» »

Quick Format

Quick Format

tabla ::

Zanima me, ker sem kupil nov prenosnik in dal gor win xp, ali je vse vredu, če zbrišeš particijo in nrdiš novo in potem daš quick format? Pol se naložijo gor win xp.

Kaj je sploh razlika med quick in standardnim formatom? sej ni nič narobe če sm dal pač quick format na prenosniku?

jan01 ::

pri xpjih standrten format pregleda še za slabe sektorje. Od viste naprej pa resnično pobriše(prepiše vse...

Malajlo ::

quick format MFT (FAT) tabelo pobriše, navaden format pa preverja sektorje, kot je napisal jan01.
Tole s prepisovanjem v visti - link?

blackbfm ::

Normalen format dejansko zbriše vse podatke (kar traja nekaj časa). Quick format pa samo označi disk kot da je zbrisan in se nato samo prepisuje nove podatke gor. V bistvu za povprečnega uporabnika ni nobene razlike, razen v tem da je quick format bistveno hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

misek ::

Change in the behavior of the format command in Windows Vista
The format command behavior has changed in Windows Vista. By default in Windows Vista, the format command writes zeros to the whole disk when a full format is performed. In Windows XP and in earlier versions of the Windows operating system, the format command does not write zeros to the whole disk when a full format is performed.

Malajlo ::

[edit] Me je prehitel...


XP
http://support.microsoft.com/?kbid=3026...
Kadar izberete redno formatiranje na nosilcu, možnost odstrani datoteke z nosilca, ki ga formatirate in pregleda, ali so na trdem disku poškodovani sektorji. Največ časa, potrebnega za formatiranje nosilca, se porabi za pregled poškodovanih sektorjev.

Če izberete možnost hitrega formatiranja, možnost iz particije odstrani datoteke, a ne pregleda, ali so na trdem disku poškodovani sektorji. To možnost uporabite, le če ste trdi disk prej formatirali in ste prepričani, da ni poškodovan.

Vista
http://support.microsoft.com/kb/941961/...
The format command behavior has changed in Windows Vista. By default in Windows Vista, the format command writes zeros to the whole disk when a full format is performed. In Windows XP and in earlier versions of the Windows operating system, the format command does not write zeros to the whole disk when a full format is performed.

Tko je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567730 (6470) Pithlit
»

Disk je prazen, javlja pa da je zasedenih 11Gb!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131967 (1762) zee
»

Na eBayu spet prodali ameriške vojaške skrivnosti

Oddelek: Novice / Diski
354474 (3075) Lawler_
»

Težave računalnika, ne najdem vzroka

Oddelek: Pomoč in nasveti
171535 (1535) solatko
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201837 (1513) sirotka

Več podobnih tem