» »

Prenosna klima

Prenosna klima

Tammih ::

Zdravo... Kupujem prenosno klimo, čim cenejšo, in sicer za ohlajanje kleti, kjer je cviček;)... Klet je velika cca. 10 kvadratnih metrov... Kokr razumem bo treba nardit luknjo za odvod toplega zraka, zanima pa me kako je s tekočino, ki nastaja. Ta gre v zbiralnik... Kolk pogosto (približno) je treba odlivat to vodo?

solatko ::

Imaš take, ki po posebni cevi odvajajo kondenz - cev napelješ v kakšen kanal. Tist zbiralnik je potrebno spraznit vsaj dvakrat na dan, če ti klima dela skoz.

Tammih ::

aha...pol je treba kupt s cevjo, itak mam sifon zravn...
Kako pa je s porabo elektrike, ker tole bi delovalo celo poletje...Je velika razlika med energijskimi razredi(A proti C)?
Primerjava

solatko ::

Je pa v ceni tudi. Zračunaj kaj se ti splača.

Pyr0Beast ::

Za ta denar dobiš že split sistem, kateri je močnejši, varčnejši in tišji.
Te prenosne klime niso nevemkaj. Zrak, ki ga spihajo ven mora tut nekje not priti, tako da potem noter vleče topel zrak in vse skupaj ni nevemkako učinkovito.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

V Merkurju maš zdej v akciji za 250e SPLIT prenosno klimo !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tammih ::

Res? Katero? Jst najdem sm to
Ko dam iskanje te klime na google mi napiše, da je v merkurju 249 EUR, sm na njihovi strani pa 499!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tammih ()

Tammih ::

Ja sm klicu v Mrkur...Bla je enkrat v akciji lani res tolk, sm zdej je pa 499,90 EUR...V glavnem preveč zame:8)

Tammih ::

V čem je sploh prednost SPLIT prenosne klime pred navadno prenosno klimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tammih ()

Pyr0Beast ::

Split sistem, če prav pomnem, srka zrak iz zunanje strani in ne iz prostora.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tammih ::

Tale je bla še dans zjutraj 499,90 EUR zdej je pa 250 EUR. Se mi zdi vredna nakupa, samo mal me je strah porabe...Nikjer ni o tem nobenga podatka, tut na uradni strani proizvajalca ne!? Mogoče ma kdo kej izkušenj s to klimo? Drgač se bom pa v četrtek mal pozanimou v Merkurju...

Lp

Pyr0Beast ::

Okoli 1kW so ponavadi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

Piše moč 2,7kW hlajenje, se pravi, da je kompresor okoli 1KW in toliko porabi, ko laufa/dela; zadeva je zdej pod Bosh-om. Sem videl, da so reklamo umaknili v trgovini, torej se je na žalost akcija verjetno že končala, preveri še enkrat po njihovih centrih, če je kaka kje še v akciji; je pa zgleda precej glasna (tebi bo kleti, toraj ti to ni pomembno) ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tammih ::

1KW? Torej ni hudo požrešna?(elektrika pa jst:))... Sm bo pa verjetn problem, če bi jo hotu kdaj (10-15x na leto) zvečer prenest v zgornji štuk vikenda, da bi hladiu spalnico...Tele split so verjetn precej bol nerodne za prenašat, al ne? Sm če je zadeva nerodna (tako sem nekje brau) zakaj potem sploh obstajajo te split prenosne in ne samo prenosne ter fiksne?

Tammih ::

...Problem bo, ko jo bom hotu prenest gor v sobo...tam ni balkona tako, da ne vem kam bom to zunanjo enoto postavu. Al mogoče deluje tut brez te zunanje enote, ker potem bi to enoto puščau takrat kr spodaj in bi prenesu samo notranju enoto, cev pa dau vn skozi priprto okno..Bi blo to možno? Kako je torej s prenašanjem teh split prenosnih klim? Je to v praksi sploh prenosna klima al bol v teoriji?

3p ::

Dobre sekate. ;)
Split klima oddaja toploto pri zunanji enoti. S to enoto je povezana s cevjo (bakrena, fiksna). Prenos toplote opravlja plin, ki se pretaka v med obema enotama (v zaprtem sistemu). Zunanja enota se greje in na ta račun hladi notranjo. Take klime ne boš nikamor prestavljal.
Prenosne klime imajo oba dela v eni škatli. En del je hladen en pa topel. Preko hladnega pihaš zrak v prostor, preko toplega pa v cev, ki mora biti speljana iz prostora. Kot je že nekdo omenil, je največja slabost v tem, da ta klima za prenos toplote uporablja zrak, ki ga jemlje iz prostora. Klima odvaja vroč zrak skozi cev (cca. 10cm premera), s tem znižuje tlak v prostoru, skozi špranje pri vratih, oknih, itd. pa s tem vleče topel zrak od zunaj. S tem se izkoristek bistveno zniža. Poleg tega je sama cev, skozi katero se odvaja toplota vroča, in deluje kot radiator. Pa še bolj glasne so kot split. Če cev spelješ kar skozi okno, zrak vdiral nazaj v prostor na prav tem istem mestu... Pri sedanjih cenah split enot, ob tem da so ene narejene tako, da jih lahko montiraš tudi sam, se enodelnih ne splača kupovati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830033 (24195) BorutK-73
»

klimatska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
414621 (3394) Pyr0Beast
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145439 (31168) kobilica

Več podobnih tem