» »

Skupna raba tiskalnika

Skupna raba tiskalnika

Banditek ::

Pozdravljeni!

Se opravičujem če se je o tem že govorilo, vendar jaz še nisem našel rešitve mojega problema, upam da mi lahko kdo pomaga. Situacija je sledeča: imam dva računalnika, katera se na internet povezujeta preko kabla preko istega siolovega modema Sinope (širokopasovno). Na obeh uporabljam xp-je. Zanima me, kako bi nastavil skupno rabo tiskalnika, saj je ta nameščen le na enem računalniku in se mi ne da vedno dajat datoteke na usb ključ, ko jih hočem sprintat. Z obema računalnikoma se povežem na internet, zaženem čarovnika za domače omrežje, kjer nastavim isto delovno skupino in tiskalnik dam v skupno rabo, vendar v omrežni sošeščini še vedno ne vidim drugega računalnika, kaj šele tiskalnik. Ali sem kaj pozabil?

hvala in lp
Mitja

Invictus ::

Kupi si tiskalniški strežnik, usmerjevalnik s podporo tiskalnikov ali tiskalnik z mrežnim priključkom.

Še en link za tuhtanje ... http://www.mimovrste.com/katalog/1053/o...

LP I.

mastah ::

lol, daj tiskalnik v skupno rabo, izklopi firewall po moznosti ali dodaj izjeme, pejt na drug pc, search/computer or people, najdi pc in kilki povezi z tiskalnikom. aja, tist pc k je tiskalnik priklopljen mora bit vedno prizgan ce hoces tiskat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dodati mrežni tiskalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
93757 (975) Han
»

Računalnik ne najde tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
102159 (2068) Miro-Slav
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11019550 (18122) novuporabnik
»

WIN7 priključitev tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
71108 (1026) FiDeK
»

LAN XP+Ubuntu (PROBLEM!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151585 (1441) bibip

Več podobnih tem