» »

nastavitve ali downgrade router-ja WRT54GL

nastavitve ali downgrade router-ja WRT54GL

borsku ::

Imam router Linksys WRT54GL v1.1 z FW DD-WRT v23 SP2 (09/15/06), ki mi nikakor ne "spusti skozi" T2-jev signal za IPTV na e-Great NMT. Izposodil sem si enak router z osnovnim FW v4.30.7 in tam je šlo brez težav. Link iz html fajla, ki sem ga prilepil na root NMT-ja se je takoj povezal z izbranim TV programom. Se pravi da je nekje v nastavitvah DD-WRTja nekaj treba spremeniti. Poskusil sem vsega boga, a zadeva še vedno ne laufa. Ali mogoče kdo ve, kaj bi bilo treba spremeniti? (multicast filter je izklopljen, tako da tega ne svetovati, ker to vem). Če ne bo možno, potem bi naredil downgrade FW-ja na verzijo v4.30.7. Ali ima kdo izkušnje s tem? Se downgrade da oz. lahko naredi? Je kak poseben postopek al čisto standarden za flešanje? Hvala za vse odgovorein lp.

jan01 ::

GOr daj raje tomato firmware(ne pozabi naredit potem hard reseta). Pa obkljukaj allow multicast

borsku ::

Hvala za odgovor. Kje pa najdem "tomato" firmware in kako se izvede "hard reset"? Hvala in lp.

KoMar- ::

Zdej, nekdo te mora pograjat in naneslo je, da bom to ravno jaz. Če se misliš bavit s firmwarei routerjev in podobnimi naprednimi zadevami, bi se lahko naučil uporabljat Google, se ti ne zdi? Zakaj bi moral jaz zdaj prek Googla iskat "tomato firmware", če lahko to storiš ti sam? Isto velja za "wrt54gl hard reset".

borsku ::

Maš prav. Mi je preprosto zletelo v tale e-eter. To pa zato, ker sem v zadnjih 14. dneh tako pretelovadil z različnimi preizkusi in nastavljanjem routerjevih nastavitev, da me že počasi zapušča pamet. Torej brez zamere. lp, boris

KoMar- ::

:)

borsku ::

V bistvu sem hotel vprašati, ali so kake posebnosti pri upgradu z DD-WRT v23 SP2(09/15/06)na Tomato firmware. Nekje sem slišal, da je treba najprej nazaj na osnovni FW in šele nato nov DD-WRT ali pa Tomato. Ali to drži? In če imam prava navodila, pomeni "Hard reset" dolgo držanje gumbka reset na routerju. 30 sekund ali nekaj takega. Drži? Hvala in lp.

crush ::

Na domaci strani Tomato firmware-a imas izcrpna navodila kako in kaj je treba naredit - prvo preberi tisto in ce ti kak korak ni jasen lahko prasas za pomoc tuki. Samo lepo je ce prides s konkretnimi vprasanji, ne pa s nekimi sem slisal da.. se bojim da..
;)

jan01 ::

Zloadaš tomato firmare, updataš prek web vmesnika. Po uspešnem flashanju narediš hard reset. Kaj pa je to? iz prvega google linka:
1. Disconnect the router from UTP cables (not the power cable).
2. Push reset button for 30 secs.
3. Without releasing reset button, disconnect power cord.
4. Hold the reset button for another 30 secs.
5. Replug the power cord.
6. Still hold the reset button for another 30 secs.
7. Release the reset button and give the router about 10 secs to resettle.
8. Disconnect power cord for another 10 secs and then reconnect.
9. All should be in default settings now.

borsku ::

hvala jan!

Recordman ::

Iz dd-wrt greš lahko direkt na Tomato. Preverjeno.

Tomato je izgleda glede hard reseta manj restriktiven, po navodilih naj bi bil dovolj "erease nvram" kar storiš preko web vmesnika. Ampak od viška glava ne boli :)

KoMar- ::

WRT54GL-ju lahko delaš tako "grde" stvari, da glava peče :) Firmware-e lahko menjaš praktično poljubno, lahko ga zaflešaš in se ga da še vedno obudit od mrtvih, skratka zakon :D Ena boljših računalniških komponent po mojem mnenju.

Veron ::

Eno vprašanje, rad bi na ruter naložil DD-WRT pa se ne znajdem, katerega naložit, ker je tisoč enih firmwarov za WRT54GL v1.1, od vpn (ok tega ne rabim), voip (tud ne), potem pa še par različnih. Mogoče lahko kdo pomaga kateri Firmware naložit, je mogoče dd-wrt.v24_std_generic.bin tale pravilen?

jan01 ::

Kaj manjka paradižniku?

Veron ::

overclock :)
Sicer sem imel do sedaj vinctek mod, pa imam filing kot da mi net vse počasneje dela :S Sedaj sem naložil nazaj original Tomato 1.25, bom vidu če je to krivo ali kaj drugega.

r5r ::

Kaj manjka paradižniku?

Dodajanje programov, saj pogrešam Quagga in OpenVPN.
And it makes me wonder.

jan01 ::

tomatoVPN
Ročno lahko z malo trduda instaliraš tudi quagga(če je kaj prostora na bolj omejenih routerjih...

Veron ::

sm naložil nazaj "original" tomato 1.25 in je bolše, zaenkrat dela tako kot mora. Bomo vidl.

KoMar- ::

Jaz prisegam na original paradajz iz tržnice :) Teli mod-i mod-a mi ne dišijo...

nx6325 ::

pozdravljeni.

Imam omenjeni linksysov router, pa me zanima če pridom z nadgradnjo firmwara kej na jakosti wlan signala?
Trenutno sem 50m oddaljen od routerja in se brezžično povezujem nanj. Jakost signala je nekje srednja. Bi pridobil z novim firmwarom kej?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720852 (4545) mtosev
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418282 (11219) Hayabusa
»

Linksys WRT54G težava

Oddelek: Strojna oprema
101173 (967) d4vid
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335072 (4017) Spajky
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407827 (5698) OmegaBlue

Več podobnih tem