» »

IE izgublja, Chrome pridobiva

IE izgublja, Chrome pridobiva

Slo-Tech - Podjetje Net Applications, ki marljivo meri tržne deleže različnih brskalnikov, je v svojih podatkih za julij objavilo, da se je delež Internet Explorerja vnovič zmanjšal, največji dobitek pa je zabeležil Googlov Chrome. Rezultati sicer niso neposredno primerljivi s starimi, saj so se odločili za uvedbo nove metodologije. Doslej so namreč objavljali samo surove številke, odslej pa bodo te fineje obdelali. Kot pravijo, so bile države, kot je denimo Kitajska, v prejšnjih poročil podcenjene, saj količina podatkov iz teh držav ni ustrezala dejanskemu številu različnih uporabnikov interneta, medtem ko je bil denimo vpliv ZDA prevelik. Z novimi ponderji nameravajo te nedoslednosti odpraviti.

Da bi bili podatki za ta mesec vendarle uporabni, so nove uteži retroaktivno uporabili tudi za prejšnjega, tako da nek standard vendarle imamo. Na prvem mestu je še vedno Internet Explorer, ki ima 67,7-odstotni tržni delež, sledijo mu Firefox z 22,5 odstotki, Safari s 4,1 in Chrome z 2,6 odstotka. Podrobna analiza.

36 komentarjev

RoSeR ::

Google Chrome je zakon. Problem pa je, da določene spletne strani ne delujejo pravilno z njim.

Eupatrides ::

Google Chrome je navadno sranje. Problem je da nima home buttona operiranje z njim pa je tudi težje.

RoSeR ::

Nima home gumba? :) :) Še enkrat dobro poglej. Da sploh ne omenjam "v živo" preverjanja vsega napisanega v katerem koli jeziku, kar pride prav vsem, ki radi pišete po forumih (slovensko) :)

Looooooka ::

a ze podpira ssl?
ker ce ne je se zmer sranje.

uroszo ::

SSL seveda podpira, vendar še ni 100% zanesljiv, zato ga tudi mi trenutno še ne podpiramo.
http://www.ozvocenja.si

Gandalfar ::

mi?

uroszo ::

"Jaz" ga ne podpiram :) Zaenkrat še ni dovolj zanesljiv.
http://www.ozvocenja.si

NorK ::

V Interi ga ne podpirajo.;)

InXs ::

Mogoče bo Chrome pridobil dovolj zaupanja, ko bo dovolj varen za brskanje kot Firefox z raznimi dodatki, saj je malo govora o varnosti Chroma.
Nekateri ga hvalijo, da je varen brskalnik meni pa je enostavno preveč "plain".
Experience the Best of the Digital Age

noraguta ::

a chrome že podpira blokiranje google adds?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejS ::

Vsak novi brskalnik je varen, dokler ne dobi malo večjega tržnega delaža. Več ljudi ga uporablja več ranljivosti se odkrije.
Tako je tudi za FF, najbolj na udaru pa je seveda IE.

techfreak :) ::

a chrome že podpira blokiranje google adds?

:))

Verjetno bi se ti potem Google Ads prikazovali nekje v samem brskalniku.

MrStein ::

RoSeR:
Da sploh ne omenjam "v živo" preverjanja vsega napisanega v katerem koli jeziku, kar pride prav vsem, ki radi pišete po forumih

To ima tudi FF. Je pa res, da rabiš vsak jezik ročno dodat. Chroma ima po default-u že vse not ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Opera ma tut spell checker.

InXs ::

Chromeu so naredili zelo simpl design samo meni ne odgovarja imam rajši IE8,FF,Opera.
Mislim pa da bo Chromu uspelu preseči nekatere sedanje popularne brskalnike, čeprav "špekuliram" ampak samo poglejte, kam je prišel njihov iskalnik Google v 10 letih!?
Experience the Best of the Digital Age

RoSeR ::

RoSeR:
Da sploh ne omenjam "v živo" preverjanja vsega napisanega v katerem koli jeziku, kar pride prav vsem, ki radi pišete po forumih

To ima tudi FF. Je pa res, da rabiš vsak jezik ročno dodat. Chroma ima po default-u že vse not ?


Vse Googlove aplikacije imajo spell check default. Saj na tem bo tudi temeljil Wave.

MrStein ::

Ja, FF ima tudi po defaultu.
Ampak ne za vse jezike. Chrome ima za vse predinstalirano ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

InXs ::

Opera ima kar drugi nimajo. To je Opera Read.......... osvetliš tekst in izgovoriš ta stavek v mikrofon in brskalnik ti bere osvetljen tekst.
Experience the Best of the Digital Age

techfreak :) ::

Opera ima kar drugi nimajo. To je Opera Read.......... osvetliš tekst in izgovoriš ta stavek v mikrofon in brskalnik ti bere osvetljen tekst.

OMG poor Mac users, ki moramo pritisniti CMD + še eno tipko, da nam prebere.

Phoebus ::

pa saj sintetizator imajo tudi windows noter

techfreak :) ::

Zakaj bi potem Opera imela svojega?

noraguta ::

Zakaj bi potem Opera imela svojega?

kar opera ne prilaga windowswv k browserju.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

Chrome kot brskalnik resnici na ljubo me sploh ne zanima kakšen delež ima. Predvsem za to ker nekega gromozanskega tržnega deleža nima.

Bolj me bi zanimalo kaj bo in kje bo Chrome OS čez recimo 5 let. Ali bo uspeh ali pa pač nekaj z zanemarljivim odstotkom.

RoSeR ::

Ja, FF ima tudi po defaultu.
Ampak ne za vse jezike. Chrome ima za vse predinstalirano ?


Nisem se spustil v podrobnosti oz. se ne spomnim več instalacije, samo se mi zdi, da prevzame jezikovno nastavitev Windowsov. Morda je celo kakšna povezava z iGooglom in računom, ki je tam nastavljen, ker se mi zdi, da je vse povezano z Google prevajalnikom, ki pa ga ni potrebno nikjer instalirat. Od tam tudi avtomatsko prevajanje vsake besede, kar bo sestavni del Wave-va.

To prevajanje v realnem času se mi zdi zelo dobro, ker se na nek način človek bolj potrudi, da piše slovensko :) :) Drugače pa ga uporabljam že zelo dolgo in se mi zdi IE prav okorel glede na Chrome v vseh pogledih, da o funkciji priljubljeno sploh ne govorim. Pred tem sem dosti delal na FF, ki pa je, tako kot IE, zaostal v iskanju potreb uporabnikov.

TKPhysicist ::

Na začetku sem uporabljal strogo IE, dokler me ni začel iz neznanih razlogov zajebavat...z nekaj pomislekov sem prestavil na firefox in moram povedat, da mi ni niti malo žal. Sem poskusil tudi novi IE8 in me nikakor ne zadovolji, še najmanj novost dodatkov, ki se preveč integrira v sam operacijski sistem.
Niti me ne preseneča padec trga IE, saj je sam program preveč okoren in tipičn MS.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Zero0ne ::

Nima home gumba? :) :) Še enkrat dobro poglej. Da sploh ne omenjam "v živo" preverjanja vsega napisanega v katerem koli jeziku, kar pride prav vsem, ki radi pišete po forumih (slovensko) :)


Firefox je sposoben med preklapljati različnimi spellcheckerji brez, da spremeniš lokalizacijo celotnega brskalnika. Kar pride prav vsem, ki pišemo v več kot dveh jezikih.

darkolord ::

Nič pretresljivega:

Gandalfar ::

in kdaj misli opera zacet podpirat taksne osnovne zadeve kot je drag-and-drop v RichText kontrolo?

Zero0ne ::

Nič pretresljivega:


Se pardoniram, moja zadnja izkušnja s chromom je bil chromium 2.0.*.

Seven ::

Chrome je super, sploh ce sledis Dev razlicicam.
Ena lepa funkcionalnost, ki sem jo zacel uporabljalati sele v Chrome je moznost spreminjanja velikosti polja za vnos besedila, z vlecenjem spodnjega desnega roba.

Icematxyz ::

Chrome mi je všeč ker je:

-minimalističen po izgledu
-funkcionalen
-podpora črkovanju brez nekih dodatnih nastavitev
-podpira uradno preobleke
-ker razmišljajo izven nekega ustaljenega Microsoft vzorca kako bi naj stvari se delale
-in predvsem ker je hiter
-poraba rama je za vzorec

Firefox 3.5 pa moram reči da me je razočaral ker mi deluje dokaj počasi. Tako da bom kar Chrome sedaj uporabljal. Se pa veselim že FireFox različice 4 in testiranja le te.

P.S. Hitrost brskanja in odpiranja pri Chrome mi resnično se zdi fantastična!

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Yup, trenutno ni boljsega browserja.

Nic smetenja s plugini, sandbox okolje, loceni procesi, 100% acid2 in 3, izredno hiter javascipt in html parser etc.

HeMan ::

Kero verzijo maš to? Men pri 3.0.197.11 še vedno ne naredi acid3 testa.

Tr0n ::

Aja?

HeMan ::

Sej teb tud ne :) Poglej referenčno sliko in vidu boš da v desnem zgornjem kotu ni nobenga križca. Opera recimo čist prav izriše.

Tr0n ::

Ok, pol pa 99.9%. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7424530 (21668) Icematxyz
»

Chrome pridobival, Firefox in IE izgubljala (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6728301 (26348) Bor H
»

Firefox 3.5 najbolj razširjen brskalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10910850 (8632) Gandalfar
»

Googlove nastavitve v elektronski pošti

Oddelek: Omrežja in internet
61655 (1530) linkiandrej
»

Slovenija: Firefox prevzel vodstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
13118918 (12933) poweroff

Več podobnih tem