» »

Ali je res? HP prenosniki

Ali je res? HP prenosniki

crayz43 ::

No mene zanima ena stvar in sicer:
HP prenosnik Compaq, Windows Vista Ultimate ( OEM ).
Ali je res da je pri hp-jih bios tako narejen da preprečuje oziroma se piratska verzija viste ne aktivira, in naj nebi pomagali niti cracki ne nič tudi OEM verzija naj bi ne delovala. Razen ko se bios updejta potem šele deluje menda?

Ali je že imel kdo kakšno izkušnjo s tem ali pa če je to sploh možno?

5er--> ::

BS

BALAST ::

BigBrother is watching you now.

Še stric google ti zna pojasnit, da temu ni tako.

mirkuma ::

Jp na nekaterih modelih ne deluje nobena aktivacija dokler se BIOS ne popravi. Sam imam prenosnika HP Compaq 500/550, katerega sem kupil brez OSa (DOS only). Vista ni delovala (nobena aktivacijska rešitev iz travnika ni bila uspešna), dokler nisem naložil hackanega roma za bios. Razlog, del biosa katerega preverja Vista in razni hacki je bil popolnoma prazen. Malo po-googlaj tično za model, ki ga potrebuješ in preveri ali je BIOS update potreben in ali sploh obstaja!
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

crayz43 ::

Zanima me predvsem za model HP ProBook 4710s

djordjevic ::

Na 6135s nisem imel teh težav.
No grave is deep enough to keep us in chains.

srus ::

Če tisto zapisano v prvem postu res, bi take laptope označil za defektne.

techfreak :) ::

Niti niso defektni. HP pač ima neko pogodbo z MSjem ... in očitno so v sodelovanju z njimi to naredili.

Po drugi strani, pa lahko brez težav namestiš Linux, ki ga tudi HP podpira.

Zheegec ::

ne skrbeti, piratski OS je v vsakem primeru prepovedano namestiti, tako da je zgornje vprašanje popolnoma brezpredmetno.

Če bi rad zastonj OS daj gor Linux (ima HP polno podporo) ali pa Win7 RC, ki deluje do junija 2010.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frudi ::

Popravek - Win7 deluje normalno do 1.3.2010, potem se začne na vsaki 2 uri ugašat (kar pomeni, da postane neuporaben).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ABX ::

No mene zanima ena stvar in sicer:
HP prenosnik Compaq, Windows Vista Ultimate ( OEM ).
Ali je res da je pri hp-jih bios tako narejen da preprečuje oziroma se piratska verzija viste ne aktivira, in naj nebi pomagali niti cracki ne nič tudi OEM verzija naj bi ne delovala. Razen ko se bios updejta potem šele deluje menda?

Ali je že imel kdo kakšno izkušnjo s tem ali pa če je to sploh možno?


BIOS update je lažje uredit kot piratski OS.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jan01 ::

KAKŠNE NEUMNOSTI TROSITE. Kaj pišete, če pa nimate pojma! Obstaja čisto enostavna rešitev(3črke začne se z w)
//(nekateri)hpji imajo v biosu prisoten slic, a ta ni popoln(v bistvu prazen)...

techfreak :) ::

KAKŠNE NEUMNOSTI TROSITE. Kaj pišete, če pa nimate pojma! Obstaja čisto enostavna rešitev(3črke začne se z w)
//(nekateri)hpji imajo v biosu prisoten slic, a ta ni popoln(v bistvu prazen)...

Ja, ampak v vsakem primeru bo nelegalno. Oz. bios verjetno ni nelegalno flashati. Verjetno tudi slic-a ni nedovoljeno spreminjati.
Je pa vsekakor nedovoljeno nameščati nelegalen OS.

jan01 ::

@DejanL15
A sem govoril kdaj da je to kaj legalno? Sem spodbujal? NE, le povedal enim, kake bedarije trosijo
Drugače pa prenosnik raje naročite iz nemčije, avstrije, velike britanije... Veliko cenejši+ prednaložini windowsi!

ABX ::

@DejanL15
A sem govoril kdaj da je to kaj legalno? Sem spodbujal? NE, le povedal enim, kake bedarije trosijo
Drugače pa prenosnik raje naročite iz nemčije, avstrije, velike britanije... Veliko cenejši+ prednaložini windowsi!


Brez slo tipkovnice, nemški OS in težave z uveljavljanjem garancije, če je to vredno kak Euro manj, pa je odvisno od posameznika.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

techfreak :) ::

ABX: Garancija je navadno mednarodna, tako da ni težav. Nekateri znajo preživeti tudi s tujo tipkovnico in lahko prišparaš več kot 1 €.

Vendar pa več ko se bo drugje kupovalo, višje bodo cene pri nas ...

djordjevic ::

Po vsej logiki bi morali biti ceneje, ker bi trgovci želeli konkurirati tujim prodajalcem, je pa res, da se pri nas vsaka reč sprevrže in je potem 'logično', da se stvar, ko ne gre, prodaja dražje, namesto da bi jo prodajali za manj denarja in tako privabljali kupce. Slovenija pač.
No grave is deep enough to keep us in chains.

techfreak :) ::

Manj jih kupiš, dražji so. In ker se za Slovenijo kupuje zelo malo izdelkov, so dražji.

Ni možnosti, da bi bili cenejši.

tomaz- ::

še manj jih kupiš, še dražji so.. Na koncu jih ne kupiš oz ne prodaš praktično nič po tej logiki...

aja
+1 za Djordjevic-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

ABX ::

Manj jih kupiš, dražji so. In ker se za Slovenijo kupuje zelo malo izdelkov, so dražji.

Ni možnosti, da bi bili cenejši.


+1
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

še manj jih kupiš, še dražji so.. Na koncu jih ne kupiš oz ne prodaš praktično nič po tej logiki...

aja
+1 za Djordjevic-a


Večina živi v iluziji da so pri nas komponente drage zaradi marže. Naj vam povem da razlog za visoko ceno je previsoka nabavna cena, ker SLO zaradi trga nima velikih količinskih popustov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tomaz- ::

ja, če kupiš pettisoč različnih izdelkov po tri kose, verjetno to res.. Ampak potemtakem bomo očitno morali vse trgovine počasi zapret, ker bo bližnja tujina krepko cenejša.. Ali pa se prilagodit in nekaj naredit v tej smeri. Mogoče pet artiklov po tisoč kosov in te reklamirat in dat hudo ceno.. Sem prepričan, da se potem da dobit prekleto konkurenčno ceno, je pa treba riskirat..

ABX ::

ja, če kupiš pettisoč različnih izdelkov po tri kose, verjetno to res.. Ampak potemtakem bomo očitno morali vse trgovine počasi zapret, ker bo bližnja tujina krepko cenejša.. Ali pa se prilagodit in nekaj naredit v tej smeri. Mogoče pet artiklov po tisoč kosov in te reklamirat in dat hudo ceno.. Sem prepričan, da se potem da dobit prekleto konkurenčno ceno, je pa treba riskirat..


Tujina še vedno ni prijazna kar se tiče pošiljanja na dom. To je moja omejitev pri nakupu v tujini.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

techfreak :) ::

Mogoče bi se lahko kaj več pri nas kupovalo? Samo ideja ...

ABX ::

Mogoče bi se lahko kaj več pri nas kupovalo? Samo ideja ...


Ko moram plačat mi je vseeno komu dan denar.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

techfreak :) ::

Razlika je v ceni ... čeprav pri prenosniku + slovenski tipkovnici + zamenjava razlika ni več tako večja.

Jaz večinoma kupujem pri nas, ker nočem uporabljati ničesar drugega kot PayPal ... pa še do tistega mi ni preveč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz nelegalno do legalno win7pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
244162 (3178) Mare2
»

Ponovna namestitev win vista na star prenosnik z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
252362 (2089) Alexius Heristalski
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
324058 (3308) ender

Windows Vista + HP prenosnik

Oddelek: Operacijski sistemi
111745 (1631) Mavrik
»

OEM Software ni vezan na hardware?

Oddelek: Loža
82093 (1842) jan01

Več podobnih tem