» »

E-reader

E-reader

7h3_1 ::

Pozdravljeni
Zanima me kakšna je ponudba e-readerjev. Predvsem me zanima ponudba čez lužo v Ameriki.

Kakšni predlogi kaj se splača kupiti za zmerno ceno.

Ubistvu ciljam na velikost naprave približno A4 ali pa še manj. Da bi podpirala čim več različnih formatov in da je čim tanjša.

Lp kamm

bluefish ::

Cel kup napravic: E-book reader @ Wikipedia

nejcek74 ::

če greš v ameriko, boš vsaj Sonija dobil precej ceneje (v bistvu ga pri nas sploh ne moreš dobiti). Lahko si ga naročiš preko njihovega e-stora ampak samo v ZDA.

priporočam:
IRex
sony PRS 700

IRex so večji in občutno dražji. Dražji model ima vgrajen WI-FI, mislim pa da lahko oba uporabljaš tudi za zapisovnje opomb. Stanejo pa toliko, kot prenosnik.
Sonija dobiš v ameriki za cca 250 - 300 evrov. A4 format ni noben. Na večjem formatu lažje bereš PDF-je. Ta dva modela sta vsekakor najboljša v ponudbi. Kindle (Amazon) ima pa svoje fore. Ni slaba naprava, samo si praktično vezan na nakupovanje knjig prek Amazona, pa v bistvu je sinhroniziran z njihovo trgovino (čeprav mislim, da to v Sloveniji ne dela). Meni se že prej ni zdel smiseln, po zadnjem dogodku z oddaljenim brisanjem vsebin pa niti pomislil ne bi na njega. Na dnu strani, ki ti jo je dal Bluefish imaš povezavo do preglednice tehničnih lastnosti vseh modelov.
Večina ostalih modelov je bolj tako tako. Jaz sem si kupil Cool-er pa nisem zadovoljen z njim, predvsem zaradi trdih tipk (mi je bil všeč, kako zgleda na sliki. Uporabljal sem že sonija in je precej boljši.

Pri nas lahko kupiš pri mladinski knjigi Cybooka in Irex-a.

MeGreat ::

meni ni jasno zakaj teli readerji toliko stanejo?? Eni stanejo toliko kot npr laptop

ABX ::

Sej, nima smisla. Kupiš en poceni netbook, pa še več časa bo zdržal brez napajanja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

5er--> ::

Khm... močno dvomim, da bi lahko "en poceni netbook" zdržal npr. tudi več kot en teden brez napajanja...

Okapi ::

meni ni jasno zakaj teli readerji toliko stanejo??
Zasloni e-ink so dragi, pa še serije so majhne.

O.

ABX ::

Khm... močno dvomim, da bi lahko "en poceni netbook" zdržal npr. tudi več kot en teden brez napajanja...


Te naprave zdržijo en teden? Sej niti telefoni ne zdržijo toliko.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

Zaslon e-ink za vzdrževanje stanja porabi skoraj nič. Elektriko kuri samo, ko "obračaš" strani.

O.

arjan_t ::

ne skoraj nič ampak nič, tudi "vzdržljivost" baterije se običajno meri kolkikokrat lahko osvežiš prikaz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143356 (24656) AgiZ
»

Mednaroden tudi Kindle DX

Oddelek: Novice / Ostale najave
455127 (4132) nekikr
»

Kindle 2 z Ubuntu Linuxom

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
284978 (3083) Kami
»

Sony z netbookom

Oddelek: Novice / Procesorji
444631 (3194) Bor H
»

Pojavil se je Kindle 2

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
335317 (3387) CaqKa

Več podobnih tem