» »

Popraviti "pokvarjene" slike?

Popraviti "pokvarjene" slike?

c0dehunter ::

Zdravo, zanima me če obstaja kakšen pameten software, da bi z njim npr. popravil neko sliko, ki jo nujno potrebujem. Namreč ko sem formatiral, sem slike začasno shranil na drug disk in jih potem ponovno kopiral nazaj v My documeents, a sem opazil da ne delajo. Velikost je recimo pravilna, a thumbnail in slika se ne pokaže, ker kao "windows viewer does not recognise the format of the image". Format jepa jpeg :|

BTW: poskusial sem že recoverat (že izbirisane) slike z začasnega diska z recovery software, a jih ni več mogoče.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

boogie_xlr ::

Pokvarjene slike boš bolj težko dobil nazaj, saj se je podrla sama struktura kodiranja in je možno, da boš dobil samo "sneg".

Jst ::

Windows viewer je smeh, probaj kaj drugega. Obstaja ena čudna fora: če v telefonu vklopim geotagging, mi ta vistin viewer napiše enako: not supported; pa sta v metapodatkih samo dve vrstice več od "običajnih slik."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

c0dehunter ::

Poskusil sem tudi z drugimi aplikacijami (IrfanView...), a je isto.
Sej ne bi blo take panike, če ne bi ble tele slike _vitalnega_ pomena. Recimo da obstaja takšen servis, kjer se ubadajo s takimi stvarmi - bi blo v praksi možno da dobim slike nazaj? Čudno se mi zdi pri vseh napredkih sodobne digitalne forenzike, da ne bi mogel dobiti nazaj enih par slik.

BTW - opazil sem da "pokvarjene" slike nimajo podatkov o kameri in lens type, kot druge.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Furbo ::

Si imel vklopljeno kriptiranje v winsih?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

c0dehunter ::

Če je po defaultu kriptiranje izklopjeno (kar verjamem da je bilo), potem imam izklopljeno. Zakaj?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Jst ::

Kako si pa kopiral?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

c0dehunter ::

Tako, da sem označil mapo in nato copy/paste :) Žal nisem šel takoj preverjat če so slike OK (ker se mi je zdelo to samoumevno).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Jst ::

Strange.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

R-S-LoVe ::

Zanimiva težava.
A si poizkusil s kakšnim bolj naprednim programom kot je Paint shop ali Adobe?
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

c0dehunter ::

Pravkar sem poskusil z Photoshopom CS4, pa tudi ne dela. Napiše pa sporočilo, ki bi mogoče znalo kaj pomagati:
Could not complete your request because a JPEG marker segment length is too short (the file may be truncated or incomplete.


Poskusil bom še z kakšnim photo recovery softwareom - razen če je ta JPEG marker segment nepopravljiv?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Gregor P ::

Ti ne znam pomagat, ampak očitno je bilo oz. je narobe nekaj z diskom, predvidevam, da s tistim s katerega si kopiral potem nazaj na PC. Moj primer je bil takšen, da sem že kupil defekten disk, a je šele sčasoma začel kazati napake (pri kopiranju je kvaril datoteke in imel vedno več pokvarjenih sektorejv ipd.).

Če je temu res tako, potem so po mojem mnenju datoteke oz. slike zgolj nek brezpredmeten skupek ničel in enk.

Vseeno pa upam, da temu ni tako in da jih boš uspel rešiti; morda se lahko obrneš na ista podjetja, ki rešujejo podatke na okvarjenih diskih (npr. Kotar, resevanjepodatkov.com, resevanje.com itd. sam še nisem preizkusil nobenega izmed o njih; morda lahko ostali delijo izkušnje z njimi)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c0dehunter ::

Ja sej, druga men tud ne pade na misel kot disk, ki kvari podatke. Ampak kar je, je..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brisanje diskov

Oddelek: Informacijska varnost
479092 (7570) peko_deko
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505350 (4762) Damjan Jagar
»

Rotiranje fotk

Oddelek: Zvok in slika
202152 (1864) Ziga Dolhar
»

Reklamacija diska maxtor 80GB in zajebancija s strani prodajalca

Oddelek: Pomoč in nasveti
364308 (28) SepoX
»

Bo Windows Media Photo izrinil JPEG? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12111146 (8384) BigWhale

Več podobnih tem