» »

Wireless router Dlink DI-524

Wireless router Dlink DI-524

tntvision ::

Lep pozdrav vsem!

Prosim vas za pomoč. Danes sem kupil zgoraj omenjeni router, ga inštaliral po korakih, tako kot je to zahtevala sama inštalacija. Prek kabla je delal brez problema. Ko pa sem hotel vzpostaviti brezžično povezavo s prenosnikom, pa mi je le-ta rekel, da ne najde nobenega brezžičnega omrežja. ;(
Poiskusil sem prav vse kar se je dalo (pa verjetno ne čisto vsega, saj bi drugače moralo delate, a ne ? :) )

Prenosnik ima podporo za 802.11b/g (tako piše v opisu), vendar, ko sem pogledal lastnosti (wireless ethernet) piše 802.11b, medtem, ko na routerju piše 802.11g. Sicer pa so tudi pri routerju v priročniku naštete vse možne podpore raznih standardov.

Vnaprej hvala za vse.

lp, Boštjan

amigo_no1 ::

Za začetek povej kateri prenosnik + OS sploh imaš.
Če dela prenosnik samo v B načinu pač na routerju omogoči samo B način.

Timmah ::

Zdravo

Zadnjič sem bil pri kolegici ki je zatrjevala da ji ne dela wireless router. In res ko pridem k njej laptop ne najde nobenega omrežja, čeprav sem nastavil vse tako kot mora bit. Nekaj časa sem še zadevo premleval, nato pa vklopil gumb na prenosniku, ki omogoči wireless povezavo in glej ga zlomka stvar je začela delovat =)

Poglej na prenosniku ce imaš kje kako stikalo za vklop/izklop wireless povezave.
donde esta francesca

tntvision ::

Prenosnik je Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile V5555 z naloženim OS Windows XP Professional + Service Pack 2.
Itak me malo jezi, ker ima router program za nastavitve samo v nemščini (kupil sem ga v Celovcu), angleščina mi je veliko bližja.

Bom preveril, če ima prenosnik kak gumb.

jan01 ::

//spet en beden nakup smotanih, zanič routerjev... Kaj nobeden nič ne prebere?
Poskusi najt najnovejši firmware(v angleščini). A še enkrat: prodaj in kupi PRAVI&#153 router

tntvision ::

Poet : hvala za pomoč.

V navodilih od prenosnika je pisalo, da je "Wireless" vklopljen po defaultu!
Hja, pa ni bil. Kombinacija z "Fn + 1" ga je pognala.
Zdaj pa dela brez problema.
Glede signala : router imam v eni mali omarici (iz iverke) in mi skozi dve 25 cm debeli steni + eno predelno steno (15cm) signal včasih pade iz 5-ih na 4 črtice, ponavadi je pa kar na 5-ih. Tako da sem zelo zadovoljen.

jan01 : za moje potrebe (v bistvu bo prek routerja do internea dostopala žena s svojim prenosnikom) ne rabim boljšega routerja. Kar pa zadeva ceno (slabih 27 EUR) pa škoda besed.

Hvala vsem za pomoč.

lp, Boštjan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539582 (7818) XS!D3
»

NAS ds212j hitrost prenosa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
509317 (8349) BlaY0
»

Problem Wireless

Oddelek: Omrežja in internet
131240 (848) woman
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822903 (13730) umexteacher
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734572 (3325) pujsek_

Več podobnih tem