» »

Nakup avtozvočnikov

Nakup avtozvočnikov

pecavar34 ::

Pozdravljeni

Nameravam kupiti zvočnike za avtomobil. Reže imajo 16,5cm premera. Lastim si slednji avtoradio. Sedaj me zanima katere zvočnike mi priporočate za primeren denar in kvaliteto zvoka na ta avtoradio. Pomoje je najbojle spredaj trosistemca in zadaj dvosistemca.

Hvala za odgovore

LP

M
Asus ROG G751JY

;-) ::

Jaz bi dal spredaj dvosistemce ali celo enosistemce, glej da ima čimmanj RMS moči če boš imel samo na radiu, približaj se kolker se le da 20W rms-ker radio lih toliko da ven (malo manj) in jih tako najbolje "kontroliraš".

pecavar34 ::

Jaz bi dal spredaj dvosistemce ali celo enosistemce, glej da ima čimmanj RMS moči če boš imel samo na radiu, približaj se kolker se le da 20W rms-ker radio lih toliko da ven (malo manj) in jih tako najbolje "kontroliraš".



Koliko bi dal pa zadaj? Kaj ni za dati gor 50W RMS-a? Če toliko proizvede? Namreč na to se ne spoznam najbolje.
Asus ROG G751JY

;-) ::

Lahko daš, nič nebo narobe samo noben avtoradio ne da vem 50W rms temveč 20W max moči, sinusne pa okoli 20 realno. Nič ni narobe če daš "preveč".

Zdaj imam začasno prednji sisetm (ground zero 16cm 2sistemci 110W RMS) priklopljene na radio pa igrajo slabše kot original papirnati zvočniki. Zakaj?

Ker je zvočnik namenjen ojačevalcu in ne radiu in ga radio komaj premakne in zveni vse skupaj slabše kot da bi imel neke poceni zvočnike.

50W lahko daš nebo nič narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

pecavar34 ::

Lahko daš, nič nebo narobe samo noben avtoradio ne da vem 50W rms temveč 20W max moči, sinusne pa okoli 20 realno. Nič ni narobe če daš "preveč".

Zdaj imam začasno prednji sisetm (ground zero 16cm 2sistemci 110W RMS) priklopljene na radio pa igrajo slabše kot original papirnati zvočniki. Zakaj?

Ker je zvočnik namenjen ojačevalcu in ne radiu in ga radio komaj premakne in zveni vse skupaj slabše kot da bi imel neke poceni zvočnike.

50W lahko daš nebo nič narobe.



Aha. Če bi pa dajal ojačevalec vmes, gre pa kako evro konektor najprej v ojačevalec nato iz ojačevalca v zvočnike?

Kake zvočnike bi mi pa ti priporočal, namreč zdaj so pri mamičnem avtu gor 13cm premera eni od pioneer dvosistemci pa sam hreščijo ;). Rad bi nekaj da bi vsaj malo dalo ven basov, nočem pa kake tube v prtljažnik. Pač probal bi čim bolj spedenati na te zvočnike da bi se dobro slišalo.
Asus ROG G751JY

;-) ::

Z 13kami neboš dosegel basa. Malo lahko izboljšaš sistem če zatesniš vrata ali narediš panele za zvočnike (ker zdaj vrjetno igrajo v prazna vrata), kot drugo pa jih daš na ojačevalec.

Ojačevalec ne gre iz euro konektorja, tam je vedno radio.

Ojačevalec potrebuje za priklop:
-kable za napajanje (+ od akumolatorja in maso iz šasije)
-signalne kable od radia do ojačevalca
-in kabel od ojačevalca do zvočnika

Zdajšnji hreščijo ali ker so pač slabi ali skurjeni ali pa imajo premalo moči od avtoradia in potrebujejo ojačevalec (tako večina aftermarket zvočnikov).

Malce basa pridobiš z ovalci zadaj na polici ali mid-bas zvočniki.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

pecavar34 ::

Aha, sej na srečo bodo tukaj v mojem večji 16.5cm.

A pa se ful polepša zvok z oječevlcem?

Koliko je pa zajebano vse to zvezat, z osnovnim znanjem štromarije ;)?
Asus ROG G751JY

;-) ::

Nerabiš nič znanja skoraj, samo da veš da gre + na + in masa na maso vedno. Moraš pazit da maš dovolj debele kable in špila.

Če gre kaj narobe pa lahko skuriš samo varovalko-vsaj slišal še nisem da bi kdo kaj požgal;(

avtoakustika.com -tukaj ti lahko pomagajo če gre kaj narobe.

pecavar34 ::

Aha mogoče bom si umislil še potem ojačevalec ;)
Asus ROG G751JY

koyotee ::

Odvisn kaj maš zaen avto. Načeloma pa kake 2 urce. Kakega hudega znanja glede štroma ne rabiš. S kje pa si?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

pecavar34 ::

Jest sm iz Škofje Loke, delam pa v Pivovarni Union, avto pa nameravam kupiti Honda civic l. 2003
Asus ROG G751JY

;-) ::

Ah, prvo kupi avto:)

pecavar34 ::

avto bo 100% to ne skrbi in tudi ta bo, ker je zagarentirano.
Asus ROG G751JY


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
564673 (2961) miraldi
»

ojačevalec za v avto

Oddelek: Loža
352791 (2291) Joseph033
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214874 (4458) jest10
»

Avto zvok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121715 (1542) micoboy
»

Ozvočenje avteka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
747461 (6258) _Tom_

Več podobnih tem