» »

hp 6820s lan problem

hp 6820s lan problem

m4r3 ::

lep pozdrav, imam velik problem z LAN kartico na prenosniku hp 6820s. Nujno pa LAN rabim, saj nimam drugega priklopa na internet, prečesal sem že slo-tech ampak rešitve za tale moj LAN nisem našel, probal sem tudi z updejtu za BIOS ampak brez uspeha.
Zanima me če je že kateremu uspelo odpravit to težavo z LAN-om, zato vas prosim za nekaj modrih nasvetov :-):)

ender ::

A lahko napišeš v čem je sploh problem?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

m4r3 ::

ender, problem je v tem da ko vključim LAN kabel v rač. mi ga OS ne zazna, tudi lučke ne utripajo :|

Duhec ::

Lan kabla ti OS ne more zaznat, lahko pa ti zazna povezavo, seveda, če je z lan kablom, konektorji in vezavo vse ok.
Kaj ko bi najprej povedal, če lan kartico sploh vidiš v device managerju ali je kak rumen vprašaj?
Niti nisi povedal, če si naložil vse gonilnike za lan kartico?
V Cmos nastavitvah biosa poglej, če je sploh vklopljena.

krneki007 ::

ugasni wifi ali pa v biosu izklopi wlan/lan switching

m4r3 ::

Duhec device managerju nimam nobenega rumenega vprašaja pa tudi noložil sem vse driverje, LAN kabel pa dela na drugih računalnikih, krneki007 v biosu sem izklopu wlan/lan switching pa še vseeno ne deluje, ne posveti se niti zelena lučka, učeri zvečer pa mi je delu malo LAN, samo po kakih 15 min pa je kr vse skup ugasnal..... ne vem to res kak mam lahka tk sfukan LAN, da kdaj dela kdaj pa ne,

lp mare

Mr.B ::

Servis.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki007 ::

najprej zmanjšaj hitrost povezave na 10mbit,lahko pa probaš tudi kako live linux distribucijo,da izločiš težave z windowsi

Mr.B ::

Velika verjetnost je, da je konnektor zanič na prenosniku. Lahko pa ima kabel globoke kontakte, pa ni dobrega stika. Če je zadeva v garanciji, greš na servis. Rečeš kaj ne dela. In kolikor vem, je mrežni modul, vsaj fizični vtič ločen. Tega ti naročijo, in prideš nazaj da ti ga zamenjajo..
Ali pa kupiš brezžični router, ali pa pcmcia kartico.
Če se ti lučka ne prižge, je to ponavadi nekaj s konektorjem. Če pa je posledica strele, imaš pa srečo, ker je modul, s konektorejm in blokado ločen od plate.
Da lahko pa zadevo bootneš z live CD-jem linuxa ali viste. Tudi ko si v BIOS-u, lahko preveriš če se prižge lučka. PRedhodno pa naredi setup default, ker je včasih glupo to, da dvigne določene flage v biosu, pa imaš lahko težave.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m4r3^^ ::

vmes sem meu probleme z blue sreenom, ko se v BIOSu nastavil default nastvitve... tako da je računalnik res potreben servisa:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4r3^^ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedelovanje wifi-ja na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
233368 (1224) Invictus
»

Težave Z Internetom.

Oddelek: Loža
7936 (620) Boggs
»

Problem z wireless ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
261832 (1479) AlphaOne
»

Prenosnik LENOVO 3000 N200 težava

Oddelek: Strojna oprema
326856 (3808) TribesMan
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153114 (2954) MitkoVIP

Več podobnih tem