» »

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

BladE_ ::

Evo kot ste ze v naslovu teme lahko videli rabim nekja nesvetov glede vodnega hlajenja. Vem, da je ze kar nekaj takšnih tem samo so stare ali pa si z njimi ne morem pomagati!

Torej stvar je taka: Odlocil sm se, da kupim vodno hlajenje in bi rad, da je ucinkovito in prdvsem tiho. "Zrak" me ne zanima zaradi glasnosti in zaradi slabsih pogojev navijanja! Nastel bom nekaj stvari, ki bi prisle v postev za moj sistem, Vas pa prosim za nasvete ce je v redu in ce bi kaj spremenili!

Sistem:
Brton 2600+
A 9600XT (za 1x se)
Hladil bom samo CPU in GPU!

Vodni blok CPU: EK-MCV?

Vodni blok GPU: EK-VGA NW?

Pumpa: L25, L30? Vidm, da je najpogosteje uporabljena L30 ampak je tut glasna! A je dost razlike med L25 pa L30? Katero uzet?

Radiator: Alpha-cool NexXxoS Pro III, Black Ice PRO 3? Nagibam se k Black Ice PRO 3 sam je tut dost drazji zato me zanima a je DOST razlike med njima (izkusnje?)?

Rezervar: Tuki sm pa najbl v dilemi! Gledam une mejhne rezervarcke po 3dl in so svinsko dragi, lahko pa dam delat iz pleksija rezervar vecji in 1x cenejsi! A se pozna ce mas 3l rezervar al pa 3dl rezervar pri temperaturi?

To bi blo za1x use upam, da nisem kaj pozabil ce pa sem pa kr na dan z besedo!

LP!
Akcija - Reakcija

Koca ::

jst bi ti svetvou da narucis use na EK water blocks
jst sm kupu l30 pumpo, k druge so baje presvoh ce misls mau vec pumpat
jst ti svetujm Alphacool Nexxxos Xtreme III, drgac je pa ostalo za moje pojme ql. lahk tut eddyja uprasas kaj bi ti on svetvou

Primoz78 ::

Radiator vzemi od Cooltek mainstream 2, veliko boljsa izbira od Nexxxos extreme...ucinkovitejsi in manj restriktiven!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

fras ::

GLede blokov se strinjam s tabo.

Razlika med alphacool in black ice je v tem, da je black ice v celoti bakren, medtem ko ima alphacool cevi aluminjaste, rebra pa bakrena. Vendar razlika v v hlajenju niti ni tako znatna, da bi se zanjo splačalo plačati toliko več. Glede izbire radiatorja ti svetujem kr alphacool extreme (rev 2) 1, 2, ali 3.

Pri črpalkah je pa tako. Če boš imel ves sistem v računalniku in boš mel cevi z notranjim premerom vsaj 10mm (priporočeno 12mm) je seltzer l20 več kot dobra. Že res, da imajo skoraj vsi l30, vendar pa je že kar glasna in z njo nikoli ne boš imel neslišnega sistema. L25 je pa drugače enaka črpalka kot l20, le da ima večji impeler, ki je neprimeren za to črpalko, in potem večino časa glasno ruži.

Velikost rezervarja pri temperaturi ni pomembna, edina razlika je to, da pri večjem traja dlje, da se voda ogreje na končno temperaturo.

BladE_ ::

Glede pumpe bom se mal po forumu pobrsku, ker se mi zdi, da je L20 presvoh!

Sm mal pregledu na EK in sm gledu radiatorje in me zanimata tale dva:

Alphacool Nexxxos Xtreme III in Cooltek Mainstream III

Ce gledam tezo nexxxosa je 750g tezji od cppltekovega bloka! Zakaj? In kerga naj uzamem?

Bloki za CPU pa GPU pa so uredu ane!?

LP
Akcija - Reakcija

Primoz78 ::

Blade zato ker je debelejsi...in odvisno od materiala! Kot sem reku Cooltek je glede na price/performanc the best...sem mel Nexxxos-a 2-ko in sem saltal na Cooltek 2...in vem, da je razlika...2-3°C! Bloki so uredu...ce rabis pa kako dobro pumpo mam jaz eno, ki bo verjetno na prodaj...dej me kontaktaj na ZS ce te zanima...je pa ena od boljsih pump, zato tudi cena mal visja od Hydor.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

BladE_ ::

Dobr bom pol Coolteka uzeu!

Glede pumpe pa dobis ZS cez par dni ce dobim dost denarja! Kolk je pa kej glasna?
Akcija - Reakcija

Primoz78 ::

...neslisna? ;) ...mas potenciometer in brzine od 1-5 jst mam na 4 in je neslisna...poslji ZS ce se odlocis...sicer pa je pumpa Laing D5..pocekiri mal po netu...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

BladE_ ::

Hehe sm mal precekiru pa vidm, da je mal draga :D Za 1x bom rajs premislu o ksn cenejsi stvari! probu bom dobit L25 al pa mogoce L30 pa bo nekak ublazu tresljaje!

LP
Akcija - Reakcija

Primoz78 ::

Ti kar ;) ...ce se premislis pa ves kje me dobis...8-)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

BladE_ ::

Se neki rabm na hitr! Na ker mail naj kontakteram Edija glede nakupa?

Prosim za cim hitrejsi odgovor !

LP
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Koca ::

sej ti pise na uradni strani. drgac pa na info@ekwaterblocks.com

BladE_ ::

Kaksne cevi uzet? Silikon ali PVC? S tem da je silikon drazji za 2x skor!


Pa razmislam, da bi uzeu Cooltek Mainstream II, ker nebi imel velikih problemov z montazo! Kaksna je razlika med tem in Cooltek Mainstream III! Ce ni prevelike razlike uzamem rajsi Cooltek Mainstream II!
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Koca ::

uzem pvc cevi, zato k silikonske pucas puscajo vodo in jo bos mogu dolivat. pvc cevi pa ne spuscajo pa tut te od eddyja dobr tesnijo, sam za sak slucaj uzem se objemke. drgac pa za blok, bi cooltek II zadostvou, sam je priporoclijo uzet III-ko

TESKAn ::

Dejte pumpo na eno gobo in poskrbite, da se ne dotika s čimerkoli ohišja in da ne ležijo na njej kaki SATA kabli. Se sliši mogoče hecno, ampak meni je, če se je SATA kabel dotikal pumpe, lepo prenašalo tresljaje na ohišje. Torej edino, s čimer se pumpa 'dotika' ohišja, naj bosta cevi. Električni kabel naj bo lepo fiksiran kam, pumpo samo pa položite na kako peno - meni učinkovito deluje pena za zvočno izolacijo (ima one piramidice).
Rezultat je, da so ventilatorji mnogo glasnejši od pumpe.

Cevi vzemi silikonske, je mnogo manj problema z njimi in v večini primerov tesnijo dobro že če jih samo natakneš na priključke. Za PVC pa rabiš objemke, plus so mnogo trše in jih boš težje speljal po svojih željah. Dolivanje vode pa tudi ni problem, si dobiš še rezervarček in ni panike.

In še nasvet glede radiatorja. Kateregakoli boš že vzel, daj še enega jurja v najbližjem večjem Merkurju (ali kaki drugi trgovini) in si kupi filter za napo. Zraka praktično ne ovira, zadrži pa ohoho prahu. Plus je poceni. Tako si prihraniš čiščenje radiatorja, ki se ti zna v pol leta kar dobro zamašit...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BladE_ ::

Ok cevi bom uzeu silikonske! So pac mal drazje ampak jebat ga so pa mehkejse!

Radiator bom uzeu Mainstream III, ker mi ga je tut eddy priporocu in bo vrjetno boljse opravu svojo nalogo :D !

Zdej pa se neki! Kako povzat cevi (v kaksnem zaporedju), kam najprej ce se recimo pri pumpi vse zacne?

Pumpa---> ? ----> ? ----> ? ?


LP
Akcija - Reakcija

TESKAn ::

Ni kake hude razlike, kako povežeš, jaz imam pumpa - procesor - grafična - radiator.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Primoz78 ::

Odvisno od pumpe in njenega heat-dumpa...ce ma pumpa velik head-dump je boljse ce das pumpo pred radiator potem pa na blok...1-2°C na CPU-ju bi se mogoce poznalo...ni taka razlika a ce mas ze moznost zakaj pa ne ;)

Lp Primoz

p.s. Glede cevi pa...upam, da si seznanjen, da silikonske cevi so porozne in voda pari skoz tko da bos moral dodajat vodo! Jaz sem vzel cevi kar v Merkurju mere 13/17 PVC cevi in sem za 2m dal nekje 300 SIT...so mehkejse od tistih, ki jih dobis v stacunah z vodnim in se lepo upogibajo.
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Koca ::

ma men so se te od eddyja cist u easy upognile iz pvcja. pa ful dobr tesnijo, sam sm za usak slucaj dou se objemke, da 100% nau pusal:D

igorn ::

une dva bloka od edija imam jast odveč če te zanima mi pusti zs

lp

BladE_ ::

Hmm reku si da mas bloke na ZS pa ne odgovarjas?
Akcija - Reakcija

BladE_ ::

Mam se eno vprasanje! A je nujno, da mas rezervar za vodo? Al je ksn drug nacin, da vodo notr spravs?
Akcija - Reakcija

blblb ::

Ne ni nujno. Lahko imas samo T clen in preko njega dodajas vodo...

EDIT: je pa dobro da je T clen najvisje v vezavi

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

BladE_ ::

Ja za zacetek bom probu s T clenom, ker so novi rezervarcki dragi in ce bo use lepo delal bom kr na tem ostou!
Akcija - Reakcija

Koca ::

samo pumoje bos meu problem spraut zrk vn brez rezrvarja

TESKAn ::

Jap, z odzračevanjem je malo problema, ker dlje traja, drugače pa rezervarček res ni nujen.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sleak ::

hey folk´s...

ta moj frend k je odprl to temo je po nesreči preluknjal hladilnik...
in ker mu trenutno ne dela računalnik me je prosil da jaz vprašam vas :D če mu lahko svetujete glede hladinikla, če se to da kako popraviti?
ima kdo kake izkušnje s tem? kako je to popravil?

lp
ko bom velik bom imel zelen traktor in kmetijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sleak ()

VASkO ::

ce si gledal MacGyvera kdaj, si vido, da je v radiator razbil surovo jajco in je to zaflikalo luknjo glih tolko, da mu avto ni skripno, ko so ga lovili teroristi in jim je uspel pobegnit :)))

PS.da ne bi slucajno kaj takega pocel, s kakega materiala pa je radiator tam, kje je luknja? hard lot al pa kitanje, odvisno od materiala.

strumf666 ::

Če je radiator bakren ali medeninast potem se da zalotat - odvisno kako in kje ga je preluknjal. Imam Alphacool Nexxxos Xtreme III, ki sem ga uspel preluknjat z original vijaki (še sedaj mi ni čisto jasno, zakaj dajo takšne zraven). V mojem primeru je vijak preveč podrsal ob cev, ki je znotraj radiatorja. Zadeva se je dala zelo enostavno popravit, se pa pozna, ker je bilo potrebno tisti tanek pleh, ki je med cevjo malo odstranit, da se je dalo priti zraven. Zadeva pa deluje OK od takrat. LP, Peter
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Koca ::

aja sam tist z surovim jajcom pa dela. tko zacasno.

DominusSLO ::

aja sam tist z surovim jajcom pa dela. tko zacasno.


Če maš tolko toplo vodo ni problema, dvomim pa da bo procesor še vedno potreboval kako hlajenje v tem primeru >:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

DjTonic ::

Jaz že mam par let hydor L30, pa še prvi impeler in dela zaenkrat še ok :) Večinoma pa dela 24/7!

Mam pa od eddya blok na cpu in nb! Rezervarja nimam nobenega, vodo menjam enkrat na leto, čeprav še to nebi rabil, ker je vedno dovolj čista!

Radiator mam od Pontiaca bakren za 2x 120 fan na low! Star ene 15-20 let. Super dela!

Na grafični pa nimam vode, mi pa doma leži nov nerabljen blok od eddya (EK-VGA NW) za prodat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Eddy ::

Radiator se da zalotat, tako da najdi samo nekoga ki to zna...
Srečno!
www.ekwaterblocks.com

Xp@yn3 ::

mene pa zanima kje je sploh point teh rezervoarjev kr eni jih imajo eni jih nimajo kaj je sploh bolš kr jest bi ugradu vodno hlajenje pa mam bl mejhno ohišje da bi notr še rezervoar pršu

homesucker ::

LP

jaz sem si sam naredil vodno hlajenje kompletnega sistema CPU GPU HDD ter Chipset, vse hladim z pasivnim hladilnikom brez ventilatorja uporablam vodno pumpo eheim 1250, ter imam razpon temperature 28 --> 35 stopinj. Računalnik imam navit, svetujem ti da si sam narediš vodne bloke če imaš možnost in sicer kompletne bloke z bakra ne kot ek 3/4 bloka je plexi steklo, drugo kot drugo pa iam vodne kanale narejene tako, da se ima topla voda nabirati po bloku odznotraj, kajti vodne pumpe nimajo takšnega pritiska da bi lahko komplet vodo potisnali iz bloka ven

bom na forum dal slike takoj ko poslikam sistem
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

Mirč ::

hmmm,glede na sistem se ti splača to investirat.
lp

homesucker ::

ja najbr bom začel delati bloke za cpu, za gpu, ter chipset pa ne morem ker nimam ustreznih strojev bloki morajo biti komplet iz bakra, zato ker dolgotrajnem delovanju sistema se po moji logiki ek bloki ne morejo na sebe vezati toliko temperature, ker so 3/4 iz plexija če daš baker imaš zalogo, kamor lahko shraniš toploto in jo potem ustrezno odvajaš, vendar me ne narobe razumeti ne kritiziram ek blokov pišem samo moje mišlenje
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

homesucker ::

aja še to po igranju Far cry 5 ur z grafično kartico sapphire x800gto, navito na gpu:590mhz ram na:545mhz sem imel temperaturo grafične kartice 42 stopinj, prej sem imel 45 stopinj pri gledanju desktopa ;)
Lan party DFI ultra d, AMD Athlon64 Venice 3200+ @ 10 x 250,
OCZ EL DDR PC-4000 2x1024 Platinum XTC Edition, ATI Radeon Club3d x1800xl
2 x Barracuda 160 SATA (RAID 0),1 x Barracuda 320 SATA II

Eddy ::

Hm...
Tole razglabljanje homesucker mi res ne da miru. Proti tebi nimam prav nič, samo tvoje razmišljanje je napačno.

Sistem vodnega hlajenja je sestavljen iz treh kritičnih delov; ti so vodni blok, radiator in črpalka, ki žene vodo naokoli...

Najbolj me moti tale stavek:
bloki morajo biti komplet iz bakra, zato ker dolgotrajnem delovanju sistema se po moji logiki ek bloki ne morejo na sebe vezati toliko temperature, ker so 3/4 iz plexija če daš baker imaš zalogo, kamor lahko shraniš toploto in jo potem ustrezno odvajaš

Vsak sistem ima določeno moč odvzema toplote, zakar sta najbolj pomembna vodni blok, v katerem se toplota prenese na vodo in radiator kjer se toplota prenese iz vode na zrak. Če boš imel na bloku za pokrov veliko kocko bakra se bo temperatura le nekoliko kasneje ustalila, ko pa bo toplotna kapaciteta bakra zapolnjena pa bo bo temperatura ko se bo ustalila popolnoma enaka če imaš za pokrov bloka pleksi steklo... Saj sta tu odločilna le toplotna moč vodnega bloka in radiatorja...

Upam da nisem preveč zakompliciral...
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
131819 (1634) MeGreat
»

water cooling

Oddelek: Kaj kupiti
191242 (1000) joker16_7
»

Pretok vode po 10 oz. 8mm cevi & smekice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51393 (1210) iMark
»

Navijalski Komp

Oddelek: Navijanje
381577 (985) HT33L
»

Ali je moj vodni blok sploh se uporaben?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61084 (883) tiborrr

Več podobnih tem