» »

Katero prenosno klimo kupiti?

Katero prenosno klimo kupiti?

miraldi ::

Pozdrav.

Tale vročina me čisto ubija pa šem začel razmišljati o nakupu prenosne klime(dnevna, spalnica, kabinet).

Najprej me zanima kaj se splača kupiti in, če te male prenosne klime sploh dobro ohladijo prostor(16m²-26m²) in koliko bi se to kaj poznalo na računu za elektriko?

Katero prenosno klimo mi pripoočate? Saj za okoli 100Eur se že kaj pametnega dobi..ali ne?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Brias ::

solidne ( se vedno 5*slabse, 3*glasnejse, 3*bolj neekonomicne ) so drazje kot povprecne on/off brez montaze ....
to pomeni 350 eur pa naprej ...

taksne, ki so kao prenosne, pa se da zunanji del lociti od notranjega ,,,, so tudi bolj boge ... in se drazje ...

tako da za 100 eur .... bos dobil klimo ki deluje kot hladen, glasen, pozresen ventilator .... in bos imel se 50 eur stroska da ustimas odvod vrocega zraka. ..


zal ...

bauhaus, kaksna pro klima, komu na firmo ki ima 10% popust in te casti 20% ddv ... pa se to ne bos nic naredil za 100 eur ...

en moj sorodnik je decembra kupil prenosno v akciji, na 10% popusta bauhaus + se castio ga DDV za 120 eur ...

pa ni sla garsoniera 20m2 skozi, vzhodna stran ...

sam ropot, 2 minute mal mrzlo, pa se hladi plin 2 minute, samo ventilacija piha, pa again spet malo mrzlo piha... pa se spet hladi plin 2 minute ... ... brezveze ... res brezveze ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

BufoBufo ::

Jaz sem imel eno že kar nekaj let nazaj pa ni bila vredna počenega groša. Tudi približno ni ohladila 21m? dnevne sobe. Če se prav spomnim je bilo več dela z odlivanjem kondenza, kakor pa da bi bil kak efekt od nje,tako da sem šel takoj naslednjo sezono na tapravo.Tako da jaz ti osebno bolj priporočam, da si namonteraš kak stropni ventilator, znajo biti kar prijetni, če ima opcijo da ga zavrtiš v drugo stran ti pa še za pozimi pomaga, ker ti pošlje topel zrak, ki se nabira pod stropom nazaj proti tlem.Je pa tako da so mogoče te novejše prenosne klime kaj boljše.

freesty ::

Jaz imam eno. Ohladi sobo za 2 stopinji. Ruzi na polno. Mors met po celem stanovanju odprta vrata, da zaradi podtlaka vlece zrak iz drugih sob namesto od zunaj nazaj not. Se najbolj se pozna, da ni vlage vec v zraku.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

#000000 ::

Prenosne so bolj tko tko, ni kej dost za pričakovat od njih, vzami magari najcenejšo obično, če maš večju budget pa vzam tako ki še greje, boš jeseni precej prišparal, pa tud spomladi če bo tako kot je bilo letos.

BorutK-73 ::

Iz druge teme:
https://slo-tech.com/forum/t571055/p405...
Za mojo 16 m2 sobo je dovolj ampak je GLASNA, ni pa to za nočno delovanje.
Za tiste 3 tedne na leto je za mene dovolj.

Drugače imam 2 pc-ja, ampak sedaj je samo glavni on, ker pc-ji so velik dotok toplote v sobo.

Zgodovina sprememb…

miraldi ::

No ja saj se mi je zdelo, da so te klime za en ku*ac.
Bom raje drugo leto kupil tapravo klimo za okoli 1500Eur ;)

Sedaj pa raje en bazenček postavim za hišo in se tako ohladim.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

tomaz- ::

kaj pa bi ti kupoval za 1500€ ??

Kaj boš to dobil sobo tudi zraven?? Ja, če imaš "predračun" za 1500€, potem te čisto razumem, da sprašuješ za kako cenejšo varianto.. Ker kdorkoli ti je dal ceno 1500e, ti pa si to "pojedel".. SVAKA ČAST.. Pa ne tebi, hehe

energetik ::

Brias je izjavil:

bauhaus, kaksna pro klima, komu na firmo ki ima 10% popust in te casti 20% ddv ... pa se to ne bos nic naredil za 100 eur ...

en moj sorodnik je decembra kupil prenosno v akciji, na 10% popusta bauhaus + se castio ga DDV za 120 eur ...

pa ni sla garsoniera 20m2 skozi, vzhodna stran ...

sam ropot, 2 minute mal mrzlo, pa se hladi plin 2 minute, samo ventilacija piha, pa again spet malo mrzlo piha... pa se spet hladi plin 2 minute ... ... brezveze ... res brezveze ...
Pa kaj ti zavajaš folk? Če prenosna klima dela to, kar ti napisal je ali pokvarjena, ali pa je termostat nastavljen previsoko.
Prenosna ima jasno manjši EER kot najcenejša split, res je da je glasna ampak zanič pa tudi ni. V Bauhausu jih imajo po okoli. 250€, 2,3kW. Urediti je treba še odvod vročega zraka ~12cm luknja in dovod svežega zraka, ampak potem deluje. Meni dela skozi cel dan na polno in v stanovanju 70m2 se presneto pozna. Odlivati kondenza mi praktično ni treba, ker ves čas izpareva skozi izpušno cev.
Če je komu premalo, naj pač nabavi 2 ali 3. Jasno pa da če imaš možnost, se nabavi split sistem, četudi najcenejši.

miraldi ::

tomaz- je izjavil:

kaj pa bi ti kupoval za 1500€ ??

Kaj boš to dobil sobo tudi zraven?? Ja, če imaš "predračun" za 1500€, potem te čisto razumem, da sprašuješ za kako cenejšo varianto.. Ker kdorkoli ti je dal ceno 1500e, ti pa si to "pojedel".. SVAKA ČAST.. Pa ne tebi, hehe


To sem tako iz glave rekel ;) Vseeno mi pa kar predlagaj po tvoje kakšno klimo(ne prenosno) kupiti za hišo, ki ima 2 nadstropja po 100m2.
Pa ajde naj bo samo za zgornje nadstropje(5 sob, kuhinja, hodnik, wc, kopalnica).
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

freesty ::

V tem primeru je boljse kupit vec klim, kot pa eno drazjo. Pri nam ohladi celo nastropje ena klima, pa imamo nekje 60-70 kvadratov. Klima je na sredini nastropja, na hodniku. Vcasih pomaga postavit kak ventilator tja, da malo razpiha hladen zrak.

Pri prenosni je problem podtlak. Crpas vroc zrak iz stanovanja ven, ki ga v bistvu ne nadomestis.

Jaz sem imel v prostoru 18m2 zaprta vrata in to klimo in sem cutil ob oknu kako gre vroc zrak iz okolice v sobo. Potem sem vrata odprl in je vleklo zrak iz drugih sob, kar je bilo mnogo boljse.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Krigl ::

A kdo ve kam dati napolnit prenosno, 'noname' klimatsko napravo? tile ki polnijo avtoklime znajo to?

energetik ::

freesty je izjavil:

Pri prenosni je problem podtlak. Crpas vroc zrak iz stanovanja ven, ki ga v bistvu ne nadomestis.
V vsakem primeru ga nadomestiš od zunaj, sicer bi v stanovanju naredil vakuum. :)
Kar spiha ven, mora nekje tudi notri pridet.
Jaz v ta namen malo na kip odprem okno v bližini prenosne.

Krigl je izjavil:

A kdo ve kam dati napolnit prenosno, 'noname' klimatsko napravo? tile ki polnijo avtoklime znajo to?
Ne verjamem, ker rabiš drugačne manometre, drug plin, poleg tega pa mislim da prenosna nima servisnih priključkov in so cevi za servis zacinjene, kot pri hladilniku. Bi bi ti pa to moral znati naredit vsak klima serviser ali pa serviser hladilnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

freesty ::

Ja ne nadomestis ga s hladnim. Tak sem mislil in potem ti od zunaj vroc zrak not vlece. To, da kipnes okno pa je res brezvezno, ker pol ti direkt vroc zrak not vlece. Boljse, da vrata od sobe odpres, da ti iz druge sobe vlece in magari v drugi sobi odpres okno, da je vsaj v eni sobi hladno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830468 (24630) BorutK-73
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259991 (8732) Okapi
»

Jajc od klime?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
213947 (3030) balocom
»

klimatska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
414658 (3431) Pyr0Beast

Več podobnih tem