» »

PC ali Mac?

PC ali Mac?

Tim Burton ::

Preprosto ne vem kaj naj nardim. Par mesecev sem bil zelo zagret za nakup Appla, nakar sem po analizi prišel do ugotovitev da je OS X sicer fenomenalen in bi predvsem zaradi njega vzel Apple HW, ko pa dobro premislim nimajo nič pametnega za ponudit:

1) Mac Pro je predrag
2) Macbook (Pro) - tisti za katerega sem se zanimal sem ugotovil da se precej segreva (testiral v trgovini)
3) iMac sicer OK, podn ker si odvisen od tistega monitorja ki je že notri (navajen sem AS-IPS matrike, tak da dvomim da je v iMacu ista)
4) Mac Mini prešvoh

Povrhu vsega samo eno leto garancije in določene malenkosti kot je kupovanje pretvornika na DVI za 30€....

Danes sem tuhtal in ugotovil, da za ta denar dobim:

1) ASUS Rampage II Gene (X58) mATX
2) Intel i7 model 920
3) WD Velociraptor 150 ali 300GB
4) 6 šlo bi celo 12GB rama
5) kompletno Noctua hlajenje z ventilatorji vred
6) Lian Li HTPC ohišje
7) povrhu vsega še zunanji disk 1TB
8) napajalnik imam že doma, grafa mi je vseeno kaka je, ker ne igram iger, monitor tudi že imam

Predvsem pa garancijo na vsak del HW in mirno zamenjavo katerega koli dela. Problem je pa pri izbiri OS, ker noben M$ ne nudi take izkušnje in zaneslivosti pomoje kot OS X in temu nekako dam prednost ker itak rokuješ v glavnem z OS in programi in ne z HW (potem ko je PC sestavljen). Kaj bi naredili vi?

Zheegec ::

3) iMac sicer OK, podn ker si odvisen od tistega monitorja ki je že notri (navajen sem AS-IPS matrike, tak da dvomim da je v iMacu ista)

Apple ima AFAIK Samsungove S-PVA matrike. Torej kar OK zadeva, bistveno bolje od večine monitorjev na trgu. Glede ostalega pa se strinjam s teboj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jan94 ::

Nevem kako je z apple kištami ampak macbook pro in air sta skoraj upravičena do svoje cene. Na prvi pogled po karakteristikah se ti zdi da je ful drag glede na to kar ima not ampak ima pa druge malenkosti toliko boljše (tipkovnica, poseben dvd pogon, zelo glasni zvočniki, osvetlitev tipk) in pa seveda debelina.
2) Macbook (Pro) - tisti za katerega sem se zanimal sem ugotovil da se precej segreva (testiral v trgovini)

Posebnost macbookov je ravno ta da se ohlajajo prek ohišja, tako da se nebi smel preveč segrevat, vsaj moj se ne.

Zheegec ::

Dobro, če že gledaš Macbook Pro imaš vedno na izbiro HP Elitebook. Sicer slabša avtonomija baterije, vse ostalo (sploh pa ekran) je pa dosti boljše. Saj to smo že obdelali...
Windows XP Professional SP2 (VB32 downgrade)
zaslon: 15,4'' WSXGA (1680x1050) anti glare
cpu: Intel C2D T9550 2,66GHz, 6MB L2, FSB 1066MHz
pomnilnik: 4 GB DDR2 800 MHz, ni proste reže
trdi disk: 80 GB SSD Intel X-25M
upgrade bay: DVD+/-RW-SM DL, LightScribe
grafična kartica: Nvidia FX770M 512MB GDDR3
128bit memory bus, DirectX 10
WLAN 802.11a/b/g/n do 300 Mbit/s, Bluetooth 2.0
ostali podatki:
nabor vezja: Mobile Intel PM45 Express
integrirana 2MP kamera, stereo mikrofon
mrežna kartica: 10/100/1000 Mbit, modem V.92
možnost RAID 0 ali 1 (upgrade bay 2nd HDD)
čitalec kartic 6 v 1, čitalec pametnih kartic
čitalec prstnih odtisov
vmesniki:
1x HDMI v1.3, 1x VGA, 1x e-SATA
1x FireWire, 4x USB 2.0, 1x ExpressCard/54
1x priključek za port replikator
1x priključek za potovalno baterijo (8 ali 12cell)
ambient senzor(prilagajanje svetilnosti zaslona)
enhanced Dual point (Point stick, touch pad),
TPM 1.2 varnostni modul
baterija: Li-Ion 8-Cell 73WHr
ohišje zaslona in prenosnika iz aluminija
nosilna konstrukcija iz magnezija
izboljšana zanesljivost: HP Dura Keys, Dura Finish
dimenzije: 2.82cm (spredaj) x26.35x35.5cm 2.86kg
DVD mediji za recovery Vista 32/64bit & XP pro
DVD mediji z gonilniki za Vista 32/64bit & XP pro
že vgrajena slovenska tipkovnica !!
garancija 3 leta (3/3/0)

Cca 1450€+DDV.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

dinozaver7 ::

Nevem kako je z apple kištami ampak macbook pro in air sta skoraj upravičena do svoje cene. Na prvi pogled po karakteristikah se ti zdi da je ful drag glede na to kar ima not ampak ima pa druge malenkosti toliko boljše (tipkovnica, poseben dvd pogon, zelo glasni zvočniki, osvetlitev tipk) in pa seveda debelina.
2) Macbook (Pro) - tisti za katerega sem se zanimal sem ugotovil da se precej segreva (testiral v trgovini)

Posebnost macbookov je ravno ta da se ohlajajo prek ohišja, tako da se nebi smel preveč segrevat, vsaj moj se ne.


Se strinjam, moj se čisto nič ne pregreva, res, sem bil presenečen..
:P

Tim Burton ::

Gledal sem 13" Macbook Proja, v trgovini ko je bila zadevca povezana na 24" monitor je bila precej vroča na otip, pa ni noben zahteven program laufal, razen projekcije, kako nek je šele če res skušaš kej zahtevnega pognat. Razumem da se ohlaja prek ohišja, samo je pa zato na otip prav vroč in tipkat po takem.....

mte ::

cewapcic ::

heh sm kupil appla in bil razočaran sploh nad OS X... lep je že sam tud požre dost no saj moj macbook 2.16 Ghz Intel Core 2 Duo, 2GB rama ni zmožen predvajati HD flash moviejev pa tud greje se fulll...
trenutno je na popravilu, pa ne vem zakaj majo sam 1 let garancije rofl...

Meizu ::

Tudi sem se ogreval za macbook Proja 13'' ali pa iMaca 24'', pa kot prebiram tukaj, me je že 80% odvrnilo od nakupa Applovega produkta. Raje bom kupil običen HP Elitebook laptop ali kaj konkurenčnega in to je to. Ali pa bom investiral v novo FR/DH kolo, ne vem še...:))

opeter ::

Raje kupi kolo. Boš vsaj bolj zdrav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jan94 ::

heh sm kupil appla in bil razočaran sploh nad OS X... lep je že sam tud požre dost no saj moj macbook 2.16 Ghz Intel Core 2 Duo, 2GB rama ni zmožen predvajati HD flash moviejev pa tud greje se fulll...
trenutno je na popravilu, pa ne vem zakaj majo sam 1 let garancije rofl...


Glede osX maš prav, vsi so rekli da je to super OS pa še virusov ni... Mi je pa zelo grd izgled oken, nepraktičen... tako da razmišljam o winsih.
Računalnik sam pa me je zelo pozitivno presenetil, sploh zaradi gretja čez ohišje (lahko ga maš na postli pa se ne bo pregrel kot drugi), awsome dvd pogon in tipke, da ne govorim o izgledu...

EDIT. Govorim o Macbook Pro 15"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan94 ()

klinker ::

To da je tebi OSX grd in neprakticen ga se ne nardi slabega. Navadit se ga je treba in ko se ga vidis superiornost napram winsom...sem mel par dni od frendice
macbok pro-ja in ko sem se navadu kje je kaj sem vse delal precej hitreje kot na win...nekako se mi zdi precej logicen sistem.
Sicer pa kupovat maca za surfat,ipd nima smisla...maca se kupi ce res rabis OSX...proji so pa ze malo precenjeni,glede na to kak hardware ponujajo. Za 2000+€
bi blo prav da me caka notri quad in 8GB rama...ne pa nek dual core star vec kot eno leto. Osebno cakam da kak i7/i5 derivat ruknejo not...takrat bom pa dal
2000€ za njega...ceprav dvomim da bo "samo" tolko :P

Adrijan0 ::

SW je lahko dober, a kaj ko je HW za v smeti (primer macbook).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010094 (7727) Meizu
»

Novi iPadi že 22. oktobra?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
137995 (4864) noob96
»

i5 ali i7 procesor ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9111964 (11069) SuperVeloce
»

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
12440494 (37977) eieieie1
»

Izkušnje z Applovimi prenosniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10811145 (7192) zee

Več podobnih tem