» »

temperatura

temperatura

slovencslo ::

kje na računalniku pogledat kok se npr. tvoj procesor al pa grafična segreva???

ModriN96 ::

CoreTemp program, HWMonitor program, RealTemp program itd itd...

AklAm ::

Ne bi odpirala nove teme:

Delam na PC-ju s procesorjem AMD Phenom II X4 955 3,2GHz, katerega temperatura ne pade pod 50 stopinj, a je to normalno? Sicer kaj pretirano več se tud ne segreva, gre tam do 60 stopinj, ker nič takega ne delam. Samo Office in Mozilla v glavnem. Nimam dodatnega hlajenja, ventilator mi dela kot nor. Razmišljam o zaščitnih slušalkah. Help!

Popravek: S prejšnje tempereature 55 stopinj mi ga je s pomočjo naravnih metod (škatla ždi na okenski polici, zunaj je okoli 10 stopinj) uspelo spravit na 53, kjer se je ventilator umiril. Zdaj ne deluje več tako zlovešče, ampak vseeno prosim za nasvet - mi je kaj storit glede tega? Dat namontirat kako dodatno hlajenje? Za celo škatlo? Na HWMonitor znam identificirat samo temperaturo procesorja, za grafiko in matično ugibam, kaj je kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AklAm ()

Nwanko ::

Poglej če hladilnik lepo leži na procesoru;če je sploh kaj termalne paste zmes;poglej kake temp. ti kaže v biosu...

AklAm ::

Zame tvegani posegi, ampak bom sledila nasvetom, hvala. (Sem našla post od fransecso24, ki je mel isti procesor z istim hladilnikom - očitno je bolj glasne narave: Visoka temperatura CPU AMD 955 in Asus MB) Zdaj je na 52 stopinjah prijazno tiho.

klinker ::

To bi blo vsekakor za pogledat malo v kisto ker ni normalen pojav. Povej iz kje si, pa maybe kdo tukaj ki je v tvoji blizini priskoci dat eno rokco, ce ne ves kako se to dela.

AklAm ::

Jah, nekaj dni bom še zavlačevala, se psihično pripravljaja, se malo izobraževala in postavljala mašino na okence. Če bo medtem komu res do tega, da pride za Bežigrad na kavo, postavit diagnozo in mi eventualno pomagat z montiranjem, je prijazno dobrodošel.

Popravek:

Problem rešen. Zelo trivialno - s sesalcem. Temperatura je zaenkrat padla na 49 in ventilator je skoraj neslišen. Nisem pomislila, ker ga imam komaj pol leta. Ampak je v mrežastem ohišju, očitno se bo pač hitro naprašil.

Hvala za ideje in pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AklAm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019446 (18515) Havq
»

Kako gledate temperature CPU in GPU

Oddelek: Strojna oprema
313472 (2796) Pro_moted
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421270 (19713) Xserces
»

Core2 Duo CPU E4500 - 2.20GHz Navijanje

Oddelek: Navijanje
322990 (1873) tomos
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234130 (11345) BaRtMaN

Več podobnih tem