» »

Govorjeno po mikrofonu direktno na zvočnike

Govorjeno po mikrofonu direktno na zvočnike

kranjskijože ::

POzdravljeni!
Na prenosniku imam visto, rad bi pa da ko imam vštekane slušalke z mikrofonom, da to kar bi sam govoril preko mikrofona bi sam sebe slišal po slušalkah. Nevem kje v winsih se da to kje nastavit? prosim pomoč!

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Nimam Viste (sem zelo konzervativen, sem še vedno na W2K), a ugibam, da se to ni kaj spremenilo. Poišči ikono za nastavljanje glasnosti (pri pred-vista Winsih je običajno v spodnji (hmmmm, opravilni?) vrstici na desni sttrani. Dvoklikneš nanjo in odprlo bi se naj pogovorno okno "volume control), kjer lahko nastavljaš glasnot mikrofona....Če ni "utišan" (mute), bi se moral slišati po zvočnikih.....

LP

Jože

kranjskijože ::

lej jst bi rad da se me direkt sliši (ko govorim po mikrofonu se hočem istočasno poslušat po zvočnikih) hočem da sem kor kakšen deejaj ko med musko govori razumeš??? Tako kot si ti opisal ne gre


sedaj ko govorim po mikrofonu se v naadzorni plošči vidi da se drsnik za zvok premika kar pomeni da mikrofon zaznava zvok, brez težav se lahko menim tudi po skypu in messengerju. Problem je samo v tem da bi rad govoril ob predvajanju glasbe in se me bi slišalo po lastnih zvočnikih

Zgodovina sprememb…

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Kot sem rekel, imam W2K in tukaj dela točno tako, kot si ti opisal...Ko imam vklopljen mikrofon in wave, se moj glas meša v predvajano glasbo. Z nastavitvijo glasnosti mikrofona in wave-a pač lahko nastavljam, kateri vir bo glasnejši....

Kako pa je to na visti, pa se mi ne sanja....in ja, celo jaz, ki sem malo tupčkan, razumam, kaj bi ti rad...

LP

Jože

kranjskijože ::

oky hvala za tvojo pomoč! ima še kdo kaj pojma v zvezi s tem problemom???

gwertix ::

če prav razumem rabiš naredit to ...
spodaj desno maš v opravilni vrstici ikono od zvoka (glasnosti) - klikneš z desno tipko na miški in klikneš zvoki ... pole greš pod zavihek recording (jst mam visto v angleščini) in maš mikrofon ... klikneš z desno tipko na mikrofon in izbereš lastnosti (properties) ... in pole maš en zavihek (jst mam levels) ... izbereš to ... in maš dva drsnika ...

eden je microphone in eden je microphone boost... ta microphone boost je na ničli ... če ga pomakneš v desno boš preko zvočnikov oz. slušalklahko slišal kaj govoriš

pa sporoči če ti je uspelo
LP

uroszo ::

Če želiš tudi posneti kar si govoril med glasbo(govor med govorjenjem slišiš tudi v sušalkah) lahko uporabiš program Adobe Audition.

;-) ::

To govorite za XP, v Visti je druga pesem in bi tudi jaz potreboval tole.

uroszo ::

Za kaj pa nameravaš omenjeno funkcionalnost uporabljat?
http://www.ozvocenja.si

;-) ::

Na izi povedano. V avtu mam aux vhod, če priklopim direkt mikrofon nedela, ker bi moral biti "aktivni" če mi najdeš takega še je najboljša rešitev. Do takrat pa bom imel prenosnika v računalniku pa tak nareto da lahko govoriš po ozvočenju.

techfreak :) ::

Na izi povedano. V avtu mam aux vhod, če priklopim direkt mikrofon nedela, ker bi moral biti "aktivni" če mi najdeš takega še je najboljša rešitev. Do takrat pa bom imel prenosnika v računalniku pa tak nareto da lahko govoriš po ozvočenju.

Torej sam sebi želiš govoriti v avtu?8-O

;-) ::

Nima veze zakaj rabim ja? Pač rabim in me zanima kako se naredi.

Nevem zakaj je tak težko razumet da eni pač rabijo nekatere stvari in prej ko dobiš odgovor moraš navesti vsaj 100 vzrokov zakaj rabiš stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

fosil ::

Po moje boš rabil še kakšen program, ki bo tole filtriral, drugače boš slišal odmev ali pa se bo pojavilo celo piskanje.
Tako je!

uroszo ::

Zelo zanimiv namen :) Preko aux-a bi zagotovo moralo delat, seveda ne z mikrofonom, ki je namenjen za računalnik. Ni tako velik strošek za nov mikrofon (http://tinyurl.com/lgb4x5 - najcenejša varianta, ki pa ti je ne priporočam - raje kupi kaj bolj konkretnega). Se pa strinjam, da se ti lahko pojavi kar precej mikrofonije v avtu.
http://www.ozvocenja.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uroszo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako usposobiti mikrofon na slušalkah

Oddelek: Pomoč in nasveti
101545 (1257) solatko
»

Problem z mikrofonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
221143 (947) Bye
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796324 (4791) strumf666
»

Kako nastaviti mikrofon?

Oddelek: Pomoč in nasveti
124088 (3941) roli
»

Piskanje mikrofona

Oddelek: Pomoč in nasveti
133090 (2926) gunserman

Več podobnih tem