» »

Mobilni development

Mobilni development

1
2
»

arjan_t ::

lahko objavljaš brezplačne aplikacije

Gandalfar ::

> Aja, sorry, nisem opazil starosti teme. Zakaj pa ne morem prodajati app iz Slo, ce mi je pa developer account dopustil kreirati?

google policy

c00L3r ::

AaBoy ::

Kaj če bi pa namesto google play prodajo preko amazon app stora, mislim bi bile kake težave glede tega?

Gandalfar ::

Zelo malo strank? :)

AaBoy ::

To, da ni tako razširjeno je dejstvo, samo drugače pa jaz ne vidim možnosti, kako bi prodajo na android marketi. Tisto češ, da si iz avstrije je pa taka zadeva...

Marat ::

Hja, odpreš firmo v eni izmed podprtih držav (npr Avstrija, Velika Britanija) in potem prodajaš prek firme. Sam maš pa tud neke stroške z ustanavljanjem firme in zakupom nabiralnika (sedež firme) v tisti državi.

Je še ena možnost, baje obstajajo neki posredniki v podprtih državah, ki ti (verjetno za določen procent, ali pa fiksni znesek) omogočijo objavo plačljive aplikacije. Je kdo že probal kaj takega? Ali pa da je odprl firmo v tujini in najel nabiralnik? :)

Marat ::

Mal sem iskal in našel dva primera posrednikov:
- http://hyperbees.com/
- http://www.fullyinvolvedmedia.com/index...

HyperBees nima fiksne cene oz. deleža ki si ga vzame od vsake prodane aplikacije. FIM pa vzame 25% od prodaje, tko da ti na koncu ostane 45% (pa še davki se odštejejo od tega). In možno da se ti potem vsede za vrat še slovenska davkarija, če imaš prehude prilive na račun... :8)

Invictus ::

Zakaj pa bi imel bančni račun v Sloveniji? A še niste slišali da obstajajo globalne kartice kot VISA in Maestro?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

Invictus je izjavil:

Zakaj pa bi imel bančni račun v Sloveniji? A še niste slišali da obstajajo globalne kartice kot VISA in Maestro?

a to misliš zato da te davkarija ne dobi? Mislim da so že bili primeri ko je PayPal začasno blokiral sredstva na računu, dokler ni uporabnik porihtal svoje davčne obveznosti... Če imaš skupne prilive na račun v višini, recimo 100k, najbrž ratajo vsi pozorni na to.

roli ::

No to je prednost iOS developmenta. Uradna podpora slovenije pa še problemov z davkarijo ni, ker se njihov priliž šteje pod bohve kaj pa Slovenija ima sporazum glede davkov z US. V glavnem hitro in brez problemov imaš tole urejeno.
http://www.r00li.com

Gandalfar ::

No, v resnici imas se Mobitel store za androida. Tudi alternativa, ni pa se cisto jasno .. kaksna.

AaBoy ::

Mene bi zanimalo, pač znam programirat aplikacije za android in bi še želel poskusit iOS naprave. Vendar so to razni problemi pri če nimaš mac-a in kake mobilne naprave. Recimo, da imam 1000€, kaj se bi mi splačalo kupiti, da bi še vedno lahko prodal z čim manjšo izgubo, če mi recimo ne bi šlo oz. ne bi imel profita glede tega?

Invictus ::

Marat je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakaj pa bi imel bančni račun v Sloveniji? A še niste slišali da obstajajo globalne kartice kot VISA in Maestro?

a to misliš zato da te davkarija ne dobi? Mislim da so že bili primeri ko je PayPal začasno blokiral sredstva na računu, dokler ni uporabnik porihtal svoje davčne obveznosti... Če imaš skupne prilive na račun v višini, recimo 100k, najbrž ratajo vsi pozorni na to.


Kdo pa pravi da rabiš imeti račun v Sloveniji?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

roli ::

AaBoy je izjavil:

Mene bi zanimalo, pač znam programirat aplikacije za android in bi še želel poskusit iOS naprave. Vendar so to razni problemi pri če nimaš mac-a in kake mobilne naprave. Recimo, da imam 1000€, kaj se bi mi splačalo kupiti, da bi še vedno lahko prodal z čim manjšo izgubo, če mi recimo ne bi šlo oz. ne bi imel profita glede tega?

Odvisno. Če želiš samo za development pol si lahko dobiš kakega rabljenega novejšega Mac minija pa kak nov/rabljen ipod touch. Pa te tole tudi nebi smelo koštati preveč.
http://www.r00li.com

Marat ::

roli je izjavil:

No to je prednost iOS developmenta. Uradna podpora slovenije pa še problemov z davkarijo ni, ker se njihov priliž šteje pod bohve kaj pa Slovenija ima sporazum glede davkov z US. V glavnem hitro in brez problemov imaš tole urejeno.

Ja sej Google je tudi ameriška firma, oziroma če v Evropi posluje preko svoje irske izpostave bi moralo bit še bolj simple za EU članice... Tko da če je podprta že ena članica EU, bi morale biti avtomatično tudi druge. Ne vem v čem je fora tukaj... definitivno pa je slabo za nas developerje iz "nove" Evrope. :(

Invictus je izjavil:

Marat je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakaj pa bi imel bančni račun v Sloveniji? A še niste slišali da obstajajo globalne kartice kot VISA in Maestro?

a to misliš zato da te davkarija ne dobi? Mislim da so že bili primeri ko je PayPal začasno blokiral sredstva na računu, dokler ni uporabnik porihtal svoje davčne obveznosti... Če imaš skupne prilive na račun v višini, recimo 100k, najbrž ratajo vsi pozorni na to.


Kdo pa pravi da rabiš imeti račun v Sloveniji?

A se da v tujini brez težav odpret račun (recimo v Avstriji) tudi če nisi rezident? Sprašujem ker ne poznam tako dobro teh zadev... Ampak vseen mislim da je catch v davčni številki, verjetno jo moraš podat Googlu če hočeš dajat plačljive aplikacije na Google Play. A je že kdo odprl Merchant račun na Google Play?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

c00L3r ::

roli je izjavil:

AaBoy je izjavil:

Mene bi zanimalo, pač znam programirat aplikacije za android in bi še želel poskusit iOS naprave. Vendar so to razni problemi pri če nimaš mac-a in kake mobilne naprave. Recimo, da imam 1000€, kaj se bi mi splačalo kupiti, da bi še vedno lahko prodal z čim manjšo izgubo, če mi recimo ne bi šlo oz. ne bi imel profita glede tega?

Odvisno. Če želiš samo za development pol si lahko dobiš kakega rabljenega novejšega Mac minija pa kak nov/rabljen ipod touch. Pa te tole tudi nebi smelo koštati preveč.

Previdno pri nakupu rabljenih Mac-ov. Ne podpirajo vsi zadnje različice OS X. In potem se ti zgodil cikel nepodpore starejšega HW. Tako moraš kupit malo rabljen mac mini, ki te stane isto kot spodoben PC in še iPod Touch. Če hočeš testirat app-e na svojem Touch-u in ne samo v simulatorju, je to še 100$ na leto za apple developer račun.

Tako se zelo težko preizkusiš v iOS developmentu. Še najlažje je, če imaš kolega, ki že ima apple developer account. Tako si z njegovimi ključi podpisuješ in testiraš svoje aplikacije.

Zelo uporabna zadeva za delit iOS aplikacije za testiranje je testflightapp.com

AaBoy ::

To je pa lahko potem veliki problem... Poznam pa nikoga, ki bi imel meca kaj šele, da bi bil kakšen razvijalec... To so taki problemi, ko je takšna omejenost...

roli ::

Ja no podpora spet ni tako velik problem. Jaz zaenkrat uporabljam še staro verzijo SDKja in staro verzijo osx (Snow Leoparda). Če hočeš najnovejše boš rabil Liona ta teče na skoraj vsem kar je malce spodobnega letnika. Mountain Lion (ki pride enkrat letos poleti) bo delal na vseh modelih iz leta 2009 in naprej. Oziroma na imacih že iz leta 2007. Tako da kaj dosti na to ne rabiš gledat. Če je računalnik novejši od Early 2009 bo OS, ki še ni zunaj delal na njem. Tako, da si nekje vsaj za dve leti preskrbljen. iPod touch malenkost novejše generacije (tak, ki že ima retina display) bo verjetno tudi še nekaj časa imel polno podporo iosa. Sicer pa tudi novi ipod touchi niso tako zelo dragi. Sam sicer trenutno uporabljam še toucha 2g z ios 4, ki je že stara kot zemlja. V glavnem nikjer ne piše, da moraš delat aplikacijo za najnoveši ios. Kar se pa development programa tiče pa je zadeva tistih 99$ letno. Za aplikacije večinoma tako ali tako rabiš samo simulator in kupiš develpper program šele, ko si pripravljen aplikacijo izdat. Potem jo potestiraš še na napravi (kaki čudni bugi se na simulatorju včasih ne pokažejo) in to je to.
http://www.r00li.com

killa bee ::

a lahko dobiš denar od plačljivih aplikacij(na Play storu) če imaš račun v CRO al pa SRbiji?

Marat ::

A sta na seznamu Supported locations for merchants?

killa bee ::

zakaj pa je tok mal lokacij

Invictus ::

Marat je izjavil:


A se da v tujini brez težav odpret račun (recimo v Avstriji) tudi če nisi rezident? Sprašujem ker ne poznam tako dobro teh zadev... Ampak vseen mislim da je catch v davčni številki, verjetno jo moraš podat Googlu če hočeš dajat plačljive aplikacije na Google Play. A je že kdo odprl Merchant račun na Google Play?


Lahko pa ustanoviš podjetje ... v tujini ... to je ponavadi lažje.

Samo ni zastonj. Take rešitve ne obstajajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AaBoy ::

Mah majo tote fore bv, da moreš plačat google nakaj, te pa še davek. Problem nastane, ko ima vsaka država svoj % in ne vem zakaj ne porihtajo to, če so lahko pri Appli.
Predvsem zato me še zanima pisanje aplikacij za iOS. Mam pa drugo vprašanje, kaj če si pa poskusim narediti hackintosh, da poskusim programirati? Bi to bila možna rešitev?

roli ::

Načeloma bi hackintosh bila čisto dobra ideja, ki bi morala delat. Vsaj jaz sem na začetku, ko sem se še učil začel na hackintoshu in nisem imel nobenih problemov.
http://www.r00li.com

Gandalfar ::

Gandalfar je premaknil sporočila v preverjanje nakupov v iOS.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[android]market prodaja aplikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6624330 (10148) Nefreteta
»

Apple tudi letos izgubil prototip iPhona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8225366 (21681) axee
»

App Store dve leti in pet milijard aplikacij pozneje

Oddelek: Novice / Android
3511154 (9740) MrStein
»

Java ME

Oddelek: Programiranje
152782 (2479) matejdro
»

Microsoft 'podkupuje' razvijalce

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4018807 (17413) lurker

Več podobnih tem