» »

Win7 vs XP (netbook)

Win7 vs XP (netbook)

ABX ::

http://www.legitreviews.com/article/102...

Ok, XP je še vedno za odtenek hitrejši, vsak starejši OS dela hitreje od novega (manj kode in to ...), vendar Win7 me je zelo pozitivno presenetil.

Očitno M$ je naredil odlično delo.

P.S: Še vedno se smejim ko vidim Visto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

blackbfm ::


Očitno M$ je naredil odlično delo.


Besedo vista zamenjal s številko 7 pa malo optimiziral zadeve. Jaz se pa smejem tvojim komentarjem:)

Master Chief ::

Zakaj pa so njegovi komentarji smesni, mislim eni tu ste res mal 'kisli' tu. Windows 7 je cist drug OS, ceprav je osnovan in narjen na Visti. Nenazadnje, kaj me briga ce nosi vistino jedro, 7 ka dela tako je treba! Ti pa kr mej tisto Visto, verjemi nisn ti je faus.

blackbfm ::

Daj ne seri, besedo zamenjajo pa ste vsi veseli kok ultra stabilno in hitro je vse. Gre pa praktično za skoraj isti sistem. Ne da sm karkoli proti ampak stvar ni taka (če bi temu sploh lahko tako rekel) revolucija kot jo nekateri hočte prikazat...mogoče za tiste ki bodo zdaj migriral z xpjev. Drugače pa nič posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

BlueRunner ::

Tako kot XP ni bil revolucija ampak samo evolucija Windows 2000, tako je Windows 7 podobno nadaljevanje zgodbe Windows Vista.

Pa nisem srečal ravno veliko ljudi, ki bi ostali na Windows 2000, praktično vsi pa so na neki točki hvalili Windows XP. Tako je tudi z W7 in WV. Evolucija, ki je prinesla marsikaj novega. Koliko od tega bo pa res pomembno bo pa že čas pokazal.

Samo zato, ker je W7 nadaljevanje zgodbe s slabim začetkom, pa še ne pomeni, da je zaradi tega avtomatično slab ali zanič OS.

Master Chief ::

Nic ne serjem, ga pa ti. Nic niso kr tak imena zamenjali, zadevo so doterali, napake, ki so jih nardili popravli. In ja, jaz in znanci vsi smo meli Visto, na nekaj racunalnikih pa dans tece ze 7ka od konc maja, (tud notbuki) in dela bolse. Velik bolse. Vzame si sicer isto kot Vista, ampak za razliko, 7 ka to izkoristi in ne melje v prazno. Ko izklopis blesav Superfetch, indexiranje, boost in par kozlarij sistem poleti. (ja, isto sn v Visti nardil) Ce si pa ti ne znas zoptimizirat sistema, in ce res nisi delal z 7ko nekaj casa na vecih pcjih, pa ne smeti tem drugim.

Mariborchan ::

blackclw napačno temo si izbral. Kolikor je meni znano se Viste na netbookih po pravilu sploh ni uporabljalo, ker je bila preveč zahtevna. Ta test pa kaže, da med WinXP in Win7 ni neke posebne razlike v hitrosti na netbooku. Tak da ja, če so kaj izboljšali, so poganjanje na netbookih (torej najbrž minimalne zahteve OSa). Tak da si pošteno mimo usekal.

5er--> ::

Sony ima netboke z Visto. (pa glede specifikacij, beri:procesor, so isti kot 99% ostalih)
Po mojem ima večina netbookov xp ker:
-je licenca zelo poceni
-je v večini igračk 1gb rama (da je lahko licenca poceni)

Keyser Soze ::

Sem razmišljal, da bi dal zadevo na Acerja D150. A je kdo že preizkusil to kombinacijo?

IMO bi morala zadeva laufat zadovoljivo. Vsaj kolikor sem jo testiral na Flybooku V5. Samo ram bo treba dodat verjetno, pa sčasoma zamenjat HDD z SSDjem (if possible).
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 praznuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6613348 (11988) PrimozR
»

Namestitev Windows 7 z USB ključka

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4117432 (15452) mtosev
»

Dell zanika visoka vračila netbookov s prednaloženim Linuxom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
1058657 (5895) BigWhale
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15314111 (10461) Ziga Dolhar
»

Acer za netbooke ne bo uporabil Androida (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14410558 (7964) PrimozR

Več podobnih tem