» »

klimatska naprava

klimatska naprava

samsung113 ::

Torej katero klimo se splača kupit za male denarje pa da je dobra?
Rabim za cca. 40cm3. Gledal setudi malo prenosne klime pa me zanima so te klime za kaj v primerjavi z tistimi stenskimi klimami?

;-) ::

So zakaj ja.
Imam že 2 leti prenosno klimo Tectro pa mi hladi ok. 45cm3 odlično. Nerodna zadeva je samo tista cev za odvajanje toplote, ki jo moraš napeljati nekam ven. K sreči pa imam v sobi eno okno ki je vedno odprta in ruleto spustim dol, za cev pa sem si naredil da jo drži pri oknu, klima je pod oknom in nobenega ne moti. Sreča je tudi da je to okno obrnjeno proti vzhodu, tako da zjutraj samo sonce posveti potem pa je cel dan senca in imam v sobi skoz hladno.

Takrat sem dal zanjo približno 200€ pa sem zadovoljen.

samsung113 ::

Hm jah meni se tudi zdi da bi blo bol fanj da nabavim prenosno..ker ipak sem na 10m višine od tal in je mal kriza zunanjo montirat..
Je ta klima vredna kaj? http://www.superstore.si/index.asp?tn=p...

k4vz0024 ::

Jaz sem gledal 25HC model v BigBangu. Pa nima dolge cevi, pa še ta je nek na sred. Jo nisem kupil.

fosil ::

Eno opozorilo glede tehle prenosnih klim.
Zadeva je precej glasna in če si skupaj z njo v istem prostoru, ti gre hitro na živce.
Tako je!

tabla ::

Vzem Panasonic 3.5KW (moč do 4KW) za tolk kvadrature, dela odlično! Prej sem imel notr 2.4KW in je blo občutno premal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

Pyr0Beast ::

Prenosne klime so za en dr*k za stalno uporabo.

Isto, kot pri zunanji moraš zvrtati kar konkretno luknjo v zid, in ta je še večja kot pri fiksni klimi.

Poleg tega ti v prostor dovaja vroč zrak, katerega ni malo in ne hladi kaj preveč dobro ravno zaradi tega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Lukne ne rabiš vrtat ker cev lahko potisneš skozi vrata ali okno na odprto u izi. Vročega zraka pa ne dovaja v prostor nevem od kod ti to moja je cela hladna le cev je topla jo imam pa samo 60 cm cevi v sobi in čez okno.

In ja hladi precej dobro, mogoče imaš samo z eno slabe izkušnje.

Pyr0Beast ::

Lukne ne rabiš vrtat ker cev lahko potisneš skozi vrata ali okno na odprto u izi.
Rajt. Ne dela, sem probal. Je treba kar konkretno luknjo narediti za pravilno in dobro delovanje.

Vročega zraka pa ne dovaja v prostor nevem od kod ti to moja je cela hladna le cev je topla jo imam pa samo 60 cm cevi v sobi in čez okno.
Če gre zrak ven, mora nekje priti tudi noter (+podtlak zaradi zniževanja temperature, vlage in posledično volumna).
Posledično v najboljšem primeru vleče hladen zrak iz sosednje sobe, v najslabšem pa vroč zunanji zrak.

In ja hladi precej dobro, mogoče imaš samo z eno slabe izkušnje.
Hladi dobro, hmm .., recimo da je hlajenje sprejemljivo. Pod 22°C sam temperaturo sobe še nisem nikoli spravil, preprosto obstaja neka meja, pod katero klima ne hladi več, kot bi morala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

samsung113 ::

Torej kaj potem naj kupim do 200-250€?

samsung113 ::

Pa da bo za recimo 40m2 hladit.
Gretje mi ni tolko vazno..

Pyr0Beast ::

Split sistem z montažo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

samsung113 ::

Split sistem kaj je pa to?

Pyr0Beast ::

Notranja in zunanja enota.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

samsung113 ::

Pa dobim za tak denar skupaj z montazo?
Teško vrjamem. Sama klima je minimal 200€ za 50€ ti je pa noben ne priklopi..

Pyr0Beast ::

Brez montaže je 20% ddv, z montažo 8.5%
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Lukne ne rabiš vrtat ker cev lahko potisneš skozi vrata ali okno na odprto u izi.
Rajt. Ne dela, sem probal. Je treba kar konkretno luknjo narediti za pravilno in dobro delovanje.

Vročega zraka pa ne dovaja v prostor nevem od kod ti to moja je cela hladna le cev je topla jo imam pa samo 60 cm cevi v sobi in čez okno.
Če gre zrak ven, mora nekje priti tudi noter (+podtlak zaradi zniževanja temperature, vlage in posledično volumna).
Posledično v najboljšem primeru vleče hladen zrak iz sosednje sobe, v najslabšem pa vroč zunanji zrak.

In ja hladi precej dobro, mogoče imaš samo z eno slabe izkušnje.
Hladi dobro, hmm .., recimo da je hlajenje sprejemljivo. Pod 22°C sam temperaturo sobe še nisem nikoli spravil, preprosto obstaja neka meja, pod katero klima ne hladi več, kot bi morala.


Nevem kako luknjo bi ti delal če je efekt isti če cev čez okno potisneš kaj ti ni jasno? Zgleda neveš kako klima deluje. Skozi tisto cev ko jo imaš gre topel zrak ven, nov zrak ki ga potem ohladi pa jemlje iz sobe (že hladnega). Nevem pa kaj ima sosednja soba tu veze sploh.

Pyr0Beast ::

Nevem kako luknjo bi ti delal če je efekt isti če cev čez okno potisneš kaj ti ni jasno? Zgleda neveš kako klima deluje. Skozi tisto cev ko jo imaš gre topel zrak ven, nov zrak ki ga potem ohladi pa jemlje iz sobe (že hladnega). Nevem pa kaj ima sosednja soba tu veze sploh.
Rajt, in ti potem živiš v popolnem vakuumu ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Opkow ::

;)
Se enkrat preberi svoj stavek, pa dobro premisli.
Zrak iz sobe, kot pravis ze ohlajen, gre ven. Od kje pa pride nov zrak?

lennchma ::

Ko te naprave, le ne bi porabile toliko električne energije.:8)8-O

Pyr0Beast ::

No, te naprave porabijo kar precejšnjo količino električne energije oz. večino potrošene energije v zgornjem delu naše hiše.
Če je prižgano kakšno uro na dan ni še tako hudo + ogromno se da prihraniti z boljšo izolacijo (tudi z kurjavo pozimi) ter odpiranjem oken ponoči.

800W split klima pa hladi nekje 2.4kW, prenosna pa okoli 1.8kW.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Elektrike plačamo itak ogromno te pa če jo mam prpaljeno al ne.

In ja prav sem napisal. Zrak ki ga bo klima ohladila jemlje iz sobe že ohlajenega. Toplega piha čez cev ven iz sobe (v mojem primeru čez okno), druga soba pa pri prenosni klimi nima veze-vsaj jaz ne vidim nobene povezave z drugimi prostori kot z mojo sobo in "zunanjim svetom" kamor odvajam topel zrak.

V vsakem primeru gre v sobo izključno mrzel zrak topel pa ven zato nevem od kje da klima greje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Pyr0Beast ::

Zrak ki ga klima ohlaja je tisti v sobi.
Zrak ki ga klima potrebuje da ohladi sebe da ohladi zrak v sobi je tisti iz sobe.

Mimo tiste luknje v oknu ti vleče obupno veliko zraka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Nerazumem, oprosti.

fosil ::

Na tisti slikci si pozabil na eno stvar.

Enaka količino zraka, kot ga klima pihne ven skozi okno skozi tisto cev, mora priti tudi nazaj v prostor. In od kje pride ta zrak? Skozi okno, torej spet nazaj potegne vroč zrak od zunaj.
Tako je!

;-) ::

Niti ne toliko. Tu je jutranje sonce, popoldne ko imam klimo vklopljeno je popolna senca. Rulete imajo odprtine čisto zgoraj okna spodaj pa piha toplo ven. Res ja da vleče toplejši zrak sam kaj vem. Hvala za razlago.

Okapi ::

Pod 22°C sam temperaturo sobe še nisem nikoli spravil
Zakaj za vraga bi spravljal pod 22°C? Vse kar je manj kot 25°C je mraz in se moraš oblačit.

O.

Pyr0Beast ::

Heh, v tisti sobi temperatura rada naraste preko 32°C+100% vlaga in če hočeš tako sobo podnevi ohladiti gre težko pod 26°C oz. ni šlo še nikoli. (Vroči zidovi zaradi podstrešnega stanovanja in na sploh slabe konstrukcije (sosednja, malce drugače zgrajena soba ostane hladna))
Sicer, lavfa nekje toliko, da pobere večino vlage iz ozračja, bivanje v taki sobi pa postane znosno.

22°C je zgolj in samo eksperimentalne narave. Brez da je zunaj hladno je zadevo nemogoče doseči. Izkoristek je preprosto zanič pri nizkih temperaturah.

V hladni noči en sobni ventilator v parih minutah brez problema izpiha ves topel zrak iz obeh prostorov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

V hladni noči en sobni ventilator v parih minutah brez problema izpiha ves topel zrak iz obeh prostorov.
Ko že ravno omenjaš - kaj je v takem primeru bolje, da ventilator piha ven topel zrak, ali noter hladnega? Kakšne bistvene razlike ne more biti, to mi je jasno, vseeno me pa zanima, v katero smer bi bilo bolje obrnit ventilator.

O.

samsung113 ::

Napisal sem da rabim pomoč pri nakupu klime,enega pametnega odgovora ne dobim vi se pa še tu prepirate na kakšen način deluje klima,d00h.

Pyr0Beast ::

Kupi split sistem, to je to.

Če ventilatorja ne prižgem se hladen in topel zrak sama izmenjata vendar prepočasi če vsaj malo ne pihlja. Tako raje prižgem tisti sobni ventilator, a postavljen tako, kakšen meter in pol stran, da izpihan zrak doseže vse strani okna in se doseže kar največji podtlak v sobi, če zapreš vrata se zelo dobro čuti pretok (hladnega) zraka iz sosednje sobe. Traja mogoče minuto, 2 in se zrak v sosednji sobi zamenja s hladnim.

Če pa piha noter pa uporabim enako metodo, samo da ta ni dovolj učinkovita zaradi same velikosti vrat ter zaradi dejstva da bo sam ventilator potegnil še nekaj toplega zraka s seboj in tako zmanjšal efekt.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

samsung113 ::

Sem ti ze rekel da split sistema ne dobim z montazo vred do 250€.

Okapi ::

Tule je ena za 225 €, vprašaj, koliko je še montaža.

http://www.ceneje.si//dom-in-vrt/ogreva...

O.

samsung113 ::

Montaze ispod 50€ ne dobiš sploh tu pri meni ko je treba na 10m visoko delat..

;-) ::

;-) je izjavil:

So zakaj ja.
Imam že 2 leti prenosno klimo Tectro pa mi hladi ok. 45cm3 odlično. Nerodna zadeva je samo tista cev za odvajanje toplote, ki jo moraš napeljati nekam ven. K sreči pa imam v sobi eno okno ki je vedno odprta in ruleto spustim dol, za cev pa sem si naredil da jo drži pri oknu, klima je pod oknom in nobenega ne moti. Sreča je tudi da je to okno obrnjeno proti vzhodu, tako da zjutraj samo sonce posveti potem pa je cel dan senca in imam v sobi skoz hladno.

Takrat sem dal zanjo približno 200€ pa sem zadovoljen.


Haha evo še zdaj ko je zunaj preko 30 danes sedim v sobi pa je manj kot 24, tak da je bila tiska klima res dober nakup.

Pyr0Beast ::

Koliko vode se ti kaj nabere v klimi ?

Jaz sem praznil 2x-5x dnevno (1L vsakič, ker se je plovec zataknil in drugače bi poplavljalo)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

;-) je izjavil:

Haha evo še zdaj ko je zunaj preko 30 danes sedim v sobi pa je manj kot 24, tak da je bila tiska klima res dober nakup.
Izkoristek pa nikakršen verjetno, če imaš napol okno odprto. Malo že pomaga, da je senca, ampak še vedno ima zrak zunaj okna 30°+.

Sicer mi je pa na misel prišlo, kako da še nismo pogruntali kemične klime oz. take endotermne reakcije, ki bi lahko shranila toplotno energijo v prostoru. Namreč toploto brez problemov proizvedemo z gorenjem, obratnega postopka pa ne uporabljamo. A kdo ve za kakšno tako endotermno reakcijo, ki bi imela povrhu še poceni reagente?
Potem bi enostavno odnesel produkte reakcije iz prostora (noter bi prinesel "pepel" in ven odnesel "drva", če se izrazim v prispodobi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Pyr0Beast ::

Amonijak+Voda - adsorbcijski hladilnik.

Ali pa amonijev nitrat (gnojilo)+voda - samo ga moraš potem izparevat, kar spet troši energijo



Problem je ker na tisti razliki 10°C zadeva ne lavfa, rabiš prvo utekočinit amonijak, ki nato lepo izpareva.

Za samo reakcijo pa velja da se reagenti porabljajo in je tako ireverzibilna (vsaj nekatere)


Sam sem razmišljal da bi preprosto 'vakuumiral' vodo. Do 20°C jo lahko BP spraviš. Sam princip bi bil pa preprosto tak, da bi s padcem iz višine v zaprtem sistemu (preprosta kanta vode in cev 10m nižje) ustvarjal zadosten podtlak.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Jah, verjetno je res problem premajhnih razlik temperatur.
Adsorbcijski hladilnik spet potrebuje kondenzator zunaj prostora. V mislih sem imel da reagente zapreš v posodo s hladilnimi rebri, počakaš da reakcija poteče in produkte vržeš ven iz sobe. Potem postopek ponoviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Pyr0Beast ::

Kaj pa vem, v pisker bi lahko nasul poljubno količino amonijevega nitrata, potem pa samo zalivaš z vodo po meri.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Pyr0Beast je izjavil:

Koliko vode se ti kaj nabere v klimi ?

Jaz sem praznil 2x-5x dnevno (1L vsakič, ker se je plovec zataknil in drugače bi poplavljalo)

2x med sezono spraznim, 1x ko jo peljem na morje nekje na sred sezone in na koncu ko jo pospravim. Posoda drži krepko čez 1l, koliko točno nevem.

energetik je izjavil:

;-) je izjavil:

Haha evo še zdaj ko je zunaj preko 30 danes sedim v sobi pa je manj kot 24, tak da je bila tiska klima res dober nakup.
Izkoristek pa nikakršen verjetno, če imaš napol okno odprto. Malo že pomaga, da je senca, ampak še vedno ima zrak zunaj okna 30°+.


Kaj kurac te briga izkoristek, cilj je dosežen v sobi je več kot 6°C hladneje kot zunaj, kaj je zdaj tu slab izkoristek nevem... Nimam več tak nareto da je napol odprto okno, mam cev fixno ven napeljano in vse rulete zaprte (so fizične od zunaj).

Eni se res preveč obremenjujete.

Pyr0Beast ::

Heh. Jaz sem s split klimo 1kW ohladil 2 prostora na ~20°C včeraj, s tem da je bilo v enem 17.

800W prenosna pa tega ni zmogla (je hladila samo enega) in je hladila kvečjemu na 25°C. Se pozna ko zrak ne kroži ven in noter. Sicer pa če velike uporabe ni je to približno to in se je brezveze sekirat za štrom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830113 (24275) BorutK-73
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259949 (8690) Okapi
»

Katero prenosno klimo kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
137835 (7441) freesty
»

Prenosna klima

Oddelek: Kaj kupiti
155456 (5059) 3p
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145445 (31174) kobilica

Več podobnih tem