» »

Brskalniki počasi odpirajo strani. uTorrent, FTP, ping vse ok

Brskalniki počasi odpirajo strani. uTorrent, FTP, ping vse ok

O-man ::

Imam problem in sicer ta, da mi katerikoli brskalnik (IE, Firefox, Chrome) na kateremkoli OS-ju (Vista, Ubuntu) prvih nekaj sekund (cca. 5-10) deluje ok, po tem pa povsem upočasni delovanje oziroma odpiranje/nalaganje spletnih strani. Opazil pa sem, da če sem povezan oziroma imam odprt samo en naslov oziroma eno stran (npr. www.facebook.com), mi vse dela normalno... Malo k temu verjetno pripomore tudi cache, ampak recimo če na facebooku pregledujem fotke, mi jih normalno hitro nalaga.
Nimam pojma kaj bi bilo, ker sem poskusil že praktično vse. Drug brskalnik, formatiranje, nov OS, spyware removerje, firewall, antivirusnike,... svašta!
Pomislil sem tudi da je hardware-ska napaka, ampak mi ni logično.
Če je kdo že naletel na podoben problem oziroma če se komu sanja kaj je narobe, bi bilo super, ker je stvar sila neugodna in me počasi že malo živcira ;)


Hvala in lp, Matevž

gvidovic ::

Če imaš router je mozno da je šau po gobe ali pa še bo.

ABX ::

v ozadju imej vedno odprt ping.

ping -t www.google.com


Ko začne počasi odpirat strani preveri latency time.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

O-man ::

gvidovic - mam router, ampak ne glede na kateri mreži sem (doma, na šihtu) je zadeva ista

ABX - pustil odprt ping in sm probal odpret stran k sm jo pingal. pri googlu recimo je bil time konstantno med 43.7 in 44.5, ko sem pingal recimo www.utorrent.com je bil time okoli 180ms, ampak mi je v brskalniku zadevo odpiral tolk časa, da je FF poslal error.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: O-man ()

ABX ::

gvidovic - mam router, ampak ne glede na kateri mreži sem (doma, na šihtu) je zadeva ista

ABX - pustil odprt ping in sm probal odpret stran k sm jo pingal. pri googlu recimo je bil time konstantno med 43.7 in 44.5, ko sem pingal recimo www.utorrent.com je bil time okoli 180ms, ampak mi je v brskalniku zadevo odpiral tolk časa, da je FF poslal error.


Probaj zamenjat DNS.

Dej notri OpenDNS.

208.67.220.220
208.67.222.222
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

O-man ::

gvidovic - mam router, ampak ne glede na kateri mreži sem (doma, na šihtu) je zadeva ista

ABX - pustil odprt ping in sm probal odpret stran k sm jo pingal. pri googlu recimo je bil time konstantno med 43.7 in 44.5, ko sem pingal recimo www.utorrent.com je bil time okoli 180ms, ampak mi je v brskalniku zadevo odpiral tolk časa, da je FF poslal error.


Probaj zamenjat DNS.

Dej notri OpenDNS.

208.67.220.220
208.67.222.222


problem ostaja. nobene razlike...

lebang1 ::

meni je tole pomagalo:
EvID4226Patch223d
Ker mi je utorrent upočasnil brskalnike... poskusi mogoče bo pa pomagalo...

O-man ::

meni je tole pomagalo:
EvID4226Patch223d
Ker mi je utorrent upočasnil brskalnike... poskusi mogoče bo pa pomagalo...

sj mi utorrent ni upočasnil brskalnikov. problem je drugje. zdj mam linux, tko da ta patch verjetno ne bo delal.
What makes us heroic?

ABX ::

meni je tole pomagalo:
EvID4226Patch223d
Ker mi je utorrent upočasnil brskalnike... poskusi mogoče bo pa pomagalo...

sj mi utorrent ni upočasnil brskalnikov. problem je drugje. zdj mam linux, tko da ta patch verjetno ne bo delal.


Še vedno je isti problem z Linuxi?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

O-man ::

meni je tole pomagalo:
EvID4226Patch223d
Ker mi je utorrent upočasnil brskalnike... poskusi mogoče bo pa pomagalo...

sj mi utorrent ni upočasnil brskalnikov. problem je drugje. zdj mam linux, tko da ta patch verjetno ne bo delal.


Še vedno je isti problem z Linuxi?


isto, isto. sm upov, da sm kšn spyware nabasov na windowsih in naložu ubuntu, ampak je stvar ista tud v linuxu.
What makes us heroic?

ABX ::

Očitno je nekaj narobe z povezavo. Kaj, pa nimam pojma, brez se usest za mašino.

Jaz bi se vrnil nazaj na ping in poskusil kaj čudnega zasledit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

O-man ::

povezava nima veze, ker mi na različnih mreža isto dela. in doma in na šihtu :\
What makes us heroic?

ABX ::

povezava nima veze, ker mi na različnih mreža isto dela. in doma in na šihtu :\


Potem ima očitno stran težave.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

garg ::

mimogrede, a ti požene u torrent pri zagonu? izključi opcijo zagon u torrenta pri zagonu windows.

jishiri ::

ja men je ponavad pomagalo da sem ruter izklucu iz napajanja prizgal cigaret... ko sem ga pa skadil pa je spet prikljucil in je vse delovalo normalno... :D

no to je men pomagal... odvisno od tipa ruterja... hhhh:D



LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izredno počasen brskalnik ?!

Oddelek: Omrežja in internet
171904 (1277) clemense
»

utorrent blokira ves promet - vista sp1

Oddelek: Omrežja in internet
153045 (2704) kumer
»

Windows XP, brskalnik in uTorrent skupaj gredo ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193127 (3127) bluefish
»

Problem ki mi ni jasen!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
91487 (1297) TechBeats
»

Apache blokira

Oddelek: Izdelava spletišč
141116 (907) Lith

Več podobnih tem