» »

Kateri usmerjevalnik (router) ?

Kateri usmerjevalnik (router) ?

salabajs ::

Nepricakovano mi je crknil router. Potrebno bo kupiti novega sedaj bi pa rabil vaso pomoc in vasa mnenja. Katerega se najbolj splaca ? Preprost za uporabo, net vredu laufa, doment je ql.. cena pa majhna :)

Zdaj sem imel tega: Brezžični router D-Link DI-524UP 54Mb/s + tiskalniški strežnik

Recmo, da sem z njim bil kar zadovoljen.. Brezzicno me je malo jezlo - vsake toliko casa mi strani ni odprlo (seja potekla) kljub temu, da je kazalo, da je povezan.. :/

Mnenja bi rabil cimprej.

Hvala, Lp.

PS: Trenutno sem na kabelskem internetu; v mrezi bi mel namizni PC (kabel) + prenosnika (brezzicno).
  • spremenil: salabajs ()

bluefish ::

http://www.mimovrste.com/artikel/114045...

ali pa Buffalo.

Na oba lahko naložiš DD-WRT ali Tomato firmware za še več opcij in boljše delovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

billgates ::

tega od bluefisha imam sam in je zelo dober.

blackbfm ::

Ja sej ima večina tuki wrt54gl + tomato/ddwrt:D

salabajs ::

Sam sem tudi gledal tega Linksys WRT54GL in koliko sem slisal in prebral je kar ql.. Torej se po vasem mnenju tega kar splaca imet? Cena mi je tudi ustrezna. Nocem se prenaglit pa nekaj vzet, cez par tednov bi pa rekli ja za ta denar pa je to boljse ali pa to si neki 'old sh**' vzel.. ;)

Hvala za nasvete..

Se kdo, kaj priporoca..

Lp.

ttommy ::

Ta ni slab nakup-sam ga uporabljam že več kot leto in imam gor 6 uporabnikov-2 brezžično in 4 žično.Lavfa brez problemov.
Gamer

Tilen ::

Tudi jaz uporabljam WRT54GL + DDWRT za ~5 računalnikov doma (2x 24/7). Priporočam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

blackbfm ::

Sam sem tudi gledal tega Linksys WRT54GL in koliko sem slisal in prebral je kar ql.. Torej se po vasem mnenju tega kar splaca imet? Cena mi je tudi ustrezna. Nocem se prenaglit pa nekaj vzet, cez par tednov bi pa rekli ja za ta denar pa je to boljse ali pa to si neki 'old sh**' vzel.. ;)

Hvala za nasvete..

Se kdo, kaj priporoca..

Lp.


wrt54gl nikakor ni nova zadeva, pa je še vedno na vrhu med routerji. Za tak denar boljšega routerja ne boš dobil.

KandazaR ::

Da ne boste samo linksysa hvalil:) Zelo dober nakup je tudi buffalo whr 54g, ki ima boljši domet wireless-a zaradi vgrajenega ojačevalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Leks ::

imam WRT54gl deluje perfektno, ime že kdo izkušnje z naslednikom WRT54G2-EE

salabajs ::

@blackclw Vem, da je ze nekaj casa na trziscu, gre se pac zato, da nena kupis kaj je trenutno dobro ampak gledas na to, da bo se stvar nekaj casa ql..

blackbfm ::

Tale router bo kul dokler ti ne boš imel doma povezavo vsaj 20/20, takrat bo šele začel šepat.

salabajs ::

To bi slo skozi.. :)

mtosev ::

jaz mam ASUS. original FW je crap. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

salabajs ::

Se eno vprasanje.. Za ta usmerjevalnik Linksys WRT54GL je bilo dosti omenjenega o posodobitvi softwara na routeru.. Pa je to potrebno? Mislim vem, da ni obvezno, samo ce ga jaz zdaj nabavim bi mi proporocali, da si takoj zamenjam zadevo ali je ono zadovoljivo in mi ni potrebno mrdat..

blackbfm ::

Boš probal pa boš videl, če ti je osnovni firmware dovolj. Je pa tako, če gre kaj narobe med posodabljanjem lahko zajebeš router:P Sicer se v večini primerov da porihtat samo vseeno.

KandazaR ::

Vsekakor zamenjat. Original FW je crap. Če se držiš pravil za zamenjavo firmwara ne bo nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

tomzzi ::

Evo, da ne odpiram nove teme... Sam imam tudi težavo z routerjem in je konec z njim. Gledam za novim routerjem pa nekako ne vem kaj vzet. Imam pa povezavo 20/20. Torej optika. Rad bi karseda sodobno zadevo. in pa seveda kvalitetno in zmogljivo. Wireless ali ne. Vseeno je. Važen je performance. Pred ceno. Ampak recmo, da je meja nekje 130€.

tomzzi ::

Izbiram pa med D-Link 655, Linksys WRT54GL, Asus RT-N15...

krho ::

MSI IM 945GSE CPU ne pride čez 10% ob polno obremenjeni liniji (20/20). Asus prej je zmogel samo gor ali dol 20Mbit. aja zadeva skupaj s 1G modulom in 80G 2,5" diskom kuri v povprečju 16W.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

tomzzi ::

Takele kište odpadejo, ker že tako ali tako ni placa velik...

krho ::

Ohošje v katerega sem jaz to stlačil je 21x31x5,5cm...oz. po domače še 1x večje kot klasičen router.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

tomzzi ::

Ja ampak je cena... Plus večje je v vsakem primeru. Router gre pa na polico pod mizo. Zaenkrat res samo router. Hvala ti vseeno za predlog. Sem tudi v tej smeri študiral ampak zaenkrat ne pride v poštev...

Midnas ::

Tudi sam kupujem router, pa me zanima, če ima kdo izkušnje z Buffalo WZR-HP-G300NH? Trenutno imam na probi cenejšo različico Buffalo WHR-G300N, pa ne zadosti ravno vseh mojih potreb. Prenosi so sicer solidni pri temu, vendar mi nagaja pokritost, pa me zanima ali ima dražji boljšo. Oz. kateri n router ima najboljšo pokritost in najboljše prenose, pa koliko se da to popravit s spremembo FW? Testirat ne morem, ker router ni moj, pa ne bi rad kaj pokvaril.

Macketina ::

Preberi clanek v Monitorju ali ga poisci na internetu, so krepko pretestirali n routerje. Predvsem je uporabno, kako pada prenos z razdaljo, so velike razlike med njimi.

tomzzi ::

Evo vzel sem D-Link DIR-655. Sicer je bilo na začetku malce problemov in je bil potreben ponovni reset routerja. Zdaj pa dela tako kot mora. Več kot zadovoljen z njim. Priporočam. Sicer trenutno testirano le na dveh računalnikih in še to preko kabla a pozitiven vtis ostaja. Vreden denarja.

amigo_no1 ::

@tomzzi
Kako se obnese pri p2p (emule,UT) ?
Se da kaj nastavljati Qos (s tem da deluje) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

tomzzi ::

@tomzzi
Kako se obnese pri p2p (emule,UT) ?
Se da kaj nastavljati Qos (s tem da deluje) ?


eMule nisem probal. Sem pa UT. Brez problemov. Sicer pa moram malce dlje časa to testirat. Mislim, da se da Qos nastavljat. Nisem pa še pregledal vse, ker imam router šele dva dni in ni bilo časa za kaj več kot odprt porte... Si bom čez vikend vzel več časa.

blackbfm ::

Denarja je vreden samo wrt54gl in njemu podobni routerji. Pa še to edino če daš kakšen boljši firmware gor:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti (router) Linksys WRT-54GL ali Asus RT-N15

Oddelek: Kaj kupiti
182545 (1608) GoldRakun
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407826 (5697) OmegaBlue
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254895 (3646) Voip
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712670 (9268) Pyr0Beast
»

router?

Oddelek: Kaj kupiti
251986 (1709) Boeing

Več podobnih tem