» »

Kako dodati mrežni tiskalnik?

Kako dodati mrežni tiskalnik?

Konlov ::

Imamo takole: Siolov modem, na katerega je prek UTP kabla priklopljen računalnik z Windows 8 na katerega je priklopljen HP tiskalnik.
Na Siolov modem se povezuje še računalnik z XP-ji prek brezžične USB mrežne kartice TP-Link. V ta računalnik mi nikakor ne uspe dodati HP tiskalnika. Ali se to sploh da. Sem probal, nastavil omrežne tiskalnike, a ne najde nič?

harvey ::

Tako kot imaš priklopljeno moraš dat tiskalnik v skupno rabo (sharing) in potem dodati na drugem računalniku mrežni tiskalnik. Slaba lastnost takega "mreznega tiskalnika" je v tem, da mora biti gostujoči računalnik ves čas prižgan. Boljša izvedba je direkten priklop tiskalnika na mrežo in potem lahko vsi računalniki v mreži uporabljajo tiskalnik, seveda, če tiskalnik ima mrežni priklop wifi ali lan.

Kateri siol modem imaš?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Konlov ::

Tiskalnik sem dal v skupno rabo, pa ga na drugem računalniku še vedno ne vidim?
Imam Sinope, ko pa vtipkam grem v nastavitve modema, pa mi napiše V50U home gateway. Ali bo tole kaj za spremenit:
 nastavitve modema

nastavitve modema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

mailer ::

Ima tiskalnik možnost priklopa kabla za internet? Če ga ima lahko povežeš kabel direktno v router in ga ne priklapljaš na računalnik preko USB. Tako mu router določi IP (ali pa ga določiš sam) na vseh računalnikih namestiš gonilnike in je zadeva končana. Prednost je ta, da lahko vsak računalnik v domačem omrežju (LAN, WIFI)dostopa do tiskalnika vedno in brez težav pa tudi računalnik ne rabi biti orižgan ves čas.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mailer ::

Ima tiskalnik možnost priklopa kabla za internet? Če ga ima lahko povežeš kabel direktno v router in ga ne priklapljaš na računalnik preko USB. Tako mu router določi IP (ali pa ga določiš sam) na vseh računalnikih namestiš gonilnike in je zadeva končana. Prednost je ta, da lahko vsak računalnik v domačem omrežju (LAN, WIFI)dostopa do tiskalnika vedno in brez težav pa tudi računalnik ne rabi biti orižgan ves čas.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Konlov ::

Uspelo mi je. Na XP računalnik sem instaliral HP gonilnike in je šlo. Hvala za pomoč.:)

Real_Madrid ::

Pozdravljeni,

bom vprašal kar v tej temi, da ne odpiram nove.

Tiskalnik Epson L550 sem z UTP kablom uspešno povezal na router TP-LINK Archer C2.
Na tiskalniku sem fizično tudi preveril status mreže in mi izpiše, da je vse okej in da ima tiskalnik IP: 192.168.0.123.

Vendar pa ko želim dodati tiskalnik mi ga na laptopu ne najde. Ne uspe mi ga dodati niti z naslovom TCP/IP ali pač ne znam.
Pod polje "ime gostitelja/naslov IP" in pod polje "ime vrat" sem vpisal ta IP, ampka mi napuše, da naprava ni bila najedena v omrežju.

Ima kdo kako idejo zakaj oz. na kakšen način naj še poizkusim dodati tiskalnik v mrežo?

Han ::

Na "mrežnem" tiskalniku je dobro nastaviti fiksen IP, gateway, subnet mask...

Real_Madrid ::

Kako pa lahko to storim? Fizično na tiskalniku ni možno.

Han ::

https://www.epson.si/support?productID=...

Omrežni pripomočki -> EpsonNET Setup Manager...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežni tiskalnik

Oddelek: Omrežja in internet
301523 (904) ngc2392
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11018610 (17182) novuporabnik
»

Barvni tiskalnik do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
273219 (2863) psyke
»

POS tiskalniki in v DOS okolju

Oddelek: Pomoč in nasveti
102481 (1865) Duhec
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132037 (1917) nejcek74

Več podobnih tem