabil.

Del njihove vozniške kulture izhaja iz njihovih cest. "Potholes" become "cauldronholes".

Vsakič, ko se ljudje pritožujejo nad cestami pri nas, se spomnim, kako je adrenalinsko vozit slalom med luknjami po njihovih najlepših cestah (izvzemši tiste, ki so jih zgradila evropska sredstva).



pred kratkim sem bil v franciji in ceste tam so v primerjavi z našimi nebeške, verjetno je razlika večja, kot pa med našimi cestami in bolgarskimi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

T-h-o-r> verjetno je razlika večja, kot pa med našimi cestami in bolgarskimi

No, jaz sem bil v Bolgariji (in Romuniji) in Franciji in ne, ni.

lebang1 ::

Teli romuni imajo baje tudi veliko ukradene robe v teh kombijih....

jype ::

lebang1> Teli romuni imajo baje tudi veliko ukradene robe v teh kombijih...

A sodeluješ pri kraji, al kako to veš?

aljazh ::

Aha, torej naj bi prevažali ljudi na sezonsko delo. Makes sense, ko gre za potniške kombije, vendar pa sem včeraj med vožnjo od primorske proti Lj opazoval, da jih je bila večina tovornih.

Kar me najbolj skrbi je to, da verjetno naredijo celo furo v enem šusu, brez počitkov/spanja. In pa to, da vozijo precej nevarno.

lebang1 ::

lebang1> Teli romuni imajo baje tudi veliko ukradene robe v teh kombijih...

A sodeluješ pri kraji, al kako to veš?



Enkrat videl kako so jih ustavili policaji, pa notri dobili polno ukradenih italijanskih skuterjev...

jype ::

aljazh> vendar pa sem včeraj med vožnjo od primorske proti Lj opazoval, da jih je bila večina tovornih.

Žal tudi večina tovornih vozi ljudi. Pri takih tudi ni omejitve potnikov 8+1 :)

lebang1> Enkrat videl kako so jih ustavili policaji, pa notri dobili polno ukradenih italijanskih skuterjev...

In to pomeni, da imajo vsi kombiji z romunsko registracijo notri ukradene italijanske skuterje? Kako si pa vedel, da so italijanski? So pozabili dol pobrat registrske tablice?

;-) ::

Kak veš da so bli ukradeni? Kaj si zravn stal?

Mene ne skrbijo ker jih je peščica proti slovencem kak slovenci vozijo! Niti enkrat še nisem bil na avtocesti da se nebi ker pameten vozil po prehitevalnem pasu pa imel voznega prostega, takemu nebi vzel samo izpita ampak tud avto.

jype ::

Pa btw, kaj je s folkom med sezono? Po levem pasu vozijo 100, desni je pa prazen? Severnjaki so preveč lepo vzgojeni, da bi po desni prehitevali, Slovenci pa prezabiti, da bi se spokali na vozni pas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

McHusch ::

vozni pas je desni

;-) ::

a btw, kaj je s folkom med sezono? Po desnem pasu vozijo 100, levi je pa prazen?


Bog odpusti mu saj neve kaj govori:D Spremeni njegove besede v dejanja.

Matev ::

Po desnem pasu vozijo 100, levi je pa prazen?


še čudno da je vsaj tako kot je
ob takih primerkih

jype ::

Sem se popravil, hvala.

PacificBlue ::

Pa btw, kaj je s folkom med sezono? Po desnem pasu vozijo 100, levi je pa prazen? Severnjaki so preveč lepo vzgojeni, da bi po desni prehitevali, Slovenci pa prezabiti, da bi se spokali na vozni pas?


Oh, đizs:8)
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

borchi ::

> vozni pas je desni

zdej nam to poveš... :|

in ja, jaz sem začel v izrednih razmerah tudi po desni prehitevat, ker je enostavno postalo neznosno se cijazit 100 km/h po prehitevalnem, vozni pa prazen. je pa zanimivo, da se folk sploh ne razburja, če kaj takega narediš. kot da je povsem normalno, da je on 'kralj levega pasu', ostali naj grejo mimo njega po desni...

vidiš tudi to, da se vozi po prehitevalnem, mu vljudno poblendaš, se spravi na voznega, ga prehitiš in on spet s svojih 100 na uro nazaj na prehitevalnega. wtf, posebej se potrudi, da motovili na prehitevalnem?! sploh ne štekam...
l'jga

Valvoline ::

Ti kombiji so pač TAXI internacional varijante,seveda vse na črno :)

Lavrih ::

> vozni pas je desni

zdej nam to poveš... :|

in ja, jaz sem začel v izrednih razmerah tudi po desni prehitevat, ker je enostavno postalo neznosno se cijazit 100 km/h po prehitevalnem, vozni pa prazen. je pa zanimivo, da se folk sploh ne razburja, če kaj takega narediš. kot da je povsem normalno, da je on 'kralj levega pasu', ostali naj grejo mimo njega po desni...

vidiš tudi to, da se vozi po prehitevalnem, mu vljudno poblendaš, se spravi na voznega, ga prehitiš in on spet s svojih 100 na uro nazaj na prehitevalnega. wtf, posebej se potrudi, da motovili na prehitevalnem?! sploh ne štekam...


Če te polcaj vid ne bo zastonj. Narslabi je da ti tu pred nosem na prehitevali skoc kdo. Pa nobenga žmigavca.S

T-h-o-r ::

> vozni pas je desni

zdej nam to poveš... :|

in ja, jaz sem začel v izrednih razmerah tudi po desni prehitevat, ker je enostavno postalo neznosno se cijazit 100 km/h po prehitevalnem, vozni pa prazen. je pa zanimivo, da se folk sploh ne razburja, če kaj takega narediš. kot da je povsem normalno, da je on 'kralj levega pasu', ostali naj grejo mimo njega po desni...

vidiš tudi to, da se vozi po prehitevalnem, mu vljudno poblendaš, se spravi na voznega, ga prehitiš in on spet s svojih 100 na uro nazaj na prehitevalnega. wtf, posebej se potrudi, da motovili na prehitevalnem?! sploh ne štekam...



pri mas bi lahko imeli 6 pasov, pa bi folk še vedno vozil najbolj na levem :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Opkow ::

To je poseben odbor voznikov, ki hocejo drugim, ki "divjajo" po prehitevalnem pasu dopovedat, da se to ne dela. In jih s tako pocasno voznjo "ucijo".

dzinks63 ::

Desnemu pasu lepo pristaja 90-100km/h, tudi sam sem to že večkrat prakticiral, ko se mi ni mudilo. Lepo se vklopiš v sredino ali na konec kolone kamionov in se voziš z primerno varnostno razdaljo. Tudi kamionarji te pri tem spoštujejo in lepo vozijo za tabo z varnostno razdaljo, ko opazijo za kakšen stil vožnje si se odločil. Potovanje, z rahlim gasom in tišino v kabini, medtem pa lahko kvalitetno poslušaš glasbo.

;-) ::

borchi jaz tud prehitevam po desni če se drug ne umakne, samo pol mu zapeljem na levega pa bremzam, ko pa skapira zakaj gre pa ga itak ne spustim naprej ne po enem ne po drugem.

Če bi takega dobo z avta takrat;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Lavrih ::

Sam če po desni prehitevate potem ogrožate druge.Boste prehiteval po desni nekdo bo pa iz prehitevalnega zapeljav nazaj na voznega in direkt v vas ali bočno, ker vas nebo vidu mrtvi kot.

T-h-o-r ::

če prehitevaš po desni pa ja menda študiraš, da v prvi vrsti ogrožaš predvsem samega sebe :D

aja, pa primer, ki se je zgodil na avtocesti pri benetkah, kjer je prišlo do krajšega zastoja: en kreten je prehiteval po odstavnem pasu (in to enih 110-120 km/h) in ja, imel je slovensko registracijo in ja, bil je edini, ki je to storil
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Bom pa reko da je v mene zapelal ka zaj naj vozim od LJ do MB 100 zarad kretena?

Lavrih ::

Morda Vlašić?

dzinks63 ::

borchi jaz tud prehitevam po desni če se drug ne umakne, samo pol mu zapeljem na levega pa bremzam, ko pa skapira zakaj gre pa ga itak ne spustim naprej ne po enem ne po drugem.


Ne delat tega, ker enkrat te bo nekdo naguzil od zadaj in kamot lahko končaš zunaj cestišča, v kakšnem jarku, ali celo prevrnjen na streho. Takšni udarci pri velikih hitrostih na avtocesti sploh niso nedolžni, prvi avtomobil zaradi udarca drugega avtomobila od zadaj začne zanašati in se ponavadi ne konča dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

borchi ::

> borchi jaz tud prehitevam po desni če se drug ne umakne, samo pol mu zapeljem na levega pa bremzam, ko pa skapira zakaj gre pa ga itak ne spustim naprej ne po enem ne po drugem.

to se ravno ne grem. in po desni grem tudi bolj kot ne po odstavnem, ker še vseeno obstaja majhna možnost, kot so že povedali, da se kak izmed teh padalcev zbudi in skida na vozni pas...

hotu sem povedat, da včasih, ko je kdo kaj takega naredil, je bil deležen blendanja, hupanja in žuganja. danes pa se 'ta levi' (v obeh pomenih besede) sploh ne razburjajo več. defacto je levi postal vozni pas.
l'jga

ABX ::

borchi jaz tud prehitevam po desni če se drug ne umakne, samo pol mu zapeljem na levega pa bremzam, ko pa skapira zakaj gre pa ga itak ne spustim naprej ne po enem ne po drugem.

Če bi takega dobo z avta takrat;(


Super, zdaj namesto da imamo enega idiota ki vozi po prehitevalnem pasu brez potrebe imam dva, po vrhu vsega pa še bremzata po prehitevalnem pasu.
Mega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zheegec ::

Dobro, takšni ki se ne umaknejo so redki. Po desni pa jaz ne prehitevam v nobenem primeru. To se pač ne dela. Preveč tvegano.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332100 (29852) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528112824 (89846) solatko
»

ZVCP 37. člen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508809 (8093) KoMar-

Več podobnih tem